Editörler : E.Kayı Han
15 Ekim 2016 11:00

14 Ekim Açığa Alınan Öğretmenler

14 Ekim Cuma günü Şube müdürü tarafından çağrılarak açığa alındım. Şube müdürünün dahi bu son alımlarda genel hata olduğu düşünülüyor son 15 yılına kefil olacağımız arkadaşlar açığa alındı dedi. Hakkımız yapılan suçlama Fetö üyesi olmak. Ancak bir dayanak gösterilmedi. Ben 2011 yılında bunların bankasından çektiğim ev kredisi olduğunu düşünüyorum ki başka da bir bağlantım olmadı olamaz. Benzer durumda olan, suç isnadını öğrenebilen var mı?

hidayet-38
Memur
15 Ekim 2016 21:10

Dün açığa alındım. Bu örgütle uzaktan yakından hiç bir bagım yok tek aklıma gelen asılsız ihbar. Şoktayim. Önce Allaha sonra devletine güveniyorum

sezai.uslangac
Şube Müdürü
15 Ekim 2016 21:35

büyük bir kısmının bylock gerekçesiyle açığa alındığı söyleniyor.

doğan?
Şube Müdürü
15 Ekim 2016 23:31

Hocam benimde durumum aynı benimle beraber alınan arkadaş da türk eğitim senliydi ben de 6 yıldır öyleyim, sizin sendikanız var mı varsa ne acaba?

hidayet-38, 8 yıl önce

Dün açığa alındım. Bu örgütle uzaktan yakından hiç bir bagım yok tek aklıma gelen asılsız ihbar. Şoktayim. Önce Allaha sonra devletine güveniyorum

hidayet-38
Memur
16 Ekim 2016 07:26

Hocam ben sadece eğitim birsene uyeligim vardı başka uyeligim yok. Bu son liste hiç alakası olmayan insanlar benim tahminin sureci sulandirmak için bizim gibi masum insanları değişik gerekçelerle şikayet ediyorlar. Başkada aklıma hiç birşey gelmiyor çünkü uzaktan yakından bu terör orgutuyle hiç bir alakam olmadığı gibi bunlarla savaşan biriyim.

erdenerist
Daire Başkanı
16 Ekim 2016 09:48

Geçmiş olsun hepinize en son emniyet teşkilatında 13 bin polis açığa alındı ve hiçbir gerekçe dayanak kriter olmaksızın bizim listelerde sıkıntı olduğu söyleniyor..

doğan?
Şube Müdürü
16 Ekim 2016 10:50

Beni tedirgin eden bizi dinlemeye dahi lüzum görmeden karar verme ihtimalleri. Düzgün şekilde araştırılarak suçu olan cezalandırılsa biz de destekleriz zaten. Dediğim gibi şube müdürü dahi son alımda alınan arkadaşı için o fetöcüyse beni görevden alsınlar dedi.

Süreci sulandırarak zulüm ortamı oluşturarak gerçek suçlularında aradan sıvışmasını sağlamaya çalışıyorlar sanırım. İnş hak yerini bulur.

doğan?
Şube Müdürü
16 Ekim 2016 10:52

Peki ne yapacaksınız ne yapmayı düşünüyorsunuz? Sendikayla görüştüm üzerinize ait telefon ve taşınmazları yazıp durumu özetleyen bir yazıyla şubeye getirin biz de merkeze yollayıp takip ettirelim dedi. Siz neler yapıyorsunuz?

sk1984
Aday Memur
16 Ekim 2016 11:16

Bu oluşum ile alakalı uzaktan yakından alakam olmadığı halde açığa alındım.İnsan alakalı olmadığı bir konu ile ilgili suçlanması ne kadar kötü bir durum. Ailem arkadaşlarım hepsi şoktalar. İnşallah süreç adalet ile işlerde suçlu suçsuz ayırt edilir.

hidayet-38
Memur
16 Ekim 2016 11:31

Arkadaş bimere yazalım büyük ihtimalle fetöculer sureci sulandirmak için bizim gibi masum insanları kullaniyor olabilirler . Bu terör örgütünden herşey beklenir. Benim abdestimden supem yokki namazından supe olsun uzaktan yakından hiç bir bagım yok.

bdemirturk
Genel Müdür
16 Ekim 2016 16:26

Ben de kontrolümuz dışında yapılabilecek herşey ki bu sadece alakamız olmayan kullanmadığımız 2 hat bunları kullanmadığımı ispat eden noter onaylı belge topluyorum. Eşim bu adi lerin kapısından geçmemiş ancak şu düştüğümüz hale bak.

hidayet-38
Memur
16 Ekim 2016 18:25

Hocam sizin kullanmadigizz hattan olsa bi programı kullansalar sizi savcının sorgulaması gerekli. Genelde bu programı kullananlri savcı sorguluyor.

doğan?
Şube Müdürü
16 Ekim 2016 20:26

can sıkan nokta da bu, suçlamayı bilmeden ceza çekiyor olmak. Ben boşandım eski eşimin iftir atmış olacağını düşünüyorum ama neyle suçlandığımı bile bilmiyorum.

umutluwaka
Memur
16 Ekim 2016 23:57

Bende 14 ekimde açığa alınanlardanım. türk eğitim senliyim. fetö ile uzaktan yakından ilişkim kesinlikle yok. üzerime açılmış herhangi bir hat yok wifimi kimseyle paylaşmadım. olanları bir türlü anlayamıyorum. bizim ilçeden 3 tane türk eğitimsenli alındı. ilginç olan 3 ümüzün adı da aynı. elimizde sadece böyle enteresan bir bilgi var. aklımızı kaçırmak üzereyiz bu nasıl iş. buna benzer tespitleriniz varsa paylaşalım bir yardımı olur belki.

doğan?
Şube Müdürü
17 Ekim 2016 11:08

Hocam bizim ilçeden de iki kişi alındı ikimizde Türk Eğitim Senliyiz. 14 ekimde alınanların çoğu Türk Eğitimsenli. Hem de cemaatçiler eğitim birdeyken de bu sendikadaydım aktifsene geçtiklerinde de. İşleri sulandırmak için yapıldığı aşikar ama elden bir şey gelmiyor.

umutluwaka, 8 yıl önce

Bende 14 ekimde açığa alınanlardanım. türk eğitim senliyim. fetö ile uzaktan yakından ilişkim kesinlikle yok. üzerime açılmış herhangi bir hat yok wifimi kimseyle paylaşmadım. olanları bir türlü anlayamıyorum. bizim ilçeden 3 tane türk eğitimsenli alındı. ilginç olan 3 ümüzün adı da aynı. elimizde sadece böyle enteresan bir bilgi var. aklımızı kaçırmak üzereyiz bu nasıl iş. buna benzer tespitleriniz varsa paylaşalım bir yardımı olur belki.

hidayet-38
Memur
17 Ekim 2016 11:24

Arkadaşlar genel kanı bu lanet programda biri sizin isminizi geçirmiştir bi şekilde diyorlar. İsmi geçen herkesi aciga alıp inceliyorlarmis. Partide böyle dediler tabi bu yorum. Devletime güveniyorum bu pislik iftiradan aklanacagiz Allahım izniyle

battalbattal
Aday Memur
17 Ekim 2016 11:32

Yakından uzaktan alakam olmadı, 17 aralıktan önce de bağlantım yoktu bunlarla. 2400'ün içindeyim.

doğan?
Şube Müdürü
17 Ekim 2016 16:25

Sendikayla görüştüm suçlamayı öğrenip döneceklermiş. muhtemelen çarşamba size bilgi veririz dediler. öğrenen olursa burada paylaşalım.

umutluwaka
Memur
18 Ekim 2016 02:01

doğan hocam bizim sendika ilçe başkanı bu gün ilçe milli eğitimle görüşmüş daha öncekilerin listesinde isimlerin karşısında khk kapsamında yazıyormuş bu sefer karşısında bi şey yazmıyormuş. bu sefer farklı biz de anlayamadık demişler. bi gelişme olursa haberdar ederim.

doğan?, 8 yıl önce

Sendikayla görüştüm suçlamayı öğrenip döneceklermiş. muhtemelen çarşamba size bilgi veririz dediler. öğrenen olursa burada paylaşalım.

doğan?
Şube Müdürü
18 Ekim 2016 12:15

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Teşekkür ederim hocam,

umutluwaka, 8 yıl önce

doğan hocam bizim sendika ilçe başkanı bu gün ilçe milli eğitimle görüşmüş daha öncekilerin listesinde isimlerin karşısında khk kapsamında yazıyormuş bu sefer karşısında bi şey yazmıyormuş. bu sefer farklı biz de anlayamadık demişler. bi gelişme olursa haberdar ederim.

mhmtiöm
Aday Memur
18 Ekim 2016 13:00

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

İyi günler,

14 ekimde açığa alınmamla adeta şok oldum.fetö/pdy ile uzaktan yakından hiçbir ilgim yok.matematik öğretmeniyim.2010 kpss ile 87,3 puan alarak kendi hakkımla atandm ve o dönem kopya çekenlere ençok ben karşıydım.Allah iki dünyadada süründürsün bu örgütçüleri.geri döneceğime inanıyorum çünkü hiçbir bağım ilgim kaynaşmışlığım yok.aklıma gelen üç neden var 1. şikayet,2.mobil hat 3.2010 kpss

1) şikayetse beni herkes biliyor soruşturulduğumda aklanacığımı adım gibi biliyorum

2)mobil hatlarım kontrolüm altında herşeyi kanıtlayabilir ve aklanırm

3)2010 kpss ise sonra yapılan eğitim sınavında daha iyi puan aldım yine aklanrm.

umarım sağlıklı bir soruşturma geçirilir.maduriyetimiz tez zamanda giderilir.

Toplam 30829 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi