Editörler : E.Kayı Han
30 Temmuz 2021 21:13

senaryo yazıyor hocam inandın mı :) avutuyor kendini

Mrme, 3 yıl önce

Dostum sen şaka mısın bu yazdıkların hayal ürünü mü ?

Yazdığın onca şeyle katipliğin ne ilgisi var ?

Sen hiç duruşmaya çıktın mı ?

Kalemdeki eleman mazeret dilekçesini koymamış diye olaydan habersiz duruşmaya çıkan birisi olarak tutanak yedin mi ?

Önündeki işi yaparken acelesi var diye aynı anda bütün yönlerinden üzerine kağıt uzatıldı mı ? aynı zamanda telefonla arandın mı ?

WinterSoldier
Kapalı
30 Temmuz 2021 21:21

Ben özelde çalışıyorum sanayide akşama kadar ayaktayız ayaklarımın her yeri nasır,sabah 7 akşam 8 çalışıyorum 1 saatte yol 6 evden çıkıp 9 da eve giriyorum çoğu zaman yemek yemeye takatim olmuyor televizyon bile yok olsa zaten izleyemem maaş 2800 tl haftanın 7 günü çalışıyorum bağrış çağrış küfür bi de dayak yiyoruz ustalardan 2800 tl alıyoruz memleketimdeyim ama ev mev yok anan baban zengin değilse nasıl evin olacak kira 1200 tl ne diyim yine de şükür halime sizin işiniz daha zor gibi burada asgarî ücretle memleketinde kal yoksa para kiraya gidiyor diyenleri görünce şaşıyorum bütün Türkiye zenginmis herkesin evi varmış bi bizim yok sanırım memlektte de her yerdede kira vericeksin ev alıcak para mi var

30 Temmuz 2021 21:46

eee biz napak o senin sorunun bu işe giriyorsan sakına memur falan oldum diye sevinme sanayiyi arayacaksın kardeş

WinterSoldier, 3 yıl önce

Ben özelde çalışıyorum sanayide akşama kadar ayaktayız ayaklarımın her yeri nasır,sabah 7 akşam 8 çalışıyorum 1 saatte yol 6 evden çıkıp 9 da eve giriyorum çoğu zaman yemek yemeye takatim olmuyor televizyon bile yok olsa zaten izleyemem maaş 2800 tl haftanın 7 günü çalışıyorum bağrış çağrış küfür bi de dayak yiyoruz ustalardan 2800 tl alıyoruz memleketimdeyim ama ev mev yok anan baban zengin değilse nasıl evin olacak kira 1200 tl ne diyim yine de şükür halime sizin işiniz daha zor gibi burada asgarî ücretle memleketinde kal yoksa para kiraya gidiyor diyenleri görünce şaşıyorum bütün Türkiye zenginmis herkesin evi varmış bi bizim yok sanırım memlektte de her yerdede kira vericeksin ev alıcak para mi var

WinterSoldier
Kapalı
30 Temmuz 2021 22:39

Sanayiyi aramam için adliyenin daha kötü şartlarda olması gerekir sabah 6 da değil 5 de çıkıp akşam 9 değil 10 da adliyeden çıkmam gerekir günde 17 saat 7 gün çalışıyorsanız maaşınız 2700 tl ise sürekli ayaktaysanız pişman olabilirim doğru bunlardan herhangi biri bile yoksa asla pişman olunmaz hele hele haftada 1 gün dahi izin varsa oturuyorsan,maas 4500 ise falan tabi böyle değil anladığım kadarıyla siz öyle diyorsunuz

Sürgün-Bilge, 3 yıl önce

eee biz napak o senin sorunun bu işe giriyorsan sakına memur falan oldum diye sevinme sanayiyi arayacaksın kardeş

30 Temmuz 2021 22:47

yalan atıyorsun yalan senin dediğin şartlarda mülteciler bile çalışmıyor ben daha önce sanayi ve fabrikada da çalıştım 14-15 saat kimse 2700 liraya ırgatlık yapmaz yalan söylerken bile yüzünüz kızarmıyor

Sanayiyi aramam için adliyenin daha kötü şartlarda olması gerekir sabah 6 da değil 5 de çıkıp akşam 9 değil 10 da adliyeden çıkmam gerekir günde 17 saat 7 gün çalışıyorsanız maaşınız 2700 tl ise sürekli ayaktaysanız pişman olabilirim doğru bunlardan herhangi biri bile yoksa asla pişman olunmaz hele hele haftada 1 gün dahi izin varsa oturuyorsan,maas 4500 ise falan tabi böyle değil anladığım kadarıyla siz öyle diyorsunuz

WinterSoldier
Kapalı
30 Temmuz 2021 23:15

Bura Almanya değil sanki Türkiye'nin özelini bilmiyorsunuz İsveç'te mi geldiniz neyse geç onu gel bak mümkünse yer değiştirelim ben sana maaşımdan her ay 2000 tl de vericem yanie asgarî ücretle katiplik bana ceoluk gibi gelir bunu sözleşme vs ile de noter huzurunda halledebiliriz sen beni aldır sende benim yerime sanayiye geç 2000 tl benden 2800 de oradan 4800 maaşla çalış sanayide bende asgarî ücretle katiplik yapacam var mısın ?

Sürgün-Bilge, 3 yıl önce

yalan atıyorsun yalan senin dediğin şartlarda mülteciler bile çalışmıyor ben daha önce sanayi ve fabrikada da çalıştım 14-15 saat kimse 2700 liraya ırgatlık yapmaz yalan söylerken bile yüzünüz kızarmıyor

Serkan.ordu2
Aday Memur
31 Temmuz 2021 00:22

Ben Yargıtay klavye sınavından çıktım 2 gün önce 89 da kaldım otogarda ağladım eleman çok zor diyo defol git o zaman

Yüce Hülagü Han
Daire Başkanı
31 Temmuz 2021 01:13

Bizim kurumda ki (bi kitdeyim) memurlar sürekli şikayet ediyorlar şuan aldıkları maaş 6000 tl günde 8 saat haftasonu izin ama tabi sürekli şikayet yok evrak mevrak işleri zormuş yok maaş azmış yok teknik personel altında eziliyorlarmis lise mezunu teknisyen bile daha iyiymiş vs kısaca şikayet edilmeyen kurum yok şikayet etmeyen memur yok sgk,tapu,adalet bakanlığı,kitler,üni memurları hepsi çok şikayetçi sorunlar vardır düzeltilir haklar istenmeli ama çok saçma laflar ediliyor burada kim işinden memnun ki üst düzey bürokratlar bile şikayetçi

cevherdudayev1
Daire Başkanı
31 Temmuz 2021 01:23

şu işi yapmayan insanlar lütfen yorum yapmasın çok saçmalıyorlar

klinux
Yasaklı
31 Temmuz 2021 08:08

söylediklerinin palavra olduğuna eminim ama ispat edemem.

Çakal kalıp imalatı plastik enjeksiyon otomotiv imalat hepsinde ya staj yaptım ya çalıştım

hiçbir özel sektörde böyle durum yok hele ki imalat sektöründe sabah 7 akşam 8 diye bir yalan g*tünden uydurma bir yalandan ibarettir.

Algı yapıp memurlara halinize şükredin demeye getiriyorsun lafı çomar anlamadık mı.

Mrme
Şef
31 Temmuz 2021 11:51

Kime laf anlatıyorsun hocam herkes seviyesine göre.

Biz kıyaslamayı kendimize göre yapıyoruz.

Katiplik nitelikli kendini geliştirmiş, daha iyisi için mücadele eden, daha iyisini hak ettiğini düşünen birisi için zor bir meslek.

Burada yorum yapanların hangi nitelikte olduğunu bilmiyoruz adam belki hayatı boyunca kitap okumamış, derslerini zar zor vermiş , mücadelesi düşük çalışacağı şartlar mesajına cevap verdiğin arkadaşınkine benzer, bu gibi kişilere katiplik iyidir. Çünkü halihazırda bu bile onun için ulaşılmazdır.

Burada seviyeden kastım birilerini aşağılamak değil. Örneğin bizde doktor seviyesinde değiliz ancak katiplik bizim gibi düşünenler adına zor bir meslek.

biride çıkmış 89 ile kaldım diyor, mübarek baraj 90'lamı kapattı yoksa mülakatta mı başarısız oldun da ağlıyorsun ?

Anlatabildim mi durumu tartıştığın kişilerin seviyesi denk olmalı birbirine :)

Sürgün-Bilge, 3 yıl önce

wolf chandler
Kapalı
31 Temmuz 2021 12:22

sabah 7 akşam 7, dağın başında aileden uzak sadece pazar günlerinin tatil olduğu bir şantiyede staj yaptım. genel olarak şantiyelerin çoğu da durumda. adam doğru söylüyor sen yediremiyorsun, düzgün şekilde mesajını yazmış adama bu kadar hakaret neden?

klinux, 3 yıl önce

Çakal kalıp imalatı plastik enjeksiyon otomotiv imalat hepsinde ya staj yaptım ya çalıştım

hiçbir özel sektörde böyle durum yok hele ki imalat sektöründe sabah 7 akşam 8 diye bir yalan g*tünden uydurma bir yalandan ibarettir.

Algı yapıp memurlara halinize şükredin demeye getiriyorsun lafı çomar anlamadık mı.

31 Temmuz 2021 20:58

sayfaya konu açtım katippken istifa edip çoban olan var ve adam ona rağmen mutlu

Mrme, 3 yıl önce

Kime laf anlatıyorsun hocam herkes seviyesine göre.

Biz kıyaslamayı kendimize göre yapıyoruz.

Katiplik nitelikli kendini geliştirmiş, daha iyisi için mücadele eden, daha iyisini hak ettiğini düşünen birisi için zor bir meslek.

Burada yorum yapanların hangi nitelikte olduğunu bilmiyoruz adam belki hayatı boyunca kitap okumamış, derslerini zar zor vermiş , mücadelesi düşük çalışacağı şartlar mesajına cevap verdiğin arkadaşınkine benzer, bu gibi kişilere katiplik iyidir. Çünkü halihazırda bu bile onun için ulaşılmazdır.

Burada seviyeden kastım birilerini aşağılamak değil. Örneğin bizde doktor seviyesinde değiliz ancak katiplik bizim gibi düşünenler adına zor bir meslek.

biride çıkmış 89 ile kaldım diyor, mübarek baraj 90'lamı kapattı yoksa mülakatta mı başarısız oldun da ağlıyorsun ?

Anlatabildim mi durumu tartıştığın kişilerin seviyesi denk olmalı birbirine :)

31 Temmuz 2021 21:01

iyi ki bir şantiyede staj yapmışın katipken istifa edip çobanlığa başlayan insanlar var çobanlık mı zor yoksa şantiyecilik mi bir tek akıllı sensin ya adam istifa etti çoban oldu sabah sen uyurken adam 100 tane hayvanın işiyle pisliğiyle uğraşıyor hangisi zor adam ona rağmen mutlu düşün bu işin ne menem bir şey olduğunu istersen düşünme çok da umrumda bilerek zarara girene engel olunmaz

wolf chandler, 3 yıl önce

sabah 7 akşam 7, dağın başında aileden uzak sadece pazar günlerinin tatil olduğu bir şantiyede staj yaptım. genel olarak şantiyelerin çoğu da durumda. adam doğru söylüyor sen yediremiyorsun, düzgün şekilde mesajını yazmış adama bu kadar hakaret neden?

31 Temmuz 2021 21:05

bende elektronik imalat sektöründe çalıştım 8 saat dedin mi mesain biter bu herif ya kaçak göçek bir yerde çalışıyor ya da bizi enayi sanıyor aklı sıra avuntu yapacak hele girsin bir adliyeye hergün sebepsiz yere onlarca kez fırça yesin bakalım nasıl oluyor

klinux, 3 yıl önce

Mübaşir KA
Aday Memur
12 Ağustos 2021 12:11

Neden zor olsun 6 katip 1 mübaşir 1 hizmetli 1 müdür yıllardır beraber çalışıyoruz. Herkeste halinden memnun bir gün ise girmezsek ertesi günü iple çekiyoruz.

12 Ağustos 2021 14:45

Ülke genelindeki herkes sizin sistemdeki gibi çalışmıyor hocam, bazı hakimler katiplere kendi işlerini zorla yaptırıyorlar. Katipler haklı bu konuda işleri çok zor. Personeller arasında bile sorunlar oluyor birbirlerinin kuyusunu kazıyorlar, bazı bayan katipler işi erkeklere yıkıyor. Say say bitmez bunlar gözlemlerim. İşin içinde olanlar daha neler anlatır.

Mübaşir KA, 3 yıl önce

Neden zor olsun 6 katip 1 mübaşir 1 hizmetli 1 müdür yıllardır beraber çalışıyoruz. Herkeste halinden memnun bir gün ise girmezsek ertesi günü iple çekiyoruz.

Mübaşir KA
Aday Memur
13 Ağustos 2021 15:15

Bazı kalemlerde zaman zaman sıkıntılar olabiliyor ama bunlar sevgi saygı çerçevesi içinde aşılır

Albatrossa
Aday Memur
03 Aralık 2021 00:37

Zabıt katibi olmak isteyen arkadaşlar mutlaka bu işin ne olduğunu, yapılabilir mi olduğunu, zabıt katipliğinin zorluklarının ne olduğunu, çalışma şartlarının,maaşının ne olduğunu (ulaşım yemek giyecek hepsi kendi cebinden) ayrıntılı olarak sorun ve öyle katip olmaya çalışın.

LiveRommel
Memur
03 Aralık 2021 01:30

Kâtip misin ? Allah başka dert vermesin.

30 a gelmeden saçlarınız beyazlayacaktır.

Toplam 221 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi