Editörler : E.Kayı Han
«151617181920212223242526»

karabebe
Aday Memur
22 Mayıs 2018 01:51

GGU olalı yaklaşık 4.5 ay oldu ve hala beklemedeyim. Ne savcılık ne idari soruşturma hiç bir şey yok. En sonunda eşim aracılığı ile savcılığa başvurdum. Eşim uzaklaştırılmama gerekçe gösterilen tarihteki telefon görüşmesini dile getirerek benim durumumun araştırılmasını isteyen ve mağduriyetimizi dile getiren bir dilekçe ile savcılığa başvurusunu yaptı. 20 küsür senelik meslek hayatımda sadece 2014 senesinde bir gün arandığım iddia edilerek görevimden alıkonulmak hala o kadar zoruma gidiyor ki buna kelimelerin kifayet edebileceğini zannetmiyorum. GGU ya neden olan telefonun hangi şehirden edildiği, büfe mi ankesör mü olduğu, konuşmuşmuyum yoksa çaldırıp kapatmışlar mı ne olduğu ortaya çıksın istiyorum artık. Üzerimize isnat edilerek atılan bu iftira o kadar kötü ki. İnsanların TSK ile olan gönül bağının koparılmasından başka birşey değil. Normalde iddia makamının delilleri ortaya koyarak beni suçlaması, ispatlaması gerekirken; ben sırf görevime dönebilmek isnat edilen bu suçtan aklanabilmek için araştırılmamı istiyorum. Gülelim mi ağlayalım mı halimize bilemedim ki....

nabersin
Aday Memur
22 Mayıs 2018 08:30

İnşallah en kısa zamanda işinize geri dönersiniz bende aynı durumdayım 3 ay oldu ggu olalı fakat ben sebebini öğrenemedim siz ankesörle alakalı olduğunu nasıl öğrendiniz, dilekçe yazmadan önce?

karabebe, 6 yıl önce
GGU olalı yaklaşık 4.5 ay oldu ve hala beklemedeyim. Ne savcılık ne idari soruşturma hiç bir şey yok. En sonunda eşim aracılığı ile savcılığa başvurdum. Eşim uzaklaştırılmama gerekçe gösterilen tarihteki telefon görüşmesini dile getirerek benim durumumun araştırılmasını isteyen ve mağduriyetimizi dile getiren bir dilekçe ile savcılığa başvurusunu yaptı. 20 küsür senelik meslek hayatımda sadece 2014 senesinde bir gün arandığım iddia edilerek görevimden alıkonulmak hala o kadar zoruma gidiyor ki buna kelimelerin kifayet edebileceğini zannetmiyorum. GGU ya neden olan telefonun hangi şehirden edildiği, büfe mi ankesör mü olduğu, konuşmuşmuyum yoksa çaldırıp kapatmışlar mı ne olduğu ortaya çıksın istiyorum artık. Üzerimize isnat edilerek atılan bu iftira o kadar kötü ki. İnsanların TSK ile olan gönül bağının koparılmasından başka birşey değil. Normalde iddia makamının delilleri ortaya koyarak beni suçlaması, ispatlaması gerekirken; ben sırf görevime dönebilmek isnat edilen bu suçtan aklanabilmek için araştırılmamı istiyorum. Gülelim mi ağlayalım mı halimize bilemedim ki....

karabebe
Aday Memur
22 Mayıs 2018 12:19

GGU tebliğ edilirken ifademi aldılar. Klasik sorularmış. Ailede var mı? Nerede okudunuz vs.. O sorulardan birinde 2014 yılında ankesör/büfe telefonlarından bir gün arandığım soruldu. Bende hayatımda ilk defa böylelikle ilişkilendirilmiş oldum

blackhawkemrah
Aday Memur
22 Mayıs 2018 19:39

Benimde abim 9 gündür gözaltındaydı bugün mahkemesi oldu aynı suçlamalardan çoğu denetimli serbest kalırken abim tüm iddiaları red etti işin tuhaf tarafı suçlama yok 10 yılda farklı tarihlerde cvpsız çağrı yada 3 5 saniyelik aramalar tutuklandı....şimdi iyi bir avukat arıyoruz ayrıca 1 haftalık itiraz durumu var cmk avukatı ve diğer avukatlar böle bir tutuklama olamaz diyorlar dosya gizliliğinden ulaşamıoruzda ne kadar sürer tutukluluk bilgi verirseniz tertemiz bir insanı emekliliği gelmiş olmadık şekle soktular bizi ramazan ayında kahrettiler

tekaütasker
Kapalı
22 Mayıs 2018 20:05

Arkadaşlar ben de bu sabit telefon aramaları gerekçe gösterilerek gözaltına alındım ve 14 günün ardından adli kontrolle serbest kaldım. Bu konuda çok yanlış bilgiler maalesef dolaşıyor ve bunların birçoğunun da kasıtlı yapıldığını düşünüyorum. Birincisi, ankesörden gözaltına alınan herkes istisnasız fetöcüdür diye bir algı yaratılıyor ki bu külliyen yanlış çünkü birçok masum insan var bu kapsamda. İkincisi ise, adli kontrolle serbest kalanlar sadece itirafçı olanlardır diye bir yalan haber yayılıyor. Bu da tamamen yalan bir bilgi. Ben ne fetöcüyüm ne de itirafçıyım. Kendi halinde emekli bir askerim. Sabit telefondan aranmış olmak kendi başına yeterli subut bir delil olmadığı için benimle birlikte gözaltına alınıp tutuklananlar hakkında ilave birkaç iddia vardı ( itirafçı beyanı, tanık ifadesi vs). Yani hakkkındaki tek ileri sürülen iddia sabit telefon araması olanlar adli kontrolle serbest kaldı, diğerleri tutuklandı. Ha bunun aksi hareket eden hakimler yok değil, fakat sadece buna dayanarak tutuklamak hukuku katletmekten başka birşey değil. Fetöcü bir itirafçı şunu demiş diye önüne geleni suçlamak tam bir saçmalık. Diyelim ki bu fetöcülerden biri yine itiraf etti ve dedi ki " biz fetöcüler düğünlerde kırmızı ceket giyerdik". Haydaaaa toplayın bakalım kırmızı ceket giyen herkesi, masum olduğunu ispatlayamayanı atın içeri mi denecek !!!!!!!!!!!

moryellll
Aday Memur
22 Mayıs 2018 20:14

geçmiş olsun benim eşimde ankesörlü aramalardan dolayı 12 gündür gözaltnda ,yarın mahkemesi var.onlarla beraber alınan 87 kişiden 60ı tutuklandı ,cıkan haberlere göre 7 si etkin pişmanlıktan yararlanıp serbest kalmış.yarın da kalan 19 kişinin mahkemesi olacak.bu haberlerden sonra hiç umudum kalmadı, siz hangi ilden alınmıştınız?

tekaütasker, 6 yıl önce

Arkadaşlar ben de bu sabit telefon aramaları gerekçe gösterilerek gözaltına alındım ve 14 günün ardından adli kontrolle serbest kaldım. Bu konuda çok yanlış bilgiler maalesef dolaşıyor ve bunların birçoğunun da kasıtlı yapıldığını düşünüyorum. Birincisi, ankesörden gözaltına alınan herkes istisnasız fetöcüdür diye bir algı yaratılıyor ki bu külliyen yanlış çünkü birçok masum insan var bu kapsamda. İkincisi ise, adli kontrolle serbest kalanlar sadece itirafçı olanlardır diye bir yalan haber yayılıyor. Bu da tamamen yalan bir bilgi. Ben ne fetöcüyüm ne de itirafçıyım. Kendi halinde emekli bir askerim. Sabit telefondan aranmış olmak kendi başına yeterli subut bir delil olmadığı için benimle birlikte gözaltına alınıp tutuklananlar hakkında ilave birkaç iddia vardı ( itirafçı beyanı, tanık ifadesi vs). Yani hakkkındaki tek ileri sürülen iddia sabit telefon araması olanlar adli kontrolle serbest kaldı, diğerleri tutuklandı. Ha bunun aksi hareket eden hakimler yok değil, fakat sadece buna dayanarak tutuklamak hukuku katletmekten başka birşey değil. Fetöcü bir itirafçı şunu demiş diye önüne geleni suçlamak tam bir saçmalık. Diyelim ki bu fetöcülerden biri yine itiraf etti ve dedi ki " biz fetöcüler düğünlerde kırmızı ceket giyerdik". Haydaaaa toplayın bakalım kırmızı ceket giyen herkesi, masum olduğunu ispatlayamayanı atın içeri mi denecek !!!!!!!!!!!

nabersin
Aday Memur
22 Mayıs 2018 21:11

Geçmiş olsun inşallah aklanırsınız.

Peki ardışık olmayan aramaları da değerlendiriyorlar mı?

Ve bu gözaltı olayı nasıl oluyor herkes gözaltı yaşamıyor sanırım ankesörle alakalı yada 3 ay sonra gözaltına alınıyor sebebini bilmiyor musunuz?

tekaütasker, 6 yıl önce

moryellll
Aday Memur
22 Mayıs 2018 21:14

eşim 23 martta ggu olmuştu.10 mayısta gözlatına alındı.

nabersin, 6 yıl önce

Ve bu gözaltı olayı nasıl oluyor herkes gözaltı yaşamıyor sanırım ankesörle alakalı yada 3 ay sonra gözaltına alınıyor sebebini bilmiyor musunuz?

nabersin
Aday Memur
22 Mayıs 2018 21:25

İnşallah eşiniz yarınki duruşmada serbest kalır. Bu günler geçecek elbet

moryellll, 6 yıl önce

eşim 23 martta ggu olmuştu.10 mayısta gözlatına alındı.

moryellll
Aday Memur
22 Mayıs 2018 21:31

inşallah , çok umutlu değilim ama bekliyorum çok stresli...

nabersin, 6 yıl önce

İnşallah eşiniz yarınki duruşmada serbest kalır. Bu günler geçecek elbet

nabersin
Aday Memur
22 Mayıs 2018 21:35

Hepimiz benzer durumlardayız mecbur güçlü olmak zorundayız. Allah hepimizin yardımcısı olsun

moryellll, 6 yıl önce

inşallah , çok umutlu değilim ama bekliyorum çok stresli...

tekaütasker
Kapalı
22 Mayıs 2018 21:58

Ardışık olup olmaması da pek önemli değil, sonuçta ankesörlü/kontörlü telefondan aranma varsa ve bahsi geçen telefonlardan aranmış başka asker/askerler de varsa otomatikman şüpheli sınıfına giriliyor. Gözaltı olup olmaması savcıların takdirine kalmış birşey.

nabersin, 6 yıl önce

tekaütasker
Kapalı
22 Mayıs 2018 22:03

Tutuklanacak diye bir şey yok, buna karar verecek olan sonuçta hakim. Öncekiler tutuklanmış olabilir ama yarınki hakim belki de adli kontrol verecek ki olması gereken de bu çünkü ortada karartılacak bir delil yok, hatta aslına bakarsan ortada delil bile yok sadece şüpheden kaynaklı bir suçluluk belirtisi var.

moryellll, 6 yıl önce

geçmiş olsun benim eşimde ankesörlü aramalardan dolayı 12 gündür gözaltnda ,yarın mahkemesi var.onlarla beraber alınan 87 kişiden 60ı tutuklandı ,cıkan haberlere göre 7 si etkin pişmanlıktan yararlanıp serbest kalmış.yarın da kalan 19 kişinin mahkemesi olacak.bu haberlerden sonra hiç umudum kalmadı, siz hangi ilden alınmıştınız?

nabersin
Aday Memur
22 Mayıs 2018 22:06

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler

tekaütasker, 6 yıl önce

Ardışık olup olmaması da pek önemli değil, sonuçta ankesörlü/kontörlü telefondan aranma varsa ve bahsi geçen telefonlardan aranmış başka asker/askerler de varsa otomatikman şüpheli sınıfına giriliyor. Gözaltı olup olmaması savcıların takdirine kalmış birşey.

22 Mayıs 2018 22:29

Sizin kaç ankesör araması görünüyor?Birde kendi yorumumu yazayım ankara cumhuriyet başsavcılığına göre ankesörlü/kontorlü telefon olayına takılan 50.000 asker kişi var.Bu tsknın 3te 1i eder.yani devlet istese her 3 askerden 1ini ankesörden arandın diye tutuklayabilir.Yine kendi tahminim ankesörle aranan askerler şüpheli sıfatına bürünürken sadece aranmak değil fetömatik dedikleri birtakım somut kriterlerden ziyade fişleme listelerinide gözönünde bulundurduklarını düşünüyorum.

tekaütasker, 6 yıl önce

Barışması
Kapalı
23 Mayıs 2018 12:41

Acaba ankesorluden takipsizlik alan var mi

nabersin
Aday Memur
23 Mayıs 2018 14:15

Geçen bir arkadaş iade olan var demişti ama bir elin beş parmağını geçmiyorsa iade ya büyük bir hata vardır yada iade olan kişilerin dayıları.

Barışması, 6 yıl önce

Acaba ankesorluden takipsizlik alan var mi

moryellll
Aday Memur
23 Mayıs 2018 17:32

Buradan destek aldığım arkadaşlarım, eşim 13 gün gözaltılilik sürecinden sonra şükür ki bugün serbest bırakılmış.herkese çok teşekkür ederim.insallah suçsuz yere şuan tutuklu olan tüm arkadaşlar da bir an önce serbest kalır

fuksel
Aday Memur
23 Mayıs 2018 17:37

Eşiniz hangi ilde gözaltina alınmıştı

moryellll, 6 yıl önce

Buradan destek aldığım arkadaşlarım, eşim 13 gün gözaltılilik sürecinden sonra şükür ki bugün serbest bırakılmış.herkese çok teşekkür ederim.insallah suçsuz yere şuan tutuklu olan tüm arkadaşlar da bir an önce serbest kalır

karabebe
Aday Memur
23 Mayıs 2018 17:37

Gözünüz aydın her zaman dediğimiz gibi. Adalet elbet tecelli edecektir.
Toplam 20070 mesaj
«151617181920212223242526»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi