Editörler : crops35
31 Mart 2017 23:05

2014 Ekpss ile gib e atanan arkadaşların dikkatine ?

Çok önemli bir konu var. Kurum içi Gelir Uzmanlığı sınavı için Sn. Bakanımız söz verdi. Fakat bizlerin henüz 3 yıl deneyim süresi dolmadı. Sınavı erken yaparlarsa bu sınav hakkından yararlanamayacağız. Bu konuda ne düşünüyorsunuz. Yapabileceğimiz bir şey var mı ?

muiktisat
Memur
01 Nisan 2017 10:16

2016 sinaviyla girdim hala ise baslayamadim. Bir kereye mahsus mu yapilacak yoksa yine duzenli olarak araliklarla kurum ici yukselme acilacak mi? Cunku benim girebilmem icin 2020 sinavi olmasi lazim en az.

muiktisat
Memur
01 Nisan 2017 10:24

Bu arada siz de vhki olarak girdiniz degil mi? Su an hala vhki misiniz? Direkt uzman mi olacaksiniz yoksa once guy ve 3 sene sonra uzman mi? Diger gonderimle birlikte cevaplarsaniz sevinirim.

KamudaMemur
Genel Müdür
01 Nisan 2017 14:22

Geçmiş yıllardaki sınav şartlarında 3. yıl deneyim şartını taşıyan memur, vhki, soför, hizmetliler kurum içi sınav ile direk gelir uzmanı olmuşlar. Bu sınav ile de aynısı olur sanırım.

Benim duyduğum kadarıyla sınav bir kereye mahsus çıkacak. Sınava giremeyenler ve bu sınavdan başarısız olanlar için önümüzdeki yıllarda bir daha sınav açılır mı bilmiyorum. Ama açılması çok zor diye düşünüyorum çünkü geriye 500 memur ya kalır ya kalmaz. Bu kadar az bir sayı için bir daha sınav açılacağını sanmıyorum.

Aslında 3 yıl deneyim şartını taşımayanları GUY kadrosuna ama sınavlı ama sınavsız geçirseler ve sonra 3 yıl sonunda da GU sınavı ile GU kadrosuna geçme imkanı tanısalar çok güzel olur ama bu şekilde bir şey yok.

KamudaMemur
Genel Müdür
01 Nisan 2017 14:24

Geriye kalan bu 500 memurun %95 engelli kadrosu ile gelen. KpSS ile artık memur vhki alımı yapmıyor diye biliyorum GİB. Yani sizin anlayacağınız bu şekilde olursa engelliler memur vhki ve sağlıklı personde GU olacak GİB te.

Zzz zzz
Aday Memur
01 Nisan 2017 14:56

2014 ile giren arkadaşlar bu yıl içinde zaten 3.yıllar dolmuş oluyor. Sınav yıl sonuna doğru açılacak. Ayrıca sadece memur, yoklama memurları ve vhki kadrolarında 3 yıl çalışmış olanlar ve lisans mezunu olan arkadaşlar girebilecek. Sınavın son kez ve 1 defaya mahsus açılacağıda sendikadan gelen haberler arasında. Herkese şimdiden başarılar.

KamudaMemur
Genel Müdür
01 Nisan 2017 15:10

Sn. Maliye Bakanımız açıklama yaptı. Diyor ki sınavı 2017 nin ikinci yarısına kalmadan yapabiliriz. Bu demek oluyor ki 6. ayın sonuna kadar sınav olabilir diyor.

Ayrıca şöyle bir durum var. Bu sınavın yapılmasını sağlayan GİB memurları ve vhki leri. Organize olarak tweet etkinliği gibi veya milletvekilleriyle görüşme veya bakanlarımızla görüşmeler yaparak durumları ilettiler. Ve bu kişiler şu anda sınavın öne alınması için çalışma yapıyorlar. Bizleri beklemeye niyetleri yok. Facebookta gelir uzmanlığı isteyen memurlar diye grup var orada takip edebilirsiniz. Ben mesaj gönderdim. Durumumuzu bildirdim. Bir iki kişi dışında cevap veren bile olmadı. Sınavı öne alalım diye konuşuyorlar.

KamudaMemur
Genel Müdür
01 Nisan 2017 15:12

Yani bu durumda bizler henüz 3. yıl deneyimimiz olmuyor.

muiktisat
Memur
01 Nisan 2017 20:06

Desenize istedigim her yere girebilecek puani almisken en kotu yere girdim diye. Simdi emekli olana kadar vhki olarak mi kalacagim? Asıl az kisi kaldigi icin tekrar sinav acmalari lazim. Yani tum memurlari guy yapana kadar devam edip hepsini bitirdikten sonra bir daha uzmanlil disi alim yapilmaz, olur biter. Herkesin ayni isi yaptigi bir kurumda maaslar arasinda ciddi farklar olmasi moral olarak da etkiler memurlari. Bir hak belli bir kesime verildiyse, sonuna kadar herkese verilmeli diye dusunuyorum. Anlasilan 3 sene sonra ben de o sayfalara uye olup her gun sinav bekleyecegim.

güntekin tarık
Aday Memur
01 Nisan 2017 21:56

Zzz arkadaşa itafen yazıyorum sizde 2014 yılında ekpss ile gibe atananlardanmısınız

güntekin tarık
Aday Memur
01 Nisan 2017 21:58

sınavın yılsonu olacağının bilgisini nerden aldınız

güntekin tarık
Aday Memur
02 Nisan 2017 11:59

güncel

güntekin tarık
Aday Memur
02 Nisan 2017 21:40

güncel

03 Nisan 2017 19:16

Arkadaşlar sayımız ne kadar bilmiyorum ama 500 civarı varızdır herhalde ve gib te şu bir gerçekki çalışan uzman arkadaşlardan daha alt performansta çalışmıyoruz ve farklı görevler almıyoruz uzman ne is yaparsa bizlerde o işi yapıyoruz bu sınav açılırsa ve eğer yıl sonundan önce açılırsa bütün arkadaşların emegi ve beklentisi gelecek planları boşa çıkacak,ben bu kuruma zorluklarını bilerek geldim ki birçok arkadaşımında bu kurumu tercih ederken bu zorlukları hesap ederek ve kurum içi uzmanlık düşüncesiyle tercihte bulunduğunu düşünüyorum.daha rahat ve kolay kurumları tercih etmeyen biz engellileride mağdur etmeyecek şekilde umuyorumki sınavı yıl sonunda açarlar.aksi takdirde büyük hayal kırıklığı olacak.sayın bakanımız naci agbal beyfendinin açıklama videosunu izledikten sonra necdet kamanın vergi mevzuatı setini siparis etmis ve çalışmaya başlayacak bir engelli olarak bakanım inşallah bizi mağdur etmennisiniz.

güntekin tarık, 7 yıl önce

güncel

03 Nisan 2017 19:21

Gib çatısı altındaki tüm engelli arkadaşlar bu konuda biraz daha duyarlı olup düşünce ve isteklerimizi paylaşalım lütfen.

hayırlısı59, 7 yıl önce

Arkadaşlar sayımız ne kadar bilmiyorum ama 500 civarı varızdır herhalde ve gib te şu bir gerçekki çalışan uzman arkadaşlardan daha alt performansta çalışmıyoruz ve farklı görevler almıyoruz uzman ne is yaparsa bizlerde o işi yapıyoruz bu sınav açılırsa ve eğer yıl sonundan önce açılırsa bütün arkadaşların emegi ve beklentisi gelecek planları boşa çıkacak,ben bu kuruma zorluklarını bilerek geldim ki birçok arkadaşımında bu kurumu tercih ederken bu zorlukları hesap ederek ve kurum içi uzmanlık düşüncesiyle tercihte bulunduğunu düşünüyorum.daha rahat ve kolay kurumları tercih etmeyen biz engellileride mağdur etmeyecek şekilde umuyorumki sınavı yıl sonunda açarlar.aksi takdirde büyük hayal kırıklığı olacak.sayın bakanımız naci agbal beyfendinin açıklama videosunu izledikten sonra necdet kamanın vergi mevzuatı setini siparis etmis ve çalışmaya başlayacak bir engelli olarak bakanım inşallah bizi mağdur etmennisiniz.

muiktisat
Memur
03 Nisan 2017 20:12

Biliyoruz ki bu konuda herkes bencillik yapacak. Uzmanlar veya 3 yil engeline takilmayanlar sizi umursamayacak. Sinav yil sonu acilir da guy olursaniz siz de biz 2016 girislileri umursamayacaksiniz. Bu bir kisir dongu gibi bu sekilde devam edecektir.

KamudaMemur
Genel Müdür
03 Nisan 2017 21:03

Bence hakkımızı şu şekilde arayalım. Sn. Milletvekili Bennur Hnm veya Sn. Bakanımız veya Sn. Başbakanımıza ulaşmaya çalışalım veya dilekçe vermeye çalışalım. Ve şu şekilde talep edelim. Kanun hernüz çıkmadı. Çıkacak olan kanunun bir kereye mahsus değil ard arda 3 yıl her yıl yapılmasını isteyelim. Böylece arkadan gelen arkadaşlarda 3 yıl deneyimleri dolunca sınava girerler. Ayrıca yapılması planlanan sınavında yıl sonu yapılarak 500 engelli memurunda sınava girmesini sağlamaya çalışalım. Nereye dilekçe yazmamız gerekiyorsa yazalım.

Normalde daha önceki seneler kanun şu şekilde çıkyormuş. Sınav 1 yıl içinde yapılacak şeklinde. Ve bu 1 yılı sonuna kadar kullanıyorlarmış. Yani normalde geçmiş senelerle aynı şekilde giderse sınav seneye bu zamanlar olur inşallah. Ama deneyimi dolan memurlar sınavı öne almaya çalışıyorlar ve engelli memurları veya deneyimi dolacak olan diğer memurları umursamıyorlar. Amaçları bir an önce Uzman olmak. Bizde hakkımızı arayarak bu sınavın geçmiş senelerdeki gibi geç yapılmasını talep edelim. Böylece biz 500 engelli de sınava girmiş oluruz.

Ayabakan74
Aday Memur
03 Nisan 2017 21:05

Arkadaslar bende 10.10.2014 tarihi girisliyim.sinav yilin 11. Ayindan once olursa bende giremiycem ve sinavlarin devami olmazsa mutlak suretle bu kurumdan ayrılmak için elimden geleni yaparım. Mayısın ortalarında mudurluk ve guy sinavi olacağını varsayarsak sınav giriş sartlarinda sınav tarihi itibariyle 3 yıl şartı bulunmakta ve ilana ortalama 3 ay once cikacagini varsayarsak sinav muhtemelen yil sonuna doğru olur diye düşünüyorum

güntekin tarık
Aday Memur
03 Nisan 2017 23:43

2014 yılında 220 engelli başladı gibe ilk önce ist.başladı diye biliyorum ama çoğunluk eylül sonu ve ekimin ilk haftası başladı sınav ilanını 45 gün önceden veriyorlar sınav müracaat zamanı ise e posta veya çağrı merkezi yoluyla madur olanların taleplerini alıyorlar kısacası eylül başında verilecek bir ilan 2014 yılında atanan 220 arkadaşı kurtarır diyorum inşallah ama bu günlerde organize olmalıyız anlayan facede grup kurabilir

KamudaMemur
Genel Müdür
04 Nisan 2017 19:37

Facebookta grup açarsak kaç kişi katılacak ? Katılacak arkadaşlar msj yazabilir mi ?

KamudaMemur
Genel Müdür
04 Nisan 2017 19:43

Facebooktan Bakanımız Nabi bey in sayfasındaki konulara yorum yaparak durumumuzu belirtelim. Sınav için bizleride düşünürler böylece.

Toplam 125 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi