Editörler : swat3410
12 Aralık 2019 10:08

Gaziantep İl Emniyet Müdürüne ve valiye sesleniyorum.

Orada insanlık suçu işleniyor. Poliis kulübelerindeki kilitleri kaldırarak polisimize daha çok eziyet çektirmeyin.

vanhelsing3535
Kapalı
12 Aralık 2019 13:06

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Abartmamak lazim

akalem52
Memur
12 Aralık 2019 13:14

bürocu musun? ve ya müdür koruması felan mısın ?
vanhelsing3535, 4 yıl önce

Abartmamak lazim

88my
Genel Müdür
12 Aralık 2019 13:44

Arkadaşlar bir memur dışarıda nöbet tutarken bir terör saldırısında vefat ederse kilitler kalkar, 3 gün medya da tartışılır, emniyet müdürünün yeri değişir ve olay biter...

Ama memurlar birlik olup nöbeti bina içinde veya sutre gerisinde tutarlarsa, haklarında işlem yapıldığında iyi bir avukatla hem davayı kazanırlar hem de olaya sebep olan yetkililere rücu ettirebilirler..

Yöntem basit önemli olan birlik olup dirayetli durmak...

12 Aralık 2019 19:35

abartmamak mi ? insanda biraz haysiyet şeref vicdan olur sığınacak bir kapın olmadan 0 derece de gece 13 saat ayakta kalabilecek kabiliyetin varsa tutan yok koşa koşa git tabi sıcak büro ndan çıkabilirsen

Abartmamak lazim

sentrocev
Aday Memur
12 Aralık 2019 20:49

neyi abartmamak lazım lan sayın meslektaşım

Abartmamak lazim

13 Aralık 2019 00:50

Bu kulubeler güvenliği sağlama noktasında zayıf kalıyor. Bu noktalarda nöbet tutan arkadaşlar bilirler bence personelin fikrine başvurularak yeni bir arge yapılmalı. Saldırı anında bu kulubelerden karşı tarafı etkisiz hale getirecek sağlıklı bir karşılık verebilecek pozisyonları yok. Izgaralar takdir edersinizki kısıtlı kalır. Benim nacizane fikrim bu kulubelerin tepesine 360 derece dönebilen yukarda uzun namlulu silah takılmış kule yapılmasıdır. Personelin rahat bir şekikde kullanacağı bir kule olması gerekir. 2 personel olduğunu varsayarsak 2 şer saat değişimli kuleye geçiş olur. Sıkıntılı bölgeler için çok iyi olur
13 Aralık 2019 07:36

bu teşkilat düzelmez katiyen zihniyetler değişmedikçe çünkü okuyarak birşeyler öğrenme çabasında değiller. görerek öğreniyorlar alttaki de meslekten geçen rütbeli olsun dışardan sokaktan geçen rütbeli olsun, gerek yok bu sistemi değiştirmeyi diyor ne de olsa itiraz eden bir kitle yok diyor. eden olursa da diğer arkadaşlarına taşlattırıyor. ah yalakalık olmasa değmez bu kadar göt yalamaya arkadaşlar.
13 Aralık 2019 07:42

arkadaşlar böyle bir sorunla karşılaşıldığında Emniyet Genel Müdürü doğrudan iletim var, uygun kelimelerle dileklerinizi bildirin. herkes sorunu yazsın fakat aynı ifadelerle değil herkes aklından geçtiği gibi yazsın. mutlaka bir dönüşü olacaktır. toplu şikayete sokamazlar çünkü toplu olarak şikayet farklı birşey nasıl desem eski türk filmlerindeki fabrikada çalışan işçilerin yaptığı gibi. birbirinizden haberiniz varsa ve toplu irade olması lazım.

vanhelsing3535
Kapalı
13 Aralık 2019 13:20

Insamnn seviyesi terbiyesi tartismada belli olur. Herkes sizle ayni fikirde olma zorunda degil. Aykiri bir dusunce gordugunuzde bazilari nasilda seviyesini belli etmis.

vanhelsing3535
Kapalı
13 Aralık 2019 13:24

Ha cok merak ediyosaniz soyleyim neye abartmamak lazim dedigimi. Yapilan uygulama yanlistir. Savunulacak bir tarafi yoktur. Ancak insanlik suçu diye abartmamak lazim. Hemen seviyenizi yerlede dusurmeyiniz. Size yakistigi sekilde yorum yapiniz. Seviyeyi dusurmeyinizki hakli iken haksiz olmayasiniz. Iyi yapilmis denmesin

vanhelsing3535
Kapalı
13 Aralık 2019 13:30

Ayrica burda ben basit bir yorumcuyum. 2 kelime yorum yapip gecmisim. Adamlar resmen kin kusmus. Birader aha gaziantep orda aha emri veren mudurde orda. Git ne diyeceksen ona de cesaretin varsa. Forum köselerinde kendini rahatlatma. Git emri verenin yuzüne söyle

13 Aralık 2019 16:29

foruma baktım da sende saçmalamışsın abartmamak ne demek, bu abartılmayacak bi şey mi yani. nöbet kulübesi kilitlemek ne demek. bir insan 12 saat dışarıda nasıl kalacak. böyle bir görev anlayışı olur mu. bu hangi meslekte yapabilirsin bu uygulamayı. ayrıca yüzüne söyle demişsin. ne olacak yüzüne söylesen güç onda eğer elimde güç olsa ya da yetki merak etme yüzüne direk söylerdim. en azından kendi adıma konuşayım. ben bulunduğum ortamda bazı şeylerin değişmesi yönündeki fikirlerime bazı memur arkadaşlarımız bön bön bakıyor, daha etkilenen adama bi şey anlatamıyoruz, emri veren insanlara yaptığı şeyin anlamsız olduğunu anlatacaksın. kafa kapalı olduktan sonra yüzüne söylemen bi şey değiştirmiyor. senin tezinden yola çıkarsak o zaman sorunları dile getirmeyeceğiz her dakika şube müdürü ya da emniyet müdürleriyle laf yarışına gireceğiz ben buna da varım ama tek başına bi hiçsin.

Ayrica burda ben basit bir yorumcuyum. 2 kelime yorum yapip gecmisim. Adamlar resmen kin kusmus. Birader aha gaziantep orda aha emri veren mudurde orda. Git ne diyeceksen ona de cesaretin varsa. Forum köselerinde kendini rahatlatma. Git emri verenin yuzüne söyle

vanhelsing3535
Kapalı
13 Aralık 2019 17:09

Acaba benim izahımda sorunmu var ? Yoksa yazdiklarimi dikkatli okumadinmi ? Sen istersen yazdiklarimi tekrar oku. Ne icin abartmamak lazim demisim ondam sonra gel polemik yap

gokyuzu0625, 4 yıl önce
foruma baktım da sende saçmalamışsın abartmamak ne demek, bu abartılmayacak bi şey mi yani. nöbet kulübesi kilitlemek ne demek. bir insan 12 saat dışarıda nasıl kalacak. böyle bir görev anlayışı olur mu. bu hangi meslekte yapabilirsin bu uygulamayı. ayrıca yüzüne söyle demişsin. ne olacak yüzüne söylesen güç onda eğer elimde güç olsa ya da yetki merak etme yüzüne direk söylerdim. en azından kendi adıma konuşayım. ben bulunduğum ortamda bazı şeylerin değişmesi yönündeki fikirlerime bazı memur arkadaşlarımız bön bön bakıyor, daha etkilenen adama bi şey anlatamıyoruz, emri veren insanlara yaptığı şeyin anlamsız olduğunu anlatacaksın. kafa kapalı olduktan sonra yüzüne söylemen bi şey değiştirmiyor. senin tezinden yola çıkarsak o zaman sorunları dile getirmeyeceğiz her dakika şube müdürü ya da emniyet müdürleriyle laf yarışına gireceğiz ben buna da varım ama tek başına bi hiçsin.
13 Aralık 2019 17:10

evet insanlık suçu bu. işkenceye giriyor

vanhelsing3535
Kapalı
13 Aralık 2019 17:12

Peki o zaman. Iskenceye girdigine dair, insanlik sucu olduguna dair gerekli makamlara müraacat ve suc duyurularinda bulunun bakalim sonuc ne olacak

gokyuzu0625, 4 yıl önce
evet insanlık suçu bu. işkenceye giriyor
13 Aralık 2019 17:17

benim için insanlık suçu kanunen olmasada,

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
15 Aralık 2019 18:01

GAZİANTEP EMNİYET MÜDÜRÜ AH ALIYORSUN AH Polisi motive etmeniz gerekirken Ah alıyorsunuz İçişleri Bakanlığımız Harekete geçerde inşallah Antepte ki rızkınız biter Polislerimiz de rahat eder. Tarih: 15-12-2019 15:21 610 Okunma Facebook Twitter Google+ Linkedin Gaziantep Polisimiz çok dertli. İş yükünün çokluğu yetmezmiş gibi birde amir yükü Polisleri bunalıma sokuyor. Bize gelen yazıyı aynen siz okurlarımızla paylaşıyoruz. Okuyunca Cengiz müdürün antepteki rıskının bitmesi için sizde amin diyeceksiniz. Sevgili Ünal Bey; Korkarak ve çekinerek bu yazıyı yazıyorum. Basımıza bir iş gelmesin.. Zira etiketlenmekten derdimizi anlatalım derken yaftalanmaktan korkuyoruz.. Gaziantep'te görev yapan bir polis memuruyum. Basında duyuyorsunuz Gaziantep Emniyet Müdürü nün marifetlerini. Sn.müdürümüz Cengiz ZEYBEK geldiğinden beri personelin moral motivasyonu bozuk. Belki biliyorsunuz polis için Gaziantep tercih edilen bir il degil. Buraya kimse gelmek istemiyor. Nasıl gelmek istesinler ki.. Buraya gelen bürokrat nedense memura hayati zehrediyor.. Oysa teskilat Erhan Gülveren müdürden kurtuldum derken Daha beteri Cengiz ZEYBEK geldi. Dışarda yağmur yağıyor arkadaslar ellrinde uzun namlulu nöbet tutuyor. Nöbetten çıkıyor ekibe. Ekipten geliyor mukayitlara yardım. Günde on sefer telegram grubundan uyarı... Aman başmüdür gelirse tekmil verin yüksek sesle.. şaşırmayın.. kıyafetiniz düzgün olsun. Ama müdüre çarpılmayın.. ben Cengiz müdürü girme şerefine nail olamadım ama rabbim bana nasip etmesin istemiyorum. Allah tan dileğim bir rize vakası olmadan bu müdürün rızkının burdan kesilmesi... hicbir meslektaşımın başı belada kalmasın. Görev manyağı olduk. Görevden kaçtığımız yok. Gerekirse 3-5 gün eve de gitmeyiz. Ama gidip sokakta saatlerce boy gösterip boşu boşuna hiç bir faydası olmayan adına da narko-terör operasyon u verilen ancak birkaç trafik cezası yazmak dışında bir işe yaramayan bir görev insanı bunaltıyor. Teşkilatımızda kimse dillendirmiyor ama bütün birimlerde sayısal eksiklik var. Yani ekstra iş yükü zaten var. Gaziantep 2010 yılında Gaziantep 1. 250 bin merkez nüfusa sahipken 4 bin polis vardı. Yıl 2019 Nüfus 2 milyon Suriyelier işin çabası hala personel sayısı 4 bin... personel bunalımda.. herkes 2 kişilik iş yüküyle çalışıyor. Cengiz müdürüm hiç personelin teşkilatın bir problemi var mı diye sorup merak etti mi acaba. Duymadık personelin derdini dinlediğini. Biz de bu memleketin çocuklarıyız bize eziyet etmeyin diye seslenmek istiyorum. Söyleyebildiklerim bunlar. Sustuklarim içimi yakıyor. Ama sesimizi duyarlar mi bilmiyorum. Lütfen kimliğimi gizli tutunuz . iyi günler iyi çalışmalar diliyorum. Saygılarımla Kaynak: ÖZEL HABER
Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi