Editörler : Pangaea
19 Temmuz 2021 16:02

Gümrük Muhafaza bu yeni başlıkta toplanalım

İlan geldi hayırlı olsun İİBF için güzel oldu

alemsefam
Şef
19 Temmuz 2021 16:42

sorusu olan varsa sorabilir bir önceki dönem sözleşmelilerdenim

Mazlumkatlav
Aday Memur
19 Temmuz 2021 16:43

Çok şükür ama parkur baya kişiyi eleyecek belki de bizi de eler çünkü çok zor 42 saniye süre az kurum pişman olur süreler değişir çünkü kimse 45 altı yapamaz yapanda tek tük daha önce çalışmış insanlar hayatında parkur görmemiş veya son 1 ay parkur çalışan kimse 45den aşağı yapamaz gibi ama boy ve yaş sınırı puanları çok düşürür bir çok kurum da alım yaptı subay içişleri kyk adalet bakanlığı 2 merkezi alım belediyeler vs vs benim aklıma takılan sözlü de ne sorulduğu nasıl davranılmalı

06haziran2021
Şube Müdürü
19 Temmuz 2021 16:46

yaştan ve boydan patladık

Mazlumkatlav
Aday Memur
19 Temmuz 2021 16:50

Mülakat hakkında bilgi verir mısın ne sorular sorulur nasıl davranılır baştan sona bizi bilgilendirir mısın??
alemsefam, 3 yıl önce

xyzz00
Memur
19 Temmuz 2021 16:53

Polislik parkuru kadar zor olmaz diyen muhafazaci arkadaşlar vardı :))

nickname88
Aday Memur
19 Temmuz 2021 16:57

yaştan dolayı başvuramıyoruz:(((

alemsefam
Şef
19 Temmuz 2021 17:02

bana sorulan soruları söyliyim ben 1) türkiyenin büyüme ve işsizlik rakamları nedir 2 yarı kamusal mallar nedir örnek verirmisin 3 istanbul havalimanı dünyanın kaçıncı havalimanı olacaktır ve toplam kapasitesi nedir 4 tanap nedir hangi şehirden girip hangi şehirden çıkar ve hacmi ne kadardır 5 normlar hiyerarşisi nedir sırayla açıklayın cumhurbaşkanlığı kararnamesi hangisine denktir 6 gümrük muhafaza memuru ne iş yapar neden bu mesleği istiyorsun diye sormuşlardı arkadaşlar mülakatta doğru cevap vermeniz elbette önemli ama yanlış cevap verdiniz diye de eleceneceğim diye düşünmeyin çünkü işi ne kadar çok istediğinize konuşmanıza içeri girerken verdiğiniz selama onlar müsade etmeden oturmamanıza bile dikkat ediyorlar kendisinden emin karşındakine ne istediğini iyi bir şekilde anlatabilen özgüvenli olmanız gerekiyor tabi bir miktar heyecanı tolere edebiliyorlar bilmediğiniz soruda bilmediğinizi belirtebilirsiniz illa soruyu doğru yanıtlmaya çalışmayın çünkü heyecandan saçmalayabilirsiniz bazen doğru bildiğiniz şeyleri bile o an unutuabiliyosunuz heyecanınızı dizginlmeye çalışın derin derin nefes almak en iyi yöntem ve farklı bişeyler düşünün o sırada benim verebileceğim tavsiyeler bunlar

Mazlumkatlav, 3 yıl önce
Mülakat hakkında bilgi verir mısın ne sorular sorulur nasıl davranılır baştan sona bizi bilgilendirir mısın??

alemsefam
Şef
19 Temmuz 2021 17:04

ayrıca gini katsayısı nedr onu da sordular unuttum onu

Mazlumkatlav
Aday Memur
19 Temmuz 2021 17:11

Peki hocam bu kadar çok soru soruluyor ve hepsi zor sorular siz kactanesine doğru cevap verdiniz içeri girerken nasıl selam verdiniz ve ne giydiniz:)
alemsefam, 3 yıl önce

ayrıca gini katsayısı nedr onu da sordular unuttum onu

alemsefam
Şef
19 Temmuz 2021 17:19

hocam içerdeki aday çıkınca hemen içeri girmiceksiniz orda zil var zil çalınca o zaman kapıyı tıklatarak içeri giriyosunuz merhaba diyip bir süre bekliyosunuz ki heyet size buyrun oturabilirsiniz diyene kadar sonra oturup ellerinizi mümkünse masada çok fazla tutmayın malum elle ilgili bazı sosyal kurallar vardır iç içe geçirip beklemek mesela iletişime kapalı olduğunu belli eder gibi norm kurallar var o yüzden eliniz aşağıda dizinizin üzerinde dursun en iyisi belki sorulara cevap verirken elinizi tabiki kullanabilirsiniz onun dışında siz soruları cevaplarken heyet bazen cevabı bitirmenizi beklemeden başka bir soru sorabilir burda sizin biraz sabrınızı ölçüyorlar sakın sert çıkışmayın hani cevap bitmedi gibisine ve mutlaka göz teması kurun soruyu soran her kimse onla göz temasını kaçırmayın o çok önemli bazen sizi yanıltmak için hayır cevap böyle değildi gibi şaşırtmalar yapabiliyorlar onlara da dikkat edin eminseniz cevabınızdan sakın hayır öyle olabilir demeyin yani başkada şuan aklıma bişey gelmiyor

Mazlumkatlav
Aday Memur
19 Temmuz 2021 17:22

Anladım hocam bir çok şeyi o cevabını aldim teşekkürler
alemsefam, 3 yıl önce

hocam içerdeki aday çıkınca hemen içeri girmiceksiniz orda zil var zil çalınca o zaman kapıyı tıklatarak içeri giriyosunuz merhaba diyip bir süre bekliyosunuz ki heyet size buyrun oturabilirsiniz diyene kadar sonra oturup ellerinizi mümkünse masada çok fazla tutmayın malum elle ilgili bazı sosyal kurallar vardır iç içe geçirip beklemek mesela iletişime kapalı olduğunu belli eder gibi norm kurallar var o yüzden eliniz aşağıda dizinizin üzerinde dursun en iyisi belki sorulara cevap verirken elinizi tabiki kullanabilirsiniz onun dışında siz soruları cevaplarken heyet bazen cevabı bitirmenizi beklemeden başka bir soru sorabilir burda sizin biraz sabrınızı ölçüyorlar sakın sert çıkışmayın hani cevap bitmedi gibisine ve mutlaka göz teması kurun soruyu soran her kimse onla göz temasını kaçırmayın o çok önemli bazen sizi yanıltmak için hayır cevap böyle değildi gibi şaşırtmalar yapabiliyorlar onlara da dikkat edin eminseniz cevabınızdan sakın hayır öyle olabilir demeyin yani başkada şuan aklıma bişey gelmiyor

alemsefam
Şef
19 Temmuz 2021 17:24

ben siyah takım elbise giymiştim ha unutmadan hocam ankarayı bilmiyorsanız mutlaka bakanlığa nasıl gideceğinizi iyice öğrenin ben son dakika süprizi yaşamıştım mecburen taksiye o zaman biraz para bayılmıştım :)

Mazlumkatlav, 3 yıl önce
Peki hocam bu kadar çok soru soruluyor ve hepsi zor sorular siz kactanesine doğru cevap verdiniz içeri girerken nasıl selam verdiniz ve ne giydiniz:)

Yüce Hülagü Han
Daire Başkanı
19 Temmuz 2021 17:30

Maaş nasıl gümrük maaşı iyi diye biliyorum ek ödemelerde var ödül verilmesi de yeni çıktı

alemsefam, 3 yıl önce

ben siyah takım elbise giymiştim ha unutmadan hocam ankarayı bilmiyorsanız mutlaka bakanlığa nasıl gideceğinizi iyice öğrenin ben son dakika süprizi yaşamıştım mecburen taksiye o zaman biraz para bayılmıştım :)

68maliye
Aday Memur
19 Temmuz 2021 17:34

Parkur yenimi çıktı önceden varmiydi arkadaşlar ?

mehmetgsfb
Aday Memur
19 Temmuz 2021 17:36

Parkur zor mu oluyor birde detaylı bir sağlık raporu istiyorlar galiba rapor alırken nasıl oluyor kaç doktora gözüküyoruz en ufak şeye sorun çıkıyormu

alemsefam, 3 yıl önce

alemsefam
Şef
19 Temmuz 2021 17:43

hocam bizde parkur yoktu o konuda bir fikrim yok o yüzden ama hastane raporu devlet hastanesinden kurul raporu olarak göz kbb dahiliye kardiyoloji ortopedi psikayatri gibi bölümlere tek tek giderek muayene şeklinde oluyor göz de tek tek iki gözle belli bir uzaktan harfleri görmeyi ortopedide çömelip kalkma şeklinde bir 2 ufak hareket yaptırılarak onay verliyor polis ve askerdeki gibi detaylı ve zor değil önemli bir rahatsızlık yoksa geçebilirsiniz kurulu

mehmetgsfb, 3 yıl önce

Parkur zor mu oluyor birde detaylı bir sağlık raporu istiyorlar galiba rapor alırken nasıl oluyor kaç doktora gözüküyoruz en ufak şeye sorun çıkıyormu

01lifo
Aday Memur
19 Temmuz 2021 18:20

Parkur sınavı ne zaman olacak bilginiz var mı ilanda baktım ama göremedim. Hamileyim doğuma az kaldı parkur sınavına yetişir mi bilmiyorum. Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz

alemsefam, 3 yıl önce

mehmetgsfb
Aday Memur
19 Temmuz 2021 18:35

Kardiyoloji de ne yaptırıyorlar ekstra yaptıkları birşey varmi

alemsefam, 3 yıl önce

hocam bizde parkur yoktu o konuda bir fikrim yok o yüzden ama hastane raporu devlet hastanesinden kurul raporu olarak göz kbb dahiliye kardiyoloji ortopedi psikayatri gibi bölümlere tek tek giderek muayene şeklinde oluyor göz de tek tek iki gözle belli bir uzaktan harfleri görmeyi ortopedide çömelip kalkma şeklinde bir 2 ufak hareket yaptırılarak onay verliyor polis ve askerdeki gibi detaylı ve zor değil önemli bir rahatsızlık yoksa geçebilirsiniz kurulu

alemsefam
Şef
19 Temmuz 2021 18:50

hamileyseniz parkur sıkıntı olabilir sizin için ne zaman olacağını bilmiyorum ama tahminim eylül ayında olur

01lifo, 3 yıl önce

Parkur sınavı ne zaman olacak bilginiz var mı ilanda baktım ama göremedim. Hamileyim doğuma az kaldı parkur sınavına yetişir mi bilmiyorum. Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz

alemsefam
Şef
19 Temmuz 2021 18:52

kardiyolojide ekg çekiyorlar hocam sadece

Toplam 405 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi