Editörler : F16 Gökçen
«67891011121314151617»

Avicenna
Aday Memur
01 Eylül 2013 16:02

An allergy is an abnormal response by the body to a specific stimulus or allergen. These can be fami

onderacikgoz
Aday Memur
01 Eylül 2013 16:03

Çok emin değilim, precisely ile adversely arasında kalmıştım. Ama genelde precisely yapmışlar

olmalı!!!, 11 yıl önce

precisely ' den eminmisiniz ya

bence adversely olacaktı.

acaba sorularımı karıştırıyorum.

ingilizce uluslararası dil olmada hızlı bir gelişim gosterdi. .......

durumu ile ilgili tartışmalar devam ediyor

gibi bişiler vardı..

hatırlayan var mı

sivil11
Memur
01 Eylül 2013 16:03

Fast food la ilgili close test sorusu:

Walk into any fast-food restaurant, and you can watch a small crowd of ordinary people doing something that is utterly irrational: eating junky, excess-weight-inviting food likely to leave them feeling bad about their bodies and open to a host of serious ills. We literally line up to trade our health and self-image for a few minutes of pleasant mouth feel and belly comfort?because the latter is right here, right now, whereas the former is months, years and decades away.

This foolish exchange reflects a glitch in our brains that may wreak more havoc in our lives and in society than any other. Known as temporal discounting, it is our tendency to view small rewards available now as more desirable than even much bigger payoffs down the road. Scientists think this trait may have been programmed into us by evolution at a time when the environment, with its many threats to our survival, favored those who grabbed whatever they could whenever they could get it.

Fakat burada whereas yerine as opposed of gelecek, o kismi modifiye edilmisti parcanin... whereas da sklarda yoktu zaten

kaynak: http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=time-warping-temptations

kimyager029
Memur
01 Eylül 2013 16:05

stimulate in olduğu şıklarda başka neler vardı?

911-506
Şef
01 Eylül 2013 16:08

dolphins are on sleep against danger diye bişr soru vardı on/against yaptım

Avicenna
Aday Memur
01 Eylül 2013 16:08

An allergy is an abnormal response by the body to a specific stimulus or allergen. These can be familiar, everyday substances such as house dust, pollen or animal fur, causing mild symptoms such as sneezing, itchiness or a rash. Hay fever, for instance, is an allergic response to pollens in the air and is most commonly experienced in the summer months.

Avicenna
Aday Memur
01 Eylül 2013 16:11

Although allergies can be extremely unpleasant and distressing for the sufferer, they will rarely necessitate first aid or emergency treatment. However, a casualty may occasionally experience a severe and life-threatening reaction to an allergen. This is known as anaphylactic shock and requires urgent medical attention. This reaction can occur in response to bee or wasp stings or the ingestion of nuts or any food that causes allergy in the sufferer and can therefore be extremely difficult to diagnose

Zahrat
Aday Memur
01 Eylül 2013 16:15

Sınav bence kolay değildi. 2 sene önceki sorularla karşılaştırıldığında haksızlık çok fazla. Ayrıca bir önceki sınava göre kolay olarak gözüksede bu kolaylık 70 altı alabilecekler içindi 70 ve üstü için bir önceki sınavla aynı derece zordu.

onderacikgoz
Aday Memur
01 Eylül 2013 16:15

Yanıt E şıkkı oluyor yani :)

Avicenna, 11 yıl önce

Although allergies can be extremely unpleasant and distressing for the sufferer, they will rarely necessitate first aid or emergency treatment. However, a casualty may occasionally experience a severe and life-threatening reaction to an allergen. This is known as anaphylactic shock and requires urgent medical attention. This reaction can occur in response to bee or wasp stings or the ingestion of nuts or any food that causes allergy in the sufferer and can therefore be extremely difficult to diagnose

doguştanmemur
Kapalı
01 Eylül 2013 16:19

sivil haklısın kardeş

sivil11, 11 yıl önce

Guzel kardesim ancak yok orda, ekleyivermissin .)) Ancak i eklersen tabii ki precisely olarak fakat ancak olmadigi icin, orada karsit anlami adversely ile vermek durumunda kaliyorsun...

olmamalı
Aday Memur
01 Eylül 2013 16:19

cevabı both/and olan sorunun içeriğini hatırlıyor musunuz?

pentagram_31
Aday Memur
01 Eylül 2013 16:23

Herkes ikna olmamış demek ki, şimdi kardeşlerim, Romalılar ! :)

"adverse etki" diye bir şey biliyorsunuz belli ki yani "yan etki"; burdan görüyoruz ki adverse kelimesi olumsuz/negatif anlamında bir kelime, soruda zıtlık ifadesi olan but, yet, however falan filan birisi var işte eminim.

adversely şeklinde zarf yaptıysanız eğer, bu kelime iki cümleyi bağlayıp zıtlık bildiren bir geçiş (transition) değildir, dediğim gibi bu bir zarftır, fiille ilişkisi var, şöyle bir şey olabilirdi mesela: "adversely affected" kötü etkilenmiş anlamında.

Yani işin içinde ilaç var diye yan etki arayacağız diye bir şey yok, adamlar bunu çeldirici olarak koymuş siz de düşmüşsünüz bu kadar basit.

Zahrat, 11 yıl önce

In medicine, an adverse effect is a harmful and undesired effect resulting from a medication or other intervention such as surgery.

wikipedia alınıtısıdır.

Hocam iki anlam var ozaman burada.

En etkili ilaçtır, yan etkisi(olumsuz etkisi) bilinememktedir.

En etkili ilaçtır, nasıl etki ettiği bilinememektedir.

Ben ilk mantıkla çözdüm. İyi ters köşe yemiş olabiliriz :D. En etkili ilacın nasıl çalıştığını bilememek ayıptır dedim :D

onderacikgoz
Aday Memur
01 Eylül 2013 16:24

Yanıt E şıkkı oluyor yani :)

Avicenna, 11 yıl önce

sivil11
Memur
01 Eylül 2013 16:24

Onun kaynagini da ben veriyim: http://www.health-disease.org/first-aid/allergic-reactions.htm

bir de yukaridaki close testin de kaynigini tekrar veriyim:

http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=time-warping-temptations

Arkadaslar 50-70 arasi puanlarda gezinip daha yukari bir turlu cikamayanlar. Cambridge in learners ing-ing sozlugunu ve synonym-thesaurus sozlugunu alin.. Her anlamadiginiz kelimeyi bu sozluklerle anlayip esanlimlarini da ogrenip cikartin...

sivil11
Memur
01 Eylül 2013 16:27

Bu kaynaklardaki paragraflarin gerek gramer kullaninlarini gerek kelimelerini ogrenerek bu sozluklerle, incigini boncugunu cikarin...

sivil11, 11 yıl önce

Onun kaynagini da ben veriyim: http://www.health-disease.org/first-aid/allergic-reactions.htm

bir de yukaridaki close testin de kaynigini tekrar veriyim:

http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=time-warping-temptations

Arkadaslar 50-70 arasi puanlarda gezinip daha yukari bir turlu cikamayanlar. Cambridge in learners ing-ing sozlugunu ve synonym-thesaurus sozlugunu alin.. Her anlamadiginiz kelimeyi bu sozluklerle anlayip esanlimlarini da ogrenip cikartin...

Zahrat
Aday Memur
01 Eylül 2013 16:31

diyalog sorularında hastane bahcesiyle ilgili kısımda. ayırt edemediğim 2 olay vardı. Bu olay uygulanmış bir olay mıydı? yoksa kurgulanmış bir olay mıydı? Cevap ona göre değişiyordu. Ben kurgulanmış bir olay algıladım işaretleme yaptım.

hidrocolic
Memur
01 Eylül 2013 16:31

alerji sorusunun yanıtı e seceneği evet

hidrocolic
Memur
01 Eylül 2013 16:33

hastane bahçesi sorusunda bır okulda hoca dersi anlatmış sonra öğrencisine soruyor...öğrenci de hocanın anlattığı konuyu söyluyor. hoca da dıyo kı peki bu konunun örneğini ver. çocuk da o örneği veriyor. cevap example lı olandı.

Zahrat, 11 yıl önce

diyalog sorularında hastane bahcesiyle ilgili kısımda. ayırt edemediğim 2 olay vardı. Bu olay uygulanmış bir olay mıydı? yoksa kurgulanmış bir olay mıydı? Cevap ona göre değişiyordu. Ben kurgulanmış bir olay algıladım işaretleme yaptım.

hidrocolic
Memur
01 Eylül 2013 16:35

aspirin sorusunun kesin cevabı precisely...çok çok açık

hasankeyif01
Aday Memur
01 Eylül 2013 16:35

bende paragraf bütünlüğünü bozanlardan birini ilk cümle yaptım

geri kalan paragraf bütünlüğünü bozanları da E şıkkı yaptım

freeman26, 11 yıl önce

restoranlı ilgili bir soru vardı fastfood hamburgerli soru bu o olabilir mi?

ben de anlatımı bozanlardan birini ilk cümle seçtim.

Toplam 677 mesaj
«67891011121314151617»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi