Editörler : swat3410
«250251252253254255256257258259260261»

Masum mazlum
Daire Başkanı
12 Aralık 2020 15:02

Emekliliğiniz hayırlı olsun. Bende de ilk emekli olurken öyle yazıyordu ama bende de ikramiye ödemesi yapılmadı, Ankara idare mahkemesine dava açtım halen devam ediyor.

Sigorta birleştirmesi varsa, ikramiye ödemesini yapmıyor SGK. Dava yoluyla alabilirsiniz. Sigorta süresini çıkardıktan sonra kalan süreniz 25 yıl veya üstü ise mahkemeden alabiliyorsunuz. (Memuriyet, yıpranma, askerlik toplamı 25 yıl ve üstü ise)

buvatanısevmek, 3 yıl önce

Dilekçe uzmanı ve arkadaşlar bir sorum olacak.

e devlette Emekli maaşı ve ikramiyeniz onaylandı diye yazıyor Dün itibari ile bankaya gittim maaş var ikramiye yok. ssk birleştirmem var. ondan dolayı mı acaba. Öyleyse ikramiye onaylandı diye niye yazıyor. böyle bir durumla karşılaşan var mı.

Hak ettiğimiz hakkımızı almak için bile suçsuz günahsız önümüze bin türlü sıkıntı çıkarıyorlar. Allah büyük.

Allah herkese sağ salim emekli nasip etsin.

bekleyen2346
Kapalı
12 Aralık 2020 15:11

Emeklilik ve ikramiye için dilekçe örneği olan varsa e posta ya da özelden gönderebilir mi ?

[email protected]

12 Aralık 2020 15:55

Dilekçe.uzmanı emeklilik ve SGK emeklilik tarihi hesaplama dilekçe örneği gönderilebilir misin

bekleyen2346
Kapalı
12 Aralık 2020 17:37

dilekçe.uzmanı

Emeklilik ve ikramiye için örnek dilekçe gönderebilir misin? E posta ya da özelden?

[email protected]

Fth5800
Aday Memur
12 Aralık 2020 18:32

Cümleten iyi akşamlar.Allah herkesin yardımcısı olsun.Bize bu duyguları yaşatanlar,bizim yaşadıklarımızı yaşamadan can vermesin inşallah.Bi konuda görüş almak istiyorum.Şu anda aktif çalışan biri haketmiş olduğu emekliliğini istese ikramiyesini alabilirmi.Şu anda geçirmiş olduğu soruşturmadan dolayı.Malum soruşturmaların akibeti hep aynı gibi

1Kozanoglu
Memur
12 Aralık 2020 19:35

SGK dan emeklilik talep dilekçesini gönderirken EGM personel Daireden hak ettiğimize dair belge mi talep ediyor?
bekleyen2346, 3 yıl önce

dilekce.uzmanı

Emeklilik ve ikramiye için örnek dilekçe gönderebilir misin?

Bir de personel daireye emeklilik hizmet süremi doldurdurduğuma dair belge gerekiyor onın için de bir dilekçe örneği gönderir misin ?

[email protected]

bekleyen2346
Kapalı
12 Aralık 2020 19:52

1Kozanoglu

Polsanı aradım telefondaki kişi personel daire başkanlığından emekli olabilmek için gerekli hixmet süresini doldurduğunuza dair belge almanız gerekiyor dedi. Ben de anlamadım zaten sgk da çıkmıyor mu ?

1Kozanoglu, 3 yıl önce
SGK dan emeklilik talep dilekçesini gönderirken EGM personel Daireden hak ettiğimize dair belge mi talep ediyor?

1Kozanoglu
Memur
12 Aralık 2020 20:15

Polsan'ı kastettiğinizi tahmin etmemiştim. Polsan benden istememişti sanırım bir değişikliğe gitmştir. Daha önce hizmet süresini görüyordu. Ayrıca SGK' ya yakın zamanda emeklilik için dilekçe göndereceğim dilekçe ile Hizmet dökümü Nüfus cüzdanı fotokopisi Ve dilekçe yeterli mi?
bekleyen2346, 3 yıl önce

1Kozanoglu

Polsanı aradım telefondaki kişi personel daire başkanlığından emekli olabilmek için gerekli hixmet süresini doldurduğunuza dair belge almanız gerekiyor dedi. Ben de anlamadım zaten sgk da çıkmıyor mu ?

bekleyen2346
Kapalı
12 Aralık 2020 20:23

Ben daha dilekçe vermedim sgk ya dilekçe öörneği internette var mı ? Hizmet dökümü belgesini nereden alacağım?

1Kozanoglu, 3 yıl önce
Polsan'ı kastettiğinizi tahmin etmemiştim. Polsan benden istememişti sanırım bir değişikliğe gitmştir. Daha önce hizmet süresini görüyordu. Ayrıca SGK' ya yakın zamanda emeklilik için dilekçe göndereceğim dilekçe ile Hizmet dökümü Nüfus cüzdanı fotokopisi Ve dilekçe yeterli mi?

AUA 23
Aday Memur
12 Aralık 2020 21:35

Ne zaman müracaat ettiniz nekadar zaman geçti kaç ay sürdü bende bekliyorum bir ayı geçti e devlette birşey yok.

e devlette Emekli maaşı ve ikramiyeniz onaylandı diye yazıyor Dün itibari ile bankaya gittim maaş var ikramiye yok. ssk birleştirmem var. ondan dolayı mı acaba. Öyleyse ikramiye onaylandı diye niye yazıyor. böyle bir durumla karşılaşan var mı.

Hak ettiğimiz hakkımızı almak için bile suçsuz günahsız önümüze bin türlü sıkıntı çıkarıyorlar. Allah büyük.

bekleyen2346
Kapalı
12 Aralık 2020 21:38

Merhaba emeklilik işlemleri için hangi belgeler gerekiyor sgk dilekçesi dışında ?

AUA 23, 3 yıl önce
Ne zaman müracaat ettiniz nekadar zaman geçti kaç ay sürdü bende bekliyorum bir ayı geçti e devlette birşey yok.

buvatanısevmek
Aday Memur
12 Aralık 2020 22:01

Sizinde emekliliğiniz hayırlı olsun. O zaman biz p.tesi günü SGK ya ikramiye için dilekçemizi verelim. akabinde hakkımızı mahkeme yolu ile arayalım. Teşekkürler.

Masum mazlum, 3 yıl önce

Emekliliğiniz hayırlı olsun. Bende de ilk emekli olurken öyle yazıyordu ama bende de ikramiye ödemesi yapılmadı, Ankara idare mahkemesine dava açtım halen devam ediyor.

Sigorta birleştirmesi varsa, ikramiye ödemesini yapmıyor SGK. Dava yoluyla alabilirsiniz. Sigorta süresini çıkardıktan sonra kalan süreniz 25 yıl veya üstü ise mahkemeden alabiliyorsunuz. (Memuriyet, yıpranma, askerlik toplamı 25 yıl ve üstü ise)

bekleyen2346
Kapalı
12 Aralık 2020 22:05

Merhaba bende 25 yıl 6 ay (yıpranma hariç) iken ihraç oldum emeklilik için dilekçe vereceğim sgk dilekçesi hariç hangi belgeler gerekiyor?

Sizinde emekliliğiniz hayırlı olsun. O zaman biz p.tesi günü SGK ya ikramiye için dilekçemizi verelim. akabinde hakkımızı mahkeme yolu ile arayalım. Teşekkürler.

buvatanısevmek
Aday Memur
12 Aralık 2020 22:17

Devre beni Eylül ayında ihraç ettiler. Hemen emekli dilekçesi verdim. Bir hafta sonra e devlet işlem sırasına girdiği belirtildi. bir emekli dilekçesi de 13 Ekimde gönderdim. 21 Ekim itibari ile emekliliğimi hak ettiğim için. 1 Aralıkdan itibaren her gün bir gelişme oldu. Sonra telefonuma mesaj geldi. Gittim bankadan emekli maaşımı aldım çok şükür Allah herkese nasip etsin.

e devlette gelişme olunca bulunduğunuz ilin sgk sından bazı bilgileri alabilir siniz. Genelde Zirraat Bankasına gönderiyorlar.

Birde bulunduğunuz illerdeki bankalara göre 3 yıllık promosyon olayı var.

Devlet bankaları Ziraat. Vakıf ve Halk Bankaları 750,

Kuveyt Türk 750,

İş Bankası 1000,

Deniz Bank 1200,

Garanti 1200,

Yapı Kredi 1500 veriyor.

Tabiki banka ne tür kolaylıklar sağlıyor ilgili bankalarla görüşmek lazım.

AUA 23, 3 yıl önce

Garibim33
Aday Memur
12 Aralık 2020 22:36

Maaş ve ikramiye hakkında bilgi verebilirmisiniz teşekkürler

Devre beni Eylül ayında ihraç ettiler. Hemen emekli dilekçesi verdim. Bir hafta sonra e devlet işlem sırasına girdiği belirtildi. bir emekli dilekçesi de 13 Ekimde gönderdim. 21 Ekim itibari ile emekliliğimi hak ettiğim için. 1 Aralıkdan itibaren her gün bir gelişme oldu. Sonra telefonuma mesaj geldi. Gittim bankadan emekli maaşımı aldım çok şükür Allah herkese nasip etsin.

e devlette gelişme olunca bulunduğunuz ilin sgk sından bazı bilgileri alabilir siniz. Genelde Zirraat Bankasına gönderiyorlar.

Birde bulunduğunuz illerdeki bankalara göre 3 yıllık promosyon olayı var.

Devlet bankaları Ziraat. Vakıf ve Halk Bankaları 750,

Kuveyt Türk 750,

İş Bankası 1000,

Deniz Bank 1200,

Garanti 1200,

Yapı Kredi 1500 veriyor.

Tabiki banka ne tür kolaylıklar sağlıyor ilgili bankalarla görüşmek lazım.

buvatanısevmek
Aday Memur
12 Aralık 2020 23:00

ssk birleştirmem olduğu için ikramiye vermediler. mahkeme yolu ile inşallah alacağız.

Hizmet toplamım 27 yıl 4 ay maaş 3.553 TL

Garibim33, 3 yıl önce
Maaş ve ikramiye hakkında bilgi verebilirmisiniz teşekkürler

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
13 Aralık 2020 00:08

Talep dilekçenize kimlik fotokopisi eklemeniz yeterli.

1Kozanoglu, 3 yıl önce
Merhaba arkadaşlar, emekli olanlara hayırlı olsun, emekli olacaklara da Allah emekliliği nasip etsin. Dilekçe uzmanına bilgi paylaşımından ötürü teşekkür ederim. Arkadaşlar emeklilik dilekçesi ile gönderilecek belgeler nelerdir cevaplarsanız sevinirim.

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
13 Aralık 2020 00:12

Sistemde görülen emekli aylığı ve ikramiye onaylandı yazısı SGK'nun Kamu Görevlileri Emeklilik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından girilmiş bir veridir, ikramiyenizi hizmet birleştirmesi sebebiyle; sizi 1475 sayılı Kanuna tabi tutup ödemeyen de SGK Kamu Görevlileri Ödemeler Daire Başkanlığı.

Kaldı ki; bu veriyi, davayı açıp kazanmanız halinde size ödenecek olan ikramiyenin katsayı tarihinin belirlenmesi adına da giriyorlar.. Yani dava açıp ikramiyenizi dava sonrası almanız atıyorum 2021 yılının Ekim ayı olsa da size ödenecek olan ikramiye, emekli aylığı ve ikramiye onaylandı yazısının sisteme veri olarak işlendiği tarihteki meblağ olacak.

Nzm3351
Aday Memur
13 Aralık 2020 00:15

Arkadaşlar SGK ya vereceğimiz emeklilik dilekçesinin aynısını EGM ne de veriyormuyuz.

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
13 Aralık 2020 00:20

Faal çalışırken ya da açıktayken emeklilik talebinde bulunduğunuzda, talebinizin öncelikle kurumunuzca onaylanması gerekir.

Emeklilik talebiniz onaylanırsa emekli aylığınız ödenir:

Kurum onaylamış olsa da; hakkınızda devam eden soruşturma Kamu Görevinden Çıkarılmayı gerektirebilecek bir soruşturma ise daha önce yaşanan birbirinden farklı iki örnek gördüm.

İhraç gerektirecek bir soruşturması olmasına rağmen (hizmet birleştirmesi de mevcut olan) emekli edilip ikramiyesi ödenen bir arkadaştan yaklaşık 6 ay sonra emekli olduktan sonra kamu görevinden çıkarılmışsınız denilerek ödenen ikramiyesi; yersiz ödeme statüsünde nitelenerek istendi ve almakta olduğu emekli aylığından 1/4 oranında kesinti yapılmaya başlandı.

Diğer bir örnek ise, aynı durumdaki kişi emekli edildi emekli aylığı ödendi ama soruşturması daha sonuçlanmamış olmasına rağmen; sonuçlanmış gibi değerlendirilerek ikramiyesi ödenmedi.

İlk örnekteki arkadaş normal, ikinci örnekteki arkadaş da yürütmeyi durdurma talepli iptal davası açarak ikramiyelerini yasal faizi ile birlikte aldılar.

Yani ezcümle, öncelikle kurum onayı gerekiyor ise de; ikramiye konusunda uygulanan işlemde herhangi bir ritüel yok.

Fth5800, 3 yıl önce

Cümleten iyi akşamlar.Allah herkesin yardımcısı olsun.Bize bu duyguları yaşatanlar,bizim yaşadıklarımızı yaşamadan can vermesin inşallah.Bi konuda görüş almak istiyorum.Şu anda aktif çalışan biri haketmiş olduğu emekliliğini istese ikramiyesini alabilirmi.Şu anda geçirmiş olduğu soruşturmadan dolayı.Malum soruşturmaların akibeti hep aynı gibi

Toplam 9835 mesaj
«250251252253254255256257258259260261»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi