Editörler : "eskiyara"Pangaea
11 Mart 2021 12:57

İl dışı bekleyen arkadaşlarım DKAB veya Rehber öğretmen değilseler beklentiyi olabildiğince düşük tutsun. Her sene durum kötüye gidiyor.

İl dışı şans eseri gitmiş biri olarak, Allah sabır versin diyorum.

Piyangoya benzetiyorum.

Quinsy
Kapalı
11 Mart 2021 15:20

Kontenjan azlığı için mi dediniz hocam

Serin Hikaye Birader, 3 yıl önce

İl dışı bekleyen arkadaşlarım DKAB veya Rehber öğretmen değilseler beklentiyi olabildiğince düşük tutsun. Her sene durum kötüye gidiyor.

İl dışı şans eseri gitmiş biri olarak, Allah sabır versin diyorum.

Piyangoya benzetiyorum.

11 Mart 2021 15:28

Evet hocam. Zaten kontenjan az, doluluk fazla. Bir de son haberi görmüşsünüzdür. Adamlar zorunlu hizmet yapmıyor, ya habire erteleyip ya da muaf oluyorlar. Nasıl iyi yerler açılsın?

AZ buçuk kalan yer de il içi ile doluyor. Kalanların çoğunu özür grubuna saklıyorlar. Bunun norm fazlası, alan değişikliği, ilk atama vb. ile dolanını söylemiyorum bile.

Quinsy
Kapalı
18 Mart 2021 15:12

Teşekkür ederim hocam açıkladığınız için.

Serin Hikaye Birader, 3 yıl önce

Evet hocam. Zaten kontenjan az, doluluk fazla. Bir de son haberi görmüşsünüzdür. Adamlar zorunlu hizmet yapmıyor, ya habire erteleyip ya da muaf oluyorlar. Nasıl iyi yerler açılsın?

AZ buçuk kalan yer de il içi ile doluyor. Kalanların çoğunu özür grubuna saklıyorlar. Bunun norm fazlası, alan değişikliği, ilk atama vb. ile dolanını söylemiyorum bile.

Akdeniz11
Aday Memur
21 Mart 2021 15:01

Mart ayı yavaş yavaş bitiyor.Hala takvimden ses yok..

HSYNYKLC
Aday Memur
21 Mart 2021 18:56

İl Dışı Atama Takvimi bir an önce açıklanmalı

Quinsy
Kapalı
21 Mart 2021 18:56

Ağustos'a mı kaldı acaba?

Akdeniz11, 3 yıl önce

Mart ayı yavaş yavaş bitiyor.Hala takvimden ses yok..

Akdeniz11
Aday Memur
21 Mart 2021 20:17

Alan değişikliği zamanında yapıldı

Özür grubu zananinda yapıldı

2.özür bile yapıldı..

Nedense illerarasina gelince hep bir aksaklık

Gecikme, öteleme..MEB yetkilileri buna son

verin lütfen.Haziranda bitsin bu iş.

Akdeniz11
Aday Memur
25 Mart 2021 08:54

Haftaya Nisana gireceğiz.Umarim yeni haftada Haziran ayinda yapılacak şekilde takvim

açıklanır..

Akdeniz11
Aday Memur
01 Nisan 2021 17:55

Neden hala ildışı hakkında bir açıklama yapılmadı.

01 Nisan 2021 20:23

il içi mayıs il dışı haziran ayında yapılır

sadece geçen sene iller arası seyahat yasağından dolayı geç yapıldı

kontenjanlar adaletli olmalıdır

Akdeniz11
Aday Memur
01 Nisan 2021 20:49

İnşAllah dediginiz gibi olur hocam..

NEMEDYA
Memur
02 Nisan 2021 13:59

30.08.2021 il ici ve il dışı atama takvimi zaman aralığı. Bu demektir ki il dışı ağustos 'ta

NEMEDYA
Memur
02 Nisan 2021 20:47

Haziran ayı ortası itibarı ile yapılması en

mantıklı olan durumdu. Çünkü yaz tatili

boyunca göç etme ev bulma vs rahatlıkla yapılıyordu. Neredeyse eylül ayına sarkan bir

durum öğretmeni zora sokar

HSYNYKLC
Aday Memur
05 Nisan 2021 11:54

İl dışının haziranda olması için 444 0 632 yi arayıp talep oluşturabilirsiniz.

HSYNYKLC
Aday Memur
05 Nisan 2021 12:25

Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi ?444 0 632? (444 0 MEB) danışma hattı öğretmen odaklı hizmet verecek. Bu kapsamda, öğretmenler, yer değiştirme işlemleri, maaşlar, ek ders ücretleri, mesleki çalışmaları, eğitim ve öğretim ödeneği, özlük işlemleri, sosyal tesis ve lojman kullanımı, yurt dışı görevlendirmeleri gibi konularda; öğretmen adayları ise ilk atama işlemleri, kadro talepleri gibi Bakanlığın görev alanındaki bütün konularda hizmet alabilecek

Akdeniz11
Aday Memur
05 Nisan 2021 17:58

Ben 444 0 632 arayıp talep oluşturdum.Vakit daralıyor arkadaşlar.Sizler de talepleriniz ile destek olabilirsiniz.

goldiee
Aday Memur
05 Nisan 2021 19:07

Haziranda olması doğru olandır,eskiden olduğu gibi devam etmeli. Öğretmenler açısından taşınma ev bulma vb durumlar göz önüne alınmalı.

Konuyla ilgili gereken yerleri arayalım,talep oluşturalım geçen yıl ağustos ayında olmasının hiç olumlu yanı yoktu unutmayalım.

Muceza
Aday Memur
05 Nisan 2021 22:59

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

Muceza
Aday Memur
05 Nisan 2021 23:02

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Muceza, 3 yıl önce

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi