Editörler : E.Kayı Han

A.tgmm
Aday Memur
25 Mayıs 2019 17:24

Telefon görüşünde söylemişti eşim üstüne durmadım detaylarını bilmiyorum

Sedmer, 5 yıl önce

Demek ki oluyor böyle şeyler. Eğer bilginiz varsa biraz açarmısınız. Şimdi aramada tel no tespit edilmiş. Numaranın sahibi A kişisi çıkmış. O A kişisi ile aynı isimde başka birisimi tutuklanmış. Sonra gözaltınsa ismi benzer olan kişi bu hat benim değil, tc numaram bu değil vs demiştir heralde. Bunun imcelenip sonuclanması 5 ay mı sürmüş. Şaka gibi vallahi. Bunum tespiti 10 dk sürmez bu mahkemeler hangi çağda kalmış ya

Jenna.Veradis
Aday Memur
25 Mayıs 2019 18:50

İsim benzerliği olur buna birşey diyemem ama haftasonuna denk gelmiş yani kim baktı da tatil gününde tahliye etti.Aralarında tartışacaklar diye yanlış bilgi vermeyelim dedim herkesin canı burnunda zaten forumları tartışmalarla kirletmeyelim.Herkese de dosyasında ne var acaba diye yaklaşmak tabi ki mantıklı çünkü8/3 ankesör için çok yüksek ve moral bozucu bir ceza bakalım daha neler göreceğiz sabaha kadar yatamadım gece.Burada her tahliye sevindiriyorsa her ceza da üzüyor.

üye4188
Şef
25 Mayıs 2019 23:36

Benim bi tanıdığım da isim benzerliğinden yattı.5 ay.asker değil ama sivil.bylock var dendi.5 ay sonra pardon isim hatasıymış diyip mahk olmadan salıverdiler.müteahhitti kendisi içerdeyken teslim edemedği tüm işlerinden dolayı icralık oldu battı.etraftada adı fetöcüye çıkınca kimse işvermemiş.en son zor durumdaydılar naptılar bilmiyorum boşyere herşeyinden oldu adamcağınız işinemi yansın adının lekelenmesine mi icralık olmasınamı.yazık gerçkten bu kadar kolay olmamalı
Jenna.Veradis, 5 yıl önce

İsim benzerliği olur buna birşey diyemem ama haftasonuna denk gelmiş yani kim baktı da tatil gününde tahliye etti.Aralarında tartışacaklar diye yanlış bilgi vermeyelim dedim herkesin canı burnunda zaten forumları tartışmalarla kirletmeyelim.Herkese de dosyasında ne var acaba diye yaklaşmak tabi ki mantıklı çünkü8/3 ankesör için çok yüksek ve moral bozucu bir ceza bakalım daha neler göreceğiz sabaha kadar yatamadım gece.Burada her tahliye sevindiriyorsa her ceza da üzüyor.

maarvel
Memur
25 Mayıs 2019 23:38

https://www.google.com.tr/amp/s/www.memurlar.net/haber/831236/kayseri-de-feto-davalarinda-2-ceza-2-beraat.html%3famp=1 arkadaşlar yanlış hatırlamıyorsam karar tarihi 20 mayıs ankesörden beraat öyle haberleri gezerken gözüme çarptı beraatleri çok duymuyoruz sanırım kayseri acm için çok katı diyorlar genelde ceza vermeden bırakmıyorlar falan gb yorumlar var .. tüm masumların birgün adalete kavuşacağına inanıyorum .. iyi akşamlar

A.tgmm
Aday Memur
25 Mayıs 2019 23:54

Ben de duyuyorum kayseride yaşıyorum dosya detaylarını bilmiyorum ama lojmandaki komşumuzdu 8 aybsonra ilk mahkemeye çıkıp 6/3 aldı tahliye oldu

maarvel, 5 yıl önce
https://www.google.com.tr/amp/s/www.memurlar.net/haber/831236/kayseri-de-feto-davalarinda-2-ceza-2-beraat.html%3famp=1 arkadaşlar yanlış hatırlamıyorsam karar tarihi 20 mayıs ankesörden beraat öyle haberleri gezerken gözüme çarptı beraatleri çok duymuyoruz sanırım kayseri acm için çok katı diyorlar genelde ceza vermeden bırakmıyorlar falan gb yorumlar var .. tüm masumların birgün adalete kavuşacağına inanıyorum .. iyi akşamlar

Sedmer
Aday Memur
26 Mayıs 2019 00:19

Arkadaşlar şunu merak ediyorum. Aynı gün içinde size gelen aramaları örneğin 5 kez aranmış açılmamış 6. Da açılmış. Bunlar toplamda 6 arama oluyor. Böyle olunca arama sayısı fazla görünüyor. . Mahkemeler bu duruma nasıl bakıyor.

26 Mayıs 2019 01:59

Benim ardışık aramalarda var bu durum, heyete taciz amaçlı aramalar olduğunu, 8-10 defa aradığını açmadığımı çok ısrarlı aramalar sonucunda 11. aramayı açmak durumunda kaldığımı, arayanı tanımadığımı bir kişinin ismini vererek onun selamıyla aradığını söyledim. Selaminda bahsettiği kişiyi de bilmediğimi söyledim. Ilk duruşmada adli kontrol kalktı. Işte ardışıkları segbis'le bağlayıp dinliyor. O surecteyim. Ihraç durumu olmadığı için her yerden bilgi belge isteyip duruyorlar. Doğduğum ilin emniyetine bile yazi yazıldı terör araştırması diye :) o ilde bulunmadim dedim ama yenidoğan ünitesinde ki muhtemel faaliyetler icintmi yazıldı bilemedim :)

Sedmer, 5 yıl önce

Arkadaşlar şunu merak ediyorum. Aynı gün içinde size gelen aramaları örneğin 5 kez aranmış açılmamış 6. Da açılmış. Bunlar toplamda 6 arama oluyor. Böyle olunca arama sayısı fazla görünüyor. . Mahkemeler bu duruma nasıl bakıyor.

Sedmer
Aday Memur
26 Mayıs 2019 02:07

Bizim durum şöyle hatta 5 kez aranmış bir numaradan cevap verilmemiş, sonra başka bir büfeden aranmış oaçılmış. Bu iki büfe arası google haritalarda baktım araba ile min 8 dk diyor. Ama iki büfeden arama arası fark 4 dk. Heralde ışınlanmayı bulan biri olmalı :)

A.tgmm
Aday Memur
26 Mayıs 2019 02:46

Biz de 1 saniyede 2 kere aranmış zaten numarayı çevirmek min. 10 saniye sürer

Sedmer, 5 yıl önce

Bizim durum şöyle hatta 5 kez aranmış bir numaradan cevap verilmemiş, sonra başka bir büfeden aranmış oaçılmış. Bu iki büfe arası google haritalarda baktım araba ile min 8 dk diyor. Ama iki büfeden arama arası fark 4 dk. Heralde ışınlanmayı bulan biri olmalı :)

26 Mayıs 2019 03:10

Kayıtlar için mutlaka bilirkişi incelemesi istenmeli. Yerel mahkeme aşamasında belki etkisi olmaz diye düşünebilirz ama üst mahkemeler göz önünde bulunduracaktir bu hususu. Savunmada bu hatalar üzerine yoğunlaşmak lazım. Madem yardımcı bir delili davanın açılış gerekçesi olarak önümüze koyuyorlar bizde bu delili mümkün olduğunca çürütmeye bakacz.

Sedmer, 5 yıl önce

hukukinsanı
Daire Başkanı
26 Mayıs 2019 03:22

Savunmasını hazırladığım bir asker hakkında Ağır Ceza Mahkemesince beraat kararı verildi, DOSYADA sadece ankesörlü telefondan aranma vardı, gerekçeli karar bana gönderilirse paylaşacağım. Eski Cumhuriyet Savcısıyım, Facebook'ta hukuksal yardım isimli grubum var paylaşımları oradan yapıyorum takip edebilirsiniz.

üye4188
Şef
26 Mayıs 2019 03:30

Hangi il ve ağır ceza mahk acaba? Aramalar hangi yıllara ait
hukukinsanı, 5 yıl önce
Savunmasını hazırladığım bir asker hakkında Ağır Ceza Mahkemesince beraat kararı verildi, DOSYADA sadece ankesörlü telefondan aranma vardı, gerekçeli karar bana gönderilirse paylaşacağım. Eski Cumhuriyet Savcısıyım, Facebook'ta hukuksal yardım isimli grubum var paylaşımları oradan yapıyorum takip edebilirsiniz.

Serem2
Memur
26 Mayıs 2019 03:35

hemşireler ve doktorlar bir de EP ise, vay halinize. size fetoculuk direkt damardan girilmiş, doğuştan fetocu suçlaması gelebilir hazırlıklı olun. şaka gibi ya. çalışılan yerlerin incelenme sebebini anladık da, doğduğu yer nedir yani. öküzün altında buzağı aramak olayını bile geçti artık...
asetilkolin34, 5 yıl önce

Benim ardışık aramalarda var bu durum, heyete taciz amaçlı aramalar olduğunu, 8-10 defa aradığını açmadığımı çok ısrarlı aramalar sonucunda 11. aramayı açmak durumunda kaldığımı, arayanı tanımadığımı bir kişinin ismini vererek onun selamıyla aradığını söyledim. Selaminda bahsettiği kişiyi de bilmediğimi söyledim. Ilk duruşmada adli kontrol kalktı. Işte ardışıkları segbis'le bağlayıp dinliyor. O surecteyim. Ihraç durumu olmadığı için her yerden bilgi belge isteyip duruyorlar. Doğduğum ilin emniyetine bile yazi yazıldı terör araştırması diye :) o ilde bulunmadim dedim ama yenidoğan ünitesinde ki muhtemel faaliyetler icintmi yazıldı bilemedim :)

Nefer0909
Aday Memur
01 Kasım 2021 22:19

Beni bir hafta önce polisten davet ettiler ifaden var diye bende gitti ifade için birligime bilgi verdim. Bana benim üzerime kayıtlı telefonun şüpheli ve ardışık arama yapıldığını söylediler bende numaraya baktım benim üzerime kayıtlı ama benim kullanmadığım numara eşimin ablası eşim ile daha ucuz konuşsun diye 2004 yilinda aldığım hat ben bu hattı kullanmadığını söyledim ifademi verdim. Çıktım birligime gelerek ifademi verdim. Bana sana idari tahkikat yapacağız dediler. Ve 20 gün izne ayirdilar sonuç sizce ne olur. Teşekkürler

Toplam 134 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi