Editörler : supporters.

CHX-CHX
Daire Başkanı
08 Eylül 2019 13:07

Ancak bu size söylenen, gerçeğin bu olduğunu anlamına gelmez. En doğru cevabı o ilkokul mezunu siyasi ile yüz yüze konuşarak öğrenmenizi tavsiye ederim.

Pm3755, 5 yıl önce
Bulunduğum şehirde ünide 2 siyasinin ( biri ilkokul mezunuydu sanırım ) dedikleri oluyor sadece. Burada herkes biliyor bu ikisinden başkasının istemediği kimse giremiyor hepsi bunların rızasıyla olacak kadroları da kendi adamları olunca onlar için çıkarıyorlar. Ünideki Prof bile söylüyor bunu. Öyle özel şartlar var ki başvuramıyoruz bile. Ve doktoralı olarak eğitimsiz kaba saba bi siyasinin ağzına bakmayı kendime layık görmüyorum. Lanet olsun hepsine. Hiçbir akademik ünvana saygım Yok.

Pm3755
Aday Memur
08 Eylül 2019 20:38

Neden size dokundu anlamadım hangi yetkiliye sorsam kadro açılır mı vs diye ya da girmeye çalışan kimle konuşsak bu biliniyor hatta hangi hocanın hangisinin torpiliyle girdiğini herkes biliyor hatta giren bir yar doç. Eşi ztn torpilin yoksa giremezsin dedi hatta tez danışmanım bile bu siyasilere ulaşmazsan giremezsin diyor. Nedense giren kişilerin akrabalık vs bağı da hep bu kişilere dayanıyor. bana onların torpili var snn yok o yüzden snn çalışmalarınla dikkat çekmen lazım olmaz ama bi ihtimal deniliyor. O yüzden hiçbir akademik ünvana saygım Yok diyorum.
CHX-CHX, 5 yıl önce

Ancak bu size söylenen, gerçeğin bu olduğunu anlamına gelmez. En doğru cevabı o ilkokul mezunu siyasi ile yüz yüze konuşarak öğrenmenizi tavsiye ederim.

CHX-CHX
Daire Başkanı
08 Eylül 2019 20:56

Senin söylediğin bu ifadeleri birçok kez duyduk, ancak gercek neden genelde başka oluyor. Sevimeyen bir tipsindir, hocaların seni istemiyordur, direk suratına bunu söylemek yerine bu şehir efsanesinin arkasına sığınıyorlardır. Yani, biraz bakış acını genişletmek istedim :)

Pm3755, 5 yıl önce
Neden size dokundu anlamadım hangi yetkiliye sorsam kadro açılır mı vs diye ya da girmeye çalışan kimle konuşsak bu biliniyor hatta hangi hocanın hangisinin torpiliyle girdiğini herkes biliyor hatta giren bir yar doç. Eşi ztn torpilin yoksa giremezsin dedi hatta tez danışmanım bile bu siyasilere ulaşmazsan giremezsin diyor. Nedense giren kişilerin akrabalık vs bağı da hep bu kişilere dayanıyor. bana onların torpili var snn yok o yüzden snn çalışmalarınla dikkat çekmen lazım olmaz ama bi ihtimal deniliyor. O yüzden hiçbir akademik ünvana saygım Yok diyorum.

Pm3755
Aday Memur
12 Eylül 2019 00:32

Hiç öyle bir durum yok hatta bunu yalnızca danışmanım değil araştırdığımda hoca birçok insan söylüyor inşaallah benzer duruma maruz kalırsınız. Şehir adı versem ilanlardan anlarsınız zaten. Başvuramıyoruz bile. Nedense o adamların yakınları giriyor. Hatta hocanın biri dedi en sonunda üzerine gidince şu bakan aradı baskı yaptı kıramadılar dedi.
CHX-CHX, 5 yıl önce

Senin söylediğin bu ifadeleri birçok kez duyduk, ancak gercek neden genelde başka oluyor. Sevimeyen bir tipsindir, hocaların seni istemiyordur, direk suratına bunu söylemek yerine bu şehir efsanesinin arkasına sığınıyorlardır. Yani, biraz bakış acını genişletmek istedim :)

CHX-CHX
Daire Başkanı
12 Eylül 2019 09:52

Yazdıklarından anladığım kadarıyla pek ikili diyaloğa girilecek bir karakterin yok, ama senin gibi kariyerine yeni başlayacak olanlar için yine de paylaşım yapmak istiyorum. Öncelikle üniversitelerde akademik kadrolar genelde sahiplidir. Bu yüzden önce o bölümün anabilim dalı başkanı ile temasa geçip, başvurmakta fayda var. O bölüm seni almayacaksa, işte senin burada dediğin gibi bahaneler üretilir. Bu kadar basit, anlamayacak birşey yok. Siz çevrenizde sevilen ve çalışkan bir akademisyen olmaya çalışın, o zaman gün gelir size de kadro açılır.

Pm3755, 5 yıl önce
Hiç öyle bir durum yok hatta bunu yalnızca danışmanım değil araştırdığımda hoca birçok insan söylüyor inşaallah benzer duruma maruz kalırsınız. Şehir adı versem ilanlardan anlarsınız zaten. Başvuramıyoruz bile. Nedense o adamların yakınları giriyor. Hatta hocanın biri dedi en sonunda üzerine gidince şu bakan aradı baskı yaptı kıramadılar dedi.

sixfeetunder
Şube Müdürü
12 Eylül 2019 22:15

Bunca konuşmadan sonra torpili meşrulaştırarak bitirdiniz yani. Vallahi bravo.

CHX-CHX, 5 yıl önce

Yazdıklarından anladığım kadarıyla pek ikili diyaloğa girilecek bir karakterin yok, ama senin gibi kariyerine yeni başlayacak olanlar için yine de paylaşım yapmak istiyorum. Öncelikle üniversitelerde akademik kadrolar genelde sahiplidir. Bu yüzden önce o bölümün anabilim dalı başkanı ile temasa geçip, başvurmakta fayda var. O bölüm seni almayacaksa, işte senin burada dediğin gibi bahaneler üretilir. Bu kadar basit, anlamayacak birşey yok. Siz çevrenizde sevilen ve çalışkan bir akademisyen olmaya çalışın, o zaman gün gelir size de kadro açılır.

Pm3755
Aday Memur
20 Eylül 2019 10:48

Ya söyleneni anlamıyor ya da anladığını geç ifade ediyor kendisi ve oldukça ukala. Kendisi de sahipli olduğunu kabulleniyor ama biz sahipli diyince kabullenmiyor. Torpilsiz olan herşeye girebildim kazanarak. Ama kadro yukarıdaki şahsın dediği gibi "sahipli". Bu devletin milletin malı olan bişeye sahip olunuyorsa onda hakkı olanların kul hakkı nasıl ödenir. İnsan birazda değerleri için yaşar.

writerman01
Kapalı
22 Eylül 2019 01:55

Torpilsiz belediye kreşine (muhalefet belediyesi)çocuk yazmıyorlar siz üniversite değiştirmekten bahsediyorsunuz hocam.

Allah kolaylık versin...

CHX-CHX
Daire Başkanı
22 Eylül 2019 12:29

Arkadaşlar yukarıda yazdıklarımın torpil ile bir alakasını kurmak için ancak çok kötü niyetli biri olmak gerekiyor. Lütfen amacınız hiç bir zaman bağcıyı dövmek olmasın.

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi