Editörler : crops35
12 Nisan 2019 12:00

112 AÇM mülakat değerlendirme

Mardin mülakatinda içeriye giren kişiler maximum 2-3 dakika kalıyordu mülakatın amacı nedir bu kadar sürede neyi nasıl değerlendirecekler sadece sorulan sorulara doğru cevap vermek mi başarılı yapıyor cogu kişi doğru cevap verdiyse nasıl eleme olacak

Me123
Aday Memur
12 Nisan 2019 13:00

ucu acik sorular da soruyorlar ya onlardan eleyebilirler.genel olarak mulakat ekibinin gozune girerseniz olur diye dusunuyorum.genel tarziniz konusma sekliniz vs cok etkili olur.tabi torpil konusu varsa onu bilemem ama pek zannetmiyorum

muamma65
Şef
13 Nisan 2019 13:59

bende mardinde girdim fakat bana gelen sorulara cok sasirdim. bizden once cikanlara cumhurbaskanini kim secer 100.000 wecmen kuralini duydunuzmu afrin operasyonu senin icin ne ifade ediyor gibi sorular gelirken bana meslegimle ilgili akademik bir soru geldi. kimseye sormazlarken bana sendika kurma hakki nasil kisitlanir dediler. istisna memurlari sordular. giyimim kusamim verdigim ozen disarsa beni bekleyen kisilerden kat kat daha iyiydi. erkekler haric neredeyse tum bayanlar gunluk kiyafet ve ozensiz saclarla gelmisti. bumuydu onlari bu kadar zorlamaya iten bilmiyorum ama hakkimizda hayirlisi olsun
Me123, 5 yıl önce
ucu acik sorular da soruyorlar ya onlardan eleyebilirler.genel olarak mulakat ekibinin gozune girerseniz olur diye dusunuyorum.genel tarziniz konusma sekliniz vs cok etkili olur.tabi torpil konusu varsa onu bilemem ama pek zannetmiyorum

evrimesra
Aday Memur
13 Nisan 2019 17:56

Mülakatta sözlü sınav barajı 70 puan. Barajı geçenler kpss puanına göre atanacaklar.

Abcdefghjkl
Aday Memur
13 Nisan 2019 17:58

Bu bilgiden emin misiniz? Nerede yazıyor?
evrimesra, 5 yıl önce

Mülakatta sözlü sınav barajı 70 puan. Barajı geçenler kpss puanına göre atanacaklar.

erkanakyz
Aday Memur
13 Nisan 2019 18:30

öyle bişey yok siz galiba ilk defa mülakata giriyorsunuz , kpss puanı ve sözlü mülakat puanı ortalaması alınarak sıralama yapar ..
evrimesra, 5 yıl önce

rssahmtdg
Aday Memur
13 Nisan 2019 19:39

Mülakattan 70 puan altı alan başarısız sayılacak. 70 üstü alanların KPSS puanlarıyla mülakat puanının ortalaması alınacak.
Abcdefghjkl, 5 yıl önce
Bu bilgiden emin misiniz? Nerede yazıyor?

SrknBgr
Şef
13 Nisan 2019 19:39

İnsanları hatalı bilgilerle yanlış yönlendirmeyin. Sözlü mülakat değerlendirmesi adayların mülakattan aldığı puanlar üzerinden yapılacak ve sadece mülakattan alınan puanlarla sıralama yapılacaktır. Aynı puan alan adaylar olursa öncelik KPSS puanı yüksek olandadır. Onun dışında KPSS puanın mülakat sıralamasının oluşturulmasından sonra bir önemi kalmadı. Mülakattan en yüksek alan adaydan itibaren kazananlar belirlenecektir. Bu tarz bilgileri merak eden adaylar açıp sınav ilanını okusunlar. Sürecin a dan z ye tüm detayları orda mevcut.
erkanakyz, 5 yıl önce
öyle bişey yok siz galiba ilk defa mülakata giriyorsunuz , kpss puanı ve sözlü mülakat puanı ortalaması alınarak sıralama yapar ..

erkanakyz
Aday Memur
13 Nisan 2019 20:39

ben kimseyi yanlış yonlendirmiyorum şimdiye kadar ysk, Adalet bakanlığı sınavları ve görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları buna şekilde yapıldı bundan sonra siz yeni yönetmelik cikardiysaniz onu bilemem
SrknBgr, 5 yıl önce
İnsanları hatalı bilgilerle yanlış yönlendirmeyin. Sözlü mülakat değerlendirmesi adayların mülakattan aldığı puanlar üzerinden yapılacak ve sadece mülakattan alınan puanlarla sıralama yapılacaktır. Aynı puan alan adaylar olursa öncelik KPSS puanı yüksek olandadır. Onun dışında KPSS puanın mülakat sıralamasının oluşturulmasından sonra bir önemi kalmadı. Mülakattan en yüksek alan adaydan itibaren kazananlar belirlenecektir. Bu tarz bilgileri merak eden adaylar açıp sınav ilanını okusunlar. Sürecin a dan z ye tüm detayları orda mevcut.

erkanakyz
Aday Memur
13 Nisan 2019 20:45

ayrıca sınav yönetmeliği ni okudum bu ilan metni bütün bakanlıkların ki ile aynı aritmetik ortalamada eşit olunca zaten kpss puanı kiminki yüksek ise o öne geçiyor önce kanunları iyice okuyun daha sonra yorum yapin ben kimseyi yanlış yonlendirmiyorum herkese Allah akıl vermiş açar olur kanunu kitabı.
SrknBgr, 5 yıl önce

cht13
Aday Memur
13 Nisan 2019 21:33

K) GİRİŞ (SÖZLÜ) SINAV SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ Sözlü sınav 100 tam puan üzerinden değerlendirilir ve en az 70 puan alanlar başarılı sayılır. Sözlü sınavda, her üyenin vermiş olduğu puanın aritmetik ortalaması alınarak adayların sözlü sınav puanı tespit edilecektir. Her aday için verilen sözlü sınav puanı adayın başarı puanını oluşturur. Başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanarak Bakanlık merkez teşkilatı ve taşra teşkilatı ayrı olmak üzere sözleşmeli boş pozisyonların dağılımını gösterir Ek-l/a ve Ek-l/b sayılı tablolara göre her pozisyon unvanı için Giriş(Sözlü) Sınavı Kesin Olmayan Başarı Puan Listesi oluşturulacaktır. Başarı puanları aynı olan adaylarda KPSS puanı en yüksek olan adaya öncelik verilecektir.

SrknBgr
Şef
14 Nisan 2019 01:04

Daha önceki bir çok kurumun alımında o şekilde olduğunu ben de biliyorum fakat bu alımda değişiklik yaptılar, herhalde türünün tek örneği olacak. Bakın arkadaş alım ilan metnini paylaşmış. Sadece komisyon üyelerinin verdiği puanların aritmetik ortalaması alınacak. KPSS puanı, eşit puanda adaylar oluşmadığı sürece dahil edilmeyecek. Bu alım şeklinin ne kadar adil olduğu da tartışma konusu.
erkanakyz, 5 yıl önce
ayrıca sınav yönetmeliği ni okudum bu ilan metni bütün bakanlıkların ki ile aynı aritmetik ortalamada eşit olunca zaten kpss puanı kiminki yüksek ise o öne geçiyor önce kanunları iyice okuyun daha sonra yorum yapin ben kimseyi yanlış yonlendirmiyorum herkese Allah akıl vermiş açar olur kanunu kitabı.

erkanakyz
Aday Memur
14 Nisan 2019 11:52

inşallah sonuçlarda sadece TC ile belli olmaz açık açık kim kaç puan aldı çizelge şeklinde olur.hakkimizda hayırlısı olsun diyelim.
SrknBgr, 5 yıl önce
Daha önceki bir çok kurumun alımında o şekilde olduğunu ben de biliyorum fakat bu alımda değişiklik yaptılar, herhalde türünün tek örneği olacak. Bakın arkadaş alım ilan metnini paylaşmış. Sadece komisyon üyelerinin verdiği puanların aritmetik ortalaması alınacak. KPSS puanı, eşit puanda adaylar oluşmadığı sürece dahil edilmeyecek. Bu alım şeklinin ne kadar adil olduğu da tartışma konusu.

kürarizm
Aday Memur
14 Nisan 2019 20:05

12 Nisanda ankara komisyonunda girdim. Kendini tanıt,Mustafa Kemal Samsuna çıktıktan sonra neler yapmıştır anlat.Sınır komşularımız kimlerdir. Eşin ne iş yapıyor. Gayet sıcak karşıladılar milli mücadele kongrelerini kronolojik sırasıyla detaylandırarak anlattım . En son sivas kongresine geldiğimde bana soruyu soran beyefendinin karşısındaki bayan beyefendiye bakarak yeterli değilmidir diye sordu maşallah sen benden iyi biliyorsun diye bir övgü yaptılar yani genel olarak sıcak birortam. Neden bu işe başvurdun diye de soru geldi.

Rengarenk91
Kapalı
14 Nisan 2019 20:06

Ben komisyon uyelerine efendim diye hitap etmemistim.dusumdum de biraz eksik kaldim sankim o zamanlar bana efendim tuhaf geliyodu.simdi normalmis aslinda.

Rengarenk91
Kapalı
14 Nisan 2019 20:09

Kisisel ve genel bilgi olarak sorduklari sorulara cevap verdim ama sayin vali yardimcisi sayin bilmem ne ve efendim...hichir hitap seklim yoktu.

Rengarenk91
Kapalı
15 Nisan 2019 21:57

Benim suan 112 alimiyla alakam yok.gecen yil nufus icin mulakata girmistim.komisyonda 6 kisi gorevliydi.ne geregi var di ki.6 kisinin ortalamasi 78 puan.orda hic konusmayan ve hic gulmeyen 2 kisiyi cikarsalardi belki daha iyi puan alirdim.

Aziz1965
Aday Memur
16 Nisan 2019 22:52

ortalama alınacak bı okuyun okuyun bide düzeltme yapıyorsun bilmiyorsan yazma
SrknBgr, 5 yıl önce

SrknBgr
Şef
17 Nisan 2019 06:44

Adam ilan metnini paylaştı daha hala okuyun diyor. Okuduğun yeri paylaşta biz de öğrenelim.
Aziz1965, 5 yıl önce
ortalama alınacak bı okuyun okuyun bide düzeltme yapıyorsun bilmiyorsan yazma

Rengarenk91
Kapalı
22 Nisan 2019 12:28

GİRİŞ(SÖZLÜ) SINAVININ ŞEKLİ VE USULU

4/B sözleşmeli büro personeli alımı sözlü olarak tek aşamada yapılır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar, Bölgesel Sınav Komisyonunun her bir üyesi tarafından;

a) Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi (50 puan),

b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan),

c) Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (10 puan),

ç) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan),

d) Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),

e) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, konularında (10 puan), olmak üzere 100 tam puan üzerinden değerlendirilir.Her üyenin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması alınarak adayların giriş(sözlü) sınav puanı tespit edilir. Giriş(sözlü) sınavında 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almak gerekir. Sözlü sınava katılmaya hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar, sınava katılma hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

SrknBgr
Şef
29 Temmuz 2019 14:31

Burada ısrarla aritmetik ortalama alınarak sonuç belirlenecek diyen kişiler vardı, onlar nerede bir hatırlayalım bakalım şunları. Klavuzda açıkça ''sadece mülakat puanının esas alınarak kazananların belirleneceği'' yazmasına rağmen, ezbere konuşarak ''ben çok mülakata katıldım hep aritmetik alınır bu da öyle olacak'' diyen, klavuzda yazanın ısrarla aksini iddaa edenler. Şu mülakat sonuçlarındaki aritmetik ortalamayı göstersinler de biz de aydınlanmış olalım.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi