Editörler : "eskiyara"Pangaea
11 Ağustos 2016 20:34

memurluğu bırakıp sözleşmeli öğretmenlik...

şuan memur olarak çalışıyorum.

kadromu bırakıpta sözleşmeli öğretmenliğe geçmek düşünülecek birşey bile değil benim için.

meb bakanı artık tüm öğretmen atamalarının sözleşmeli olarak yapılacağını açıklamış.

kadrolu öğretmenlik başvurularında memurlara ait özel bir madde vardı.adaylık süresinde atılırsan memuluğun devam ediyordu.memur olarak devam ediyordun.

şimdi ise galiba ;öğretmenliğe atanmak isteyen memurlar önce istifa edecek,ardından sözleşmeli öğretmenlik boyunca yani 4 yıl işinden olursa memurluğada geri dönemeyecek.

benim yıllarca kpss için verdiğim emek ,öğretmenlik uğraşmalarım, çalışmalarım kuş olup uçmuş oldu.

kadroyu bırakıp böyle bir belirsizliğe girebilecek adamın tuzu kuru demektir.

borç içinde yaşayan,birgün çalışmasa aç kalabilecek olan , benim ;öğretmenlik hayalim uçup gitti.

ofsaytosman-tmo
Aday Memur
12 Ağustos 2016 09:19

Hocam ben de sizinle aynı durumdayım. Çok haklısınız ama çok da karamsar olmayın. Sözleşmeli bile olsa görevini hakkıyla yaptıktan sonra öğretmenlikten atılma gibi bir durum olmaz. Sözleşmeli öğretmenliğin en kötü yanı 6 yıl çakılı kalmak. Onun içinde tercihleri çok dikkatli yapmak lazım. Ben öğretmenliği çok istiyorum o yüzden memurluğu bırakıp gitmeyi düşünüyorum tabi ki iyi bir yer gelirse.

fiberoptika
Genel Müdür
12 Ağustos 2016 11:01

Ben de aynı durumdayım, bir gün giderim bir gün gitmem diyorum.Bugün gitmem günümdeyim

zaguma
Şef
12 Ağustos 2016 12:03

Ayn? durumdayiz. Ama pes edip umutsuzluga kapilip kpssye calismayi birakmamak gerek. Ulkemizde yarin ne olacagi belli degil. Ben buz mulakatli sözlesmeli ogretmenligin uzun sürece?ini sanmiyorum. Siyasetciler icin secim zamani oy gerek secime kadar kalkar gibime geliyor. Birde 90 alan adam elenirse veya sözlesmesi fesh edilirse eli armut toplamayacak dava acacak. Bu davalar sonucu hukumet geri adim atar. Bize dusen ders calismak. Kadroludan sozlesmeliye gecmek kolay karar degil... Umarim sozlesmeligi kazanan kisi 4 yil boyunca gorevde kalir. Maksat sadece calistigi yeri cakili hale getirip 6 yil tayin istemesinse bir miktar kabul edilir ama yok ben bunu her sene atma imkanim olsun ve sozlesmeyi istedigim zaman fesh ederim ise kabul edilemez. . Mulakatda seffaf olmali, sorudan ziyade s?n?fta yapilip ders anlattirilmali. ?sin icine soru sormak girerse is torpile gider. Ayrica video kayitli olmali ve erisim imkani olmali...

memonto
Aday Memur
13 Ağustos 2016 01:18

tam tersi olabiliyor mu acaba. sözleşmeli öğretmenlikten öğretmenlik harici başka memuriyete girme?

zaguma
Şef
13 Ağustos 2016 14:27

Tabi ki.Sonuçta sözleşmeli istifa edip kadroluya atanabilir..

memonto, 8 yıl önce

tam tersi olabiliyor mu acaba. sözleşmeli öğretmenlikten öğretmenlik harici başka memuriyete girme?

John Reese
Memur
14 Ağustos 2016 17:34

Arkadaşlar yıllarca zar zor okuyup memurluk dolayısıyla 7-8 senede okulu geçen dönem bitirip Kpss başladım, gene benim şansıma bir değişiklik oldu. Hem de öyle böyle değil. Yani doğuya gitme de sıkıntı değil de benim eşim de sözleşmeli hemşire zaten. Bakanlıkta da değil. Üniversite personeli. Tayin hakkı asla yok. Ben öğretmenlik yapmayı çok isterken 1 yaşımdaki kızımla yeterince vakit geçirmeyip mesai sonrası kafam davul gibi ders çalıştım şimdi de sözleşme çıktı. Bir tutanakla işine son verilmesinden bahsediliyor. Bu borçların içinde asla gidemem, riske atamam. Sizce bir kaç yıl sonra tekrar gelir mi kadro?

fiberoptika
Genel Müdür
14 Ağustos 2016 18:21

Hocam öyle bir ülke ki burası bir bakarsınız sabaha mülakat kalkar, bir bakarsınız akaşmına da memurluk kaldırılır. 8 yıl doğuda sözleşmeli çalıştım (sağlıkçıyım ben de) hiç olmadık, beklenmedik bir zamanda kadro verildi. Bu durum için de ben umutlu olmak istiyorum lakin devler memurluğu kavramı da bugünlerde yeniden tartışmaya açıldı, tümden kaldrılırsa da şaşırmam

Rogerss
Aday Memur
19 Ağustos 2016 14:56

Bende memur öğretmenim evet burası türkiye akşam başka sabah başka yönetmelikte değişiklik yapılıp memurluktan öğretmenliğe geçişin kaldırıldığı gibi her an her şey olabiliyor. Aslında geçiş yapmak isteyen kişi artılarını ve eksilerini hesaplayıp öyle karar vermeli bence yoksa öğretmenlikte öyle çok üstün bir meslek değil memurluğa göre ben memleketimde belediyede çalışıyom belediyede hiç kurumsal değil ama sds ile 3100 tl maaş alıyom nereye gitsen bir sorun çıkıyor kpss ilede atanamadım öğretmenliğe artık vazgeçmiş gibiyim öğretmenlikten...

fencici
Daire Başkanı
19 Ağustos 2016 16:07

Rogersss herkes memur olabilir ama herkes öğretmen olamaz.Lise öğrencisini koyayım benim koltuğuma 1-2 haftada benim yaptığımı yapar.Bir cümleyle bir öğrencinin hayatını değiştirebilirsiniz.Memurluk amaçsız mantıksız saçma bir meslek ben alışamadım.

Rogerss
Aday Memur
13 Temmuz 2020 14:11

Sen de haklısın...

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi