Editörler : oto-danisman-expert

s7even
Memur
12 Mayıs 2019 01:38

tehdit değil o tenzih, yani ayrı tutmak. Yazdıklarım in senle bir alakası olmadığını belirttim
önemsizz, 5 yıl önce

subaylıkta çok kişiye düşük ortalama ile olur gelir alım fazla diyip rahatlattırlar o kişiler sonuçlar açıklandığında en çok üzülenler olduğuna eminim ve konularda açtılar bu durumla ilgili. ne kadar rahatlaksa da kazanıp kaznmayacağı bizim iki dudağımızda değil buraya biri gelip bu puanla olur mmu diyorlarsa genelde ne olduysa onu söylememiz lazım çünkü onun aradığı cevap gerçekçi bir cevap. kişileri rahatalım derken daha çok üzülmesine sebeb olabiliriz. düşük puanla girenler elbette vardır ama dediğim gibi üzülmesini istemem kimsenin. senin hatta beni tehdit eden arkadaşın bile kazanmasını isterim. bu forumda olan bir şeyler takip eden araştıran insanlar bu mesleğe gerçekten girmek isteyen kişilerdir. canı gönülden diyorum bunu umarım kazanırsınız ve yolunuzda bahtınızda bu meslekte açık olur.

s7even
Memur
12 Mayıs 2019 01:40

estağfurullah yanlış anlaşılmalar illaki oluyor sonuçta karşılıklı gerçekleşen diyaloglar değil.
önemsizz, 5 yıl önce

haklısınız. ben de o tarz bir yazı yazmıştım fakat kpss puanı yüksek diye bu mesleğe uygun olmayan kişileri alıyorlar diyen bir arkadaş cevaben kpss yüksek olan senden daha az isteyecek değil, bu mesleği çok istiyorsan önce kaleme sarılacaksın yazmıştım. belki o gördüğün kişi benimdir ama ''herkes evde yayıla yayıla ders çalışamıyor'' demen çok doğru. böyle bir durumda olan arkadaşlarım varsa kusurumu bağışlarlar umarım.

önemsizz
Şef
12 Mayıs 2019 01:42

siz değil yorumu kaldırılmış yada kaldırmış yazan arkadaş. ''umarım senle eğitimde karşılaşmayız sana haddini bildireceğim'' yazmıştı bir arkadaş.

s7even, 5 yıl önce
tehdit değil o tenzih, yani ayrı tutmak. Yazdıklarım in senle bir alakası olmadığını belirttim

s7even
Memur
12 Mayıs 2019 02:35

O tavır ı kimse takinamaz devlet kendisini o kuruma hirslarini tatmin etsin diye almiyor. Öyle bir tutum içerisine girdiğinde de sonuçlar gayet açık, devlet belirtmiş bunu. Sonuç olarak o arkadaş boş konuşmuş. Eğitimin getirdiği olgunluğunu tadinca farkına varır.
önemsizz, 5 yıl önce

siz değil yorumu kaldırılmış yada kaldırmış yazan arkadaş. ''umarım senle eğitimde karşılaşmayız sana haddini bildireceğim'' yazmıştı bir arkadaş.

s7even
Memur
12 Mayıs 2019 02:39

Nezaket çok önemli nefes alan her insan için. Takılma öyle insanlara, klişe bir söz vardır ateş olmakla ilgili onu hatırla gerisi zaten hikaye.
önemsizz, 5 yıl önce

önemsizz
Şef
12 Mayıs 2019 03:04

asabi bir arkadaş dediğiniz gibi eğitim sırasında umarım asabiyeti körelir biraz :) herkesten önce kendisine zarar verir basit konularda keskin çıkışlar. o da mutlu olur hayatını düzenli bir şekilde yaşar inşallah.

s7even, 5 yıl önce
O tavır ı kimse takinamaz devlet kendisini o kuruma hirslarini tatmin etsin diye almiyor. Öyle bir tutum içerisine girdiğinde de sonuçlar gayet açık, devlet belirtmiş bunu. Sonuç olarak o arkadaş boş konuşmuş. Eğitimin getirdiği olgunluğunu tadinca farkına varır.

makine.kafa
Aday Memur
12 Mayıs 2019 13:04

sıralamam 65 di kayır yaptıranlar az diye biliyorum çünkü gemi görevi var.

başka kuvvet komutanlığı gelmedi çünkü makine mühendisi olduğum için öncelik mühendislere verilen tek kuvvet demekki Deniz Kuvvetleri ...

Astsubay1919, 5 yıl önce

Başkan maşallah iyi girmişsin o puanla :)

Direkt asilmi geldi kaç kişi aldı kaçıncı sıradan girdin.

Bu arada denizci astsubay arkadaşım makinecilere çok ihtiyaç var dedi :)

makine.kafa
Aday Memur
12 Mayıs 2019 13:05

bu arada asil geldi

makine.kafa, 5 yıl önce

sıralamam 65 di kayır yaptıranlar az diye biliyorum çünkü gemi görevi var.

başka kuvvet komutanlığı gelmedi çünkü makine mühendisi olduğum için öncelik mühendislere verilen tek kuvvet demekki Deniz Kuvvetleri ...

okankrk
Kapalı
13 Mayıs 2019 04:14

ben başka birşey demek istedim ama neyse salla gitsin. senin anket dediğin hangisi kardeşim link atar msın ? bende katılmıştım bir ara anket felan

önemsizz, 5 yıl önce

sen burda var dersen ben aksi vardır demem pertem de çalışmıyorum sonuçta =) kendi puanlarımdan ve bulunduğum sıradan yola çıkarak yorum yaptım.

bu arada arkadaşının yaptığı fyt ile 70 ile 73 arası çoğu kişiyi geçebilme ihtimali var bir ayrıntı daha vereyim geçen sene mülakat yüzde 40 etkili idi. yani mülakatın etkisi neredeyse kpss kadar vardı.(mülakatı geçtikten sonra yerleşme durumundan bahsediyorum mülakatı geçemeyenlerinin elendiğinin ben de farkındayım)

ykp0052
Aday Memur
13 Mayıs 2019 04:34

Herkesin gönlüne göre olsun hersey inş herkes istediği bölümü yeri tutturur ama hepimiz goruslerimize saygı duyalim herkes her yeri tutturabilir kazanabilir ama takip edebildigim kadariyla hava subaylık yüksek puanla kapatıyor bu forumda kazanan arkadaşların yazdıklarını hep okudum 82 puanın altında kpss olan nadir nadir ötesinde havacılıkta sadece bi tane denk geldim 78 di galiba ama bu demek değil ki 60 alan kazanmayacak inş gönlüne göre olur hersey hava yüksek puanla kapatıyor zaten çok az kişi alıyor kpss 76 fyt 44.5 astsubaylik benim ben bile takip ettiğim için hava çok zor geliyor bana belki yedeklerden gelmeyen olursa diye düşünüyorum

ykp0052
Aday Memur
13 Mayıs 2019 08:11

60 65 puanla yerleşen kişilerde vardır kara kuvvetlerinde fyt si yüksek olan Sözlüsu yüksek olan vardır yerleşir çünkü diğer kuvvetleri oranla kara kuvvetleri zor olduğu için yüksek kpss olanlar hava kuvvetlerini tercih ediyor yada yedek ise orayı bekliyor oyüzden kara kuvvetlerinde herkesin şansı eşit alındı çok 60 kpss yapmıştır fyt ve sözlü iyidir yerleşir yani inş herkes emeğinin karşılığını alır çünkü çok uzun süreç çok emek verdik sürekli bi bekleyiş stres

13 Mayıs 2019 14:49

Subaylıkta zor nedeni alım sayısı. Ancak bazı branşlar mezuniyetten dolayı düşük kapatabilir. Astsubaylık biraz daha şanslı.
14 Mayıs 2019 01:42

erkek arkadaşım 65puanla girdi karada

speedaytu
Aday Memur
14 Mayıs 2019 01:59

68 adp ile arkadaşım hakkaride topçu olarak görev yapıyor bir önceki alımda girdi.

Ahmet353535
Aday Memur
15 Mayıs 2019 09:54

Kpss 62- fyt44,5 bende kkk maliye, ikmal, personel,bekliyorum. Arkadaşlar var mı bu bölümleri benim gibi düşük puanla yerleşen duyum olarak.

görler
Aday Memur
15 Mayıs 2019 17:47

kpss 66 fyt 65 kara piyade aradılar gitmedim

MTHC1
Aday Memur
15 Mayıs 2019 19:12

arkadaşlar şöyle bir açıklık getireyim kpss 60.85 normal fyt 90 deniz için 92.5 ve kara piyade ve deniz piyade geldi hava da sıralamam 430 kusurlerde kpss 60 diye gelmeyecek diye düşünmeyin nasip ve azmedince geliyor. hayırlı günler

Gökbörü0
Kapalı
15 Mayıs 2019 19:55

Deniz piyade kaç kişi aldı geçen sene kardeşim 63 kpss 80 fyt gelirmi
MTHC1, 5 yıl önce

arkadaşlar şöyle bir açıklık getireyim kpss 60.85 normal fyt 90 deniz için 92.5 ve kara piyade ve deniz piyade geldi hava da sıralamam 430 kusurlerde kpss 60 diye gelmeyecek diye düşünmeyin nasip ve azmedince geliyor. hayırlı günler

MTHC1
Aday Memur
16 Mayıs 2019 01:31

kardeşim bu sene subaylık için yazdım ben geçen seneden haberim yok bu sene 23 kişi aldılar zaten piyadeye ve fyt iyi senin iş sözlüye kalmış gibi görünüyor inşallah hakkında hayırlısı girersin

Gökbörü0, 5 yıl önce
Deniz piyade kaç kişi aldı geçen sene kardeşim 63 kpss 80 fyt gelirmi

Gökbörü0
Kapalı
16 Mayıs 2019 04:17

İnşAllah kardeşim deniz piyade sıran kaçtı
MTHC1, 5 yıl önce

kardeşim bu sene subaylık için yazdım ben geçen seneden haberim yok bu sene 23 kişi aldılar zaten piyadeye ve fyt iyi senin iş sözlüye kalmış gibi görünüyor inşallah hakkında hayırlısı girersin

Toplam 85 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi