Editörler : Lanet
10 Mart 2013 13:06

Varsayım;

Çok çirkin değilsiniz.Ama çokta güzel değilsiniz.Toplumda ki bir kesim insan sizin yüz görünümüzle alay ediyor.Siz ne yaparsınız?

mdkr
Daire Başkanı
10 Mart 2013 14:52

susacaksın birşey yapmayacaksın sabredeceksin

kensa
Aday Memur
10 Mart 2013 14:56

hep aynı şey tekrar ediyorsa?

mdkr
Daire Başkanı
10 Mart 2013 17:44

yine susacaksın :)

kardeş hayat zor ben çok iyi biilidiğimi düşünüyorum ne demek istediğini yaşayan bilir:)

ama sabır ve sükut etmek gerekir başa çıkmak için

sosyopatalog
Kapalı
10 Mart 2013 18:02

ne diyorlar ki alay ederkene?

_neden_
Müsteşar Yardımcısı
10 Mart 2013 19:21

6-7-8 ve 9. sınıf; hayatımın bir yönüyle kabus yıllardır... Diyeceksiniz ki neden?..

Ya hu Allah için, benim bildiğim insan gelişim çağında biraz boyuna gider... Benim gibi hep mi enine gider!?.

Yatağa yatınca, yalnız kalınca hep aynı kabus; "şişko, şişko!" Ve rutin hüzün saatleri...

Boy, uygun adım yerinde say! Kilo, ileri marş!..

O yıllarda rejim de yaptırmıyor aile denen velinimet!..

Yapacak tek şey, varlığını ispat, kendini başka alanda kanıtlama ve dikkati o yöne çekme...

Sonraları buna yön değiştirme, yansıtma filan dedik de o zamanlar bu isimler icat olmamıştı... Direkt kendini başka alanda ispat denen kelimeye yüklenmek gerekmişti... Manyak gibi ders calışma, arkadaşlarına yardımcı olma ve Türkçe öğretmeninin keşfiyle şiir yazma, dereceler, başarı belgeleri...

Çok iyi hatırlıyorum, bana şişko diyen bir arkadaşa; "fen bilgisinden kaç aldın, sen de tembelsin" demiştim...

Hasılı kelam, hülâsayı meram anlaşılmış olsa gerek...

Ha şimdi nasılım? Aile denen velinimet üniversitede yanında olmuyor pek...

Zamana bırakın, çirkin ördek yavrusunun da kuğu olduğu bir an geliyor... Gelmese de, öyle olduğunu hissettiren birilerinin, varlığı yetiyor...

kensa
Aday Memur
10 Mart 2013 21:04

başlıkta demiştim varsayım diye.bana birşey diyen yok ki.sadece empati yapalım diye açtım.

kensa
Aday Memur
11 Mart 2013 23:48

????

delivery
Kapalı
14 Mart 2013 09:52

allaha havale et

kensa
Aday Memur
16 Mart 2013 23:34

tamam bu bir varsayım ona göre:)

mdkr
Daire Başkanı
19 Mart 2013 11:26

size göre varsayım başkalarına göre değil.

o kişilerde çoğu zaman bu oladan dolayı o kadar üzülürler ki en sonunda sabırlarından bir parça eksilir ve dayanamayıp ALLAHA havale ederler

kensa
Aday Memur
27 Mart 2013 21:38

işte empati yapabiliyor muyuz acaba?

cazkolik
Memur
27 Mart 2013 21:51

kendindeki kusurla kendin dalga geçebiliyorsan bunu avantaja bile çevirirsin

kensa
Aday Memur
27 Mart 2013 21:54

bende bir kusur yok çok şükür ama nasıl avantaja çevirilir açıklar mısın?

kensa
Aday Memur
27 Mart 2013 21:56

nasıl acaba???

cazkolik
Memur
27 Mart 2013 22:03

Az çok kusur sonuçta hepimizde var. Herkes görüyor bunları. Utanmanın mahçup olmanın bir faydası olmaz hiçbir zaman. AMA kişi kendindeki bu kusuru topluluk içinde tiye alabiliyorsa bu onun olgun ve özgüven sahibi olduğunu gösterirki dünyada insanı çekici yapan bir numaralı şey özgüvendir. Hem bu tip espirilerle buzları eritip sohbet ortamı yaratmakta çok kolaydır.

kensa
Aday Memur
28 Mart 2013 09:33

örneğin?

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi