Editörler : "eskiyara"Pangaea

halit seyfullah
Aday Memur
22 Mart 2013 13:33

ingilizce giren varmı

soysalokan
Aday Memur
23 Mart 2013 13:27

Herkese merhaba, arkadaşlar internet üzerinden başvuru sırasında on karakterli olması gereken bir şifre soruyor. Nasıl bir şifre bu bilen varmı?

Bu arada İngilizce grubundan giricem sınava.

enigma74
Şef
23 Mart 2013 14:00

Sizin Mebbis şifreniz o

soysalokan, 11 yıl önce

Herkese merhaba, arkadaşlar internet üzerinden başvuru sırasında on karakterli olması gereken bir şifre soruyor. Nasıl bir şifre bu bilen varmı?

Bu arada İngilizce grubundan giricem sınava.

mahmudrasim
Aday Memur
25 Mart 2013 05:34

Selamlar arkadaşlar... Bu seneki klavuzda bazı bölümler değiştirilmiş. Fakat ona bağlı diğer bölümler değiştirilmediğinden çelişkiler var.Mesela bir maddede banka şubesi dışında para yatırma olmayacağından bahsederken diğer maddede atm ve internet bankacılığı ile para yatırmadan bahsediyor.Aynı şekilde güvenlik araştırma formu ve sabıka kaydı konusunda geçen yıllarda "Adayın yapacağı işlemler kısmı"nda bu madde varken bu yıl o maddeyi kaldırmışlar.Ama ona bağlı olan "Okulun yapacağı işlemler"kısmında adayın teslim ettiği güvenlik araştırma formu ve sabıka kaydnın Milli Eğitime ulaştırılması maddesini kaldırmamışlar.Aslında o belgelerin daha sonra (6 Nisanda olacak sınav kazanılınca) gönderilmesi gerekir.Ama bu belirtilmemiş.Bu konuda yetkili mercilerden tam ve net bilgi alma imkanı olanlar bu bilgiyi bizimle paylaşırlarsa çok faydalı olur.

welatparezer24
Aday Memur
25 Mart 2013 09:53

arkadaşlar MEB'e mail attım cevapları şu: '' Yurtdışı görevlendirmesi için, ABDİGM yurt dışında gö

welatparezer24
Aday Memur
25 Mart 2013 09:54

Yurtdışı görevlendirmesi için, ABDİGM yurt dışında görevlendirilecek öğretmenlerin mesleki yeterlilik sınavı ile temsil yeteneği mülakatı kılavuzu 2013, II. BÖLÜM 2.1.7. Temsil Yeteneği Mülakatına Hak Kazanan Adayların Yapacağı İşlemler başlığına göre;

"Mesleki Yeterlilik Sınavı sonuçlarının açıklanmasından sonra Temsil Yeteneği Mülakatına hak kazanan adaylar 19-30/04/2013 tarihleri arasında:

a) Okul/ kurum müdürlüklerince onaylanan belgelerden 2 (iki) adet Nüfus Cüzdan fotokopisi, 2 (iki) adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması formu ile 2 (iki) adet Adli Sicil ve Sabıka Kayıt Belgesini elden veya posta ile en geç 30 Nisan 2013 tarihi mesai bitiminde Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde olacak şekilde göndereceklerdir.

b) 2 (iki) adet Nüfus Cüzdan fotokopisi, 2 (iki) adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması formu ile 2 (iki) adet Adli Sicil ve Sabıka Kayıt Belgelerini de il Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilmek üzere 30 Nisan 2013 tarihi mesai bitimine kadar görev yaptıkları okul/kurum müdürlüklerine teslim edeceklerdir.

Yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda işlem yapmanız gerekmektedir.

sabıka kaydı belgesi yeni olması gerekiyor

enigma74
Şef
25 Mart 2013 11:15

Hocam her şey çelişkili. Size bu cevabı vermişler, ama ankara il milli eğitim müdürlüğü de okullara yazı gönderiyor ve sınav başvurularını müteakiben ivedilikle soruşturma formu ve sicil kaydını yollamalarını istiyor. Bunların birbirlerinden haberleri yok sanırım....

welatparezer24, 11 yıl önce

Yurtdışı görevlendirmesi için, ABDİGM yurt dışında görevlendirilecek öğretmenlerin mesleki yeterlilik sınavı ile temsil yeteneği mülakatı kılavuzu 2013, II. BÖLÜM 2.1.7. Temsil Yeteneği Mülakatına Hak Kazanan Adayların Yapacağı İşlemler başlığına göre;

"Mesleki Yeterlilik Sınavı sonuçlarının açıklanmasından sonra Temsil Yeteneği Mülakatına hak kazanan adaylar 19-30/04/2013 tarihleri arasında:

a) Okul/ kurum müdürlüklerince onaylanan belgelerden 2 (iki) adet Nüfus Cüzdan fotokopisi, 2 (iki) adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması formu ile 2 (iki) adet Adli Sicil ve Sabıka Kayıt Belgesini elden veya posta ile en geç 30 Nisan 2013 tarihi mesai bitiminde Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde olacak şekilde göndereceklerdir.

b) 2 (iki) adet Nüfus Cüzdan fotokopisi, 2 (iki) adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması formu ile 2 (iki) adet Adli Sicil ve Sabıka Kayıt Belgelerini de il Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilmek üzere 30 Nisan 2013 tarihi mesai bitimine kadar görev yaptıkları okul/kurum müdürlüklerine teslim edeceklerdir.

Yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda işlem yapmanız gerekmektedir.

sabıka kaydı belgesi yeni olması gerekiyor

çobanx02
Aday Memur
25 Mart 2013 23:48

yönetici olarak baş vuranların dönüşünde yöneticiliği deva edşyor mu ayrıca kktc yabancı dil istiyır

mahmudrasim
Aday Memur
29 Mart 2013 16:36

Sınav yerleri belli olmuş

OzgurCoupe
Memur
04 Mayıs 2013 02:07

Arkadaşlar klavuza defalarca baktım fakat birşeyi anlayamadım ; Arabistanda görevlendirilecek öğretmen adaylarında hangi dil şartı arıyorlar çözemedim..yardım için şimdiden teşekkürler..

enigma74, 11 yıl önce

Hocam her şey çelişkili. Size bu cevabı vermişler, ama ankara il milli eğitim müdürlüğü de okullara yazı gönderiyor ve sınav başvurularını müteakiben ivedilikle soruşturma formu ve sicil kaydını yollamalarını istiyor. Bunların birbirlerinden haberleri yok sanırım....

enigma74
Şef
04 Mayıs 2013 23:47

arabistan için dil şartı yok. branşınızın ve çalışma yılınızın tutması yeterli.

OzgurCoupe, 11 yıl önce

Arkadaşlar klavuza defalarca baktım fakat birşeyi anlayamadım ; Arabistanda görevlendirilecek öğretmen adaylarında hangi dil şartı arıyorlar çözemedim..yardım için şimdiden teşekkürler..

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi