Editörler : E.Kayı Han

Mustafa-04
Aday Memur
26 Eylül 2022 17:51

+++

hayatiminhatasi
Aday Memur
26 Eylül 2022 20:21

artık zamanın geldiğini düşünüyorum

cenk2022
Aday Memur
27 Eylül 2022 00:04

Verin artık infaz koruma memuru haklarını

Mustafa-04
Aday Memur
27 Eylül 2022 00:46

Çok önemli bir konu kesinlikle

mevzuatdelisi
Aday Memur
27 Eylül 2022 09:34

Mevcut Bakan ve hükümetin adliye, cezaevi, adli tıp ve denetimli serbestlik çalışanları için özlük hakları bakımından yasal bir düzenleme yapacağını düşünmüyorum.

Çalışma şartları ortada, üstlenilen riskler yapılan işe oranla büyük, sorunlar ve sıkıntılar zaten hem ilgili genel müdürlüklerce, daire başkanlıklarınca, bakanlıkça ve hükümetçe biliniyor. Hem de gayet iyi biliniyor. Bunca senedir yapılmadı, bundan sonra da bu kadrolar oldukça yapılmayacak. Bu iş artık ''prosedür fazla, kolay kolay yasal değişiklik yapılmıyor'' kısmını da geçti. Mevcut Cumhurbaşkanlığı sisteminde bir yasal düzenleme halen böyle sürüncemede kalıyor ya da kenara bırakılıyorsa, sonrası için çok da umutlanmaya gerek yok.

memed duran, 2 yıl önce

Şu an ki bakan yapar mı bilemem ama çalışmalar sona erdirilsin gayri

zorsevda
Daire Başkanı
27 Eylül 2022 09:57

cezaevi sendikası kuruldu. faaliyet için dava devam ediyor. birlikte başaracağız.

dca23
Şef
30 Eylül 2022 10:32

Adalet bakanlığı personellerinin en büyük sorunu olmasına rağmen, normal memurluk yapmayıp, normal memur maaşı ve haklarına sahibiz ama personelin de pek umurunda değil gibi gözüküyor ki bu başlığı adalet bakanlığı başlığı altında 27. sıradan yukarıya hoplatıyorum şu anda.

Zihnifikriparlak
Aday Memur
30 Eylül 2022 10:43

O kadar sözler verildi. Sözde bu sene hem özlükhem sınıf değişikliği çalışmaları sonlanacaktı. Yine unutulduk. Üstüne şehit veriyoruz hiçbir büyüğümüz çıkıp başsağlığı bile dilemiyor.

zorsevda
Daire Başkanı
30 Eylül 2022 11:03

cezaevleri içişleri bakanlığına bağlanmalıdır..

adalett007
Aday Memur
01 Ekim 2022 01:23

Bağlansın da şark görevine bi git bakalım! 4 senede bir yer değiştir de görelim bakalım! 24-24çalış da görelim bakalım
zorsevda, 2 yıl önce

cezaevleri içişleri bakanlığına bağlanmalıdır..

Kdr23
Aday Memur
01 Ekim 2022 01:27

Sonuna kadar katılıyorum sanki tek derdimiz promosyondu. Ben bakanlık çalışanlarının hiç olmadığı kadar bir olduklarını gördüm promosyon açıklanana kadar. Ne adalet hizmletleri sınıfına gecisimiz konusunda ne özlük hakları konusunda nede sozlesmeliler konusunda promosyon kadar birlesemedik
dca23, 2 yıl önce

Adalet bakanlığı personellerinin en büyük sorunu olmasına rağmen, normal memurluk yapmayıp, normal memur maaşı ve haklarına sahibiz ama personelin de pek umurunda değil gibi gözüküyor ki bu başlığı adalet bakanlığı başlığı altında 27. sıradan yukarıya hoplatıyorum şu anda.

FikiFiki
Memur
01 Ekim 2022 03:31

Ne iş yapıyorsun diye sorduklarında memurum diyorum hep. İnsan yaptığı işten utanmamalı. Katip, mübaşir, infaz koruma ve diğer tüm mesai arkadaşlarımda bu durum var. Çünkü o kadar ezik kalıyoruz ki hakim, savcıların yanında. İşte göremediğimiz değeri dışarıda da göremeyeceğimizi düşünüyoruz.

Zihnifikriparlak
Aday Memur
01 Ekim 2022 22:35

++++++

yasam123
Aday Memur
01 Ekim 2022 22:59

Sayın formdasim şahsi olarak ben emniyet hizmetleri sınıfına karşıyım ancak büyüklerimiz ne derse o olur ki şuan oturun oturduğunuz yerde diyorlar. Yine şahsi düşüncem emniyet hizmetleri sınıfı değil kendimize has yeni bir hizmet sınıfının kutulmasidir çünkü emniyet hizmetleri sınıfı sadece polis memurlarinin hizmeti nazara alinarak hazırlanmıştır başka bir memura uymaz keza edinmeyin zahmet edip okuyun anlarsınız kimse okumamış o sinifa geçmek istiyor lütfen okuyun tamamen polis memurları için hazırlanmıştır o sınıf neyse sözü fazla uzatmayim bir yanlış bilgi düzelmesi yapayım kim 4 yılda bir tayin görüyor yapmayın bunu doğu görev süresi bellidir batı süresi belli kaç kez doğuya gideceğin belli zahmet büyütüp okuyun 4 yılda bir tayin diye birşey yok ne emniyet hizmetleri sınıfında ne jandarma hizmetleri sınıfında ne milli istihbarat sınıfında kısaca hiç birinde yok o yüzden istiyorsanız şahsi olarak istemediğinizi beyan edebilirsiniz ancak bilmediğinizi düşündüğüm bir konuda bu kadar yanıltıcı bir hüküm kurup diğer formdaslarimizida yanilmayiniz. Sağlıklı mutlu günler dinlerim.

adalett007, 2 yıl önce
Bağlansın da şark görevine bi git bakalım! 4 senede bir yer değiştir de görelim bakalım! 24-24çalış da görelim bakalım

mertYLDZ
Aday Memur
01 Ekim 2022 23:53

+++

terromolinos58
Yasaklı
02 Ekim 2022 01:44

yazin A dan Z ye kadar dogru millet tutturmus rotasyon gelirse napariz olduk bittik diye bir cok polis arkadasim var adam 2 yil sark yapti 10 yildir anne babasinin yaninda nerde 4 yilda bir rotasyon bilmiyosunuz salliyorsunuz ama yinede adalet hizmetleri sinifi bencede en mantiklisi cunku adalet bakanliginin icindeki katipi de mubasiride İnfaz Korumasida Denetimli serbestligide normal memura gore hem maddi hem manevi en agir yukte onlarda travmada onlarda cogunun maasi taserondan kadroya gecen temizlikciden dusuk
yasam123, 2 yıl önce

Sayın formdasim şahsi olarak ben emniyet hizmetleri sınıfına karşıyım ancak büyüklerimiz ne derse o olur ki şuan oturun oturduğunuz yerde diyorlar. Yine şahsi düşüncem emniyet hizmetleri sınıfı değil kendimize has yeni bir hizmet sınıfının kutulmasidir çünkü emniyet hizmetleri sınıfı sadece polis memurlarinin hizmeti nazara alinarak hazırlanmıştır başka bir memura uymaz keza edinmeyin zahmet edip okuyun anlarsınız kimse okumamış o sinifa geçmek istiyor lütfen okuyun tamamen polis memurları için hazırlanmıştır o sınıf neyse sözü fazla uzatmayim bir yanlış bilgi düzelmesi yapayım kim 4 yılda bir tayin görüyor yapmayın bunu doğu görev süresi bellidir batı süresi belli kaç kez doğuya gideceğin belli zahmet büyütüp okuyun 4 yılda bir tayin diye birşey yok ne emniyet hizmetleri sınıfında ne jandarma hizmetleri sınıfında ne milli istihbarat sınıfında kısaca hiç birinde yok o yüzden istiyorsanız şahsi olarak istemediğinizi beyan edebilirsiniz ancak bilmediğinizi düşündüğüm bir konuda bu kadar yanıltıcı bir hüküm kurup diğer formdaslarimizida yanilmayiniz. Sağlıklı mutlu günler dinlerim.

Orhnnnn
Aday Memur
02 Ekim 2022 02:06

Bu konu Twitter da gündeme getirilmeli promosyondan cok daha önemli bir konu arkadaşlar. Desteklesin herkez

Kemall4567
Şef
02 Ekim 2022 18:09

Yaptığımız iş temizlik personelinin yaptığı işle aynı seviyede görülüyor ki hemen hemen onlarla aynı maaşı alıyoruz, iş yükümüz çok fazla, hakimin ve savcının karşısında hiç bir itiraz hakkımız yok, ne derlerse tamam efendim demek zorundayız. Böyle bi meslek olmaz

Zihnifikriparlak
Aday Memur
02 Ekim 2022 21:13

Bizim en büyük sorunumuz birlik olamamak. Adamlar bırak şehiri kurum içinde bile yerim değişir diye hiçbir şeye ses çıkartmıyor. Biz bu gibi insanlarla hak mücadelesine girmeye çalışıyoruz.

Adliyeci
Şef
03 Ekim 2022 11:22

bizden bişey olmaz fısssssssssssss

Toplam 92 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi