Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
05 Şubat 2009 22:56

bu dua yunus peygamberi sıkıntıdan kurtardı.

"LA ilahe illa ente subhaneke innî kuntu minez-zalimîn."

Senden başka hiçbir ilah yoktur. Seni tenzih ve tesbih ederim. Ben zalimlerden oldum.[23]

-----------------------------------------

87- Balık sahibi (Yunus'u da);an. hani o, kızmış vaziyette gitmişti ki; bundan dolayı kendisini sıkıntıya düşürmeyeceğimizi sanmıştı. (Balığın karnındaki) Karanlıklar içinde:

"Senden başka İlah yoktur, Sen Yücesin, gerçekten ben zulmedenlerden oldum" diye çağrıda bulunmuştu.

88- Bunun üzerine duasına icabet ettik ve onu üzüntüden kurtardık. İşte Biz, iman edenleri böyle kurtarırız.

Bu dua Enbiya süresinin 87.ayetinde yer almaktadır.

-----------------------------------

yardım Allahtandır yüce Allahtan yardım diler ona niyaz ederiz.

sıkıntısı derdi olan bu münacaaatı çok ça okusun .

ALLAH CC dualarımızı kabul eylesin.

süküt et
Yasaklı
06 Şubat 2009 10:00

LA ilahe illa ente subhaneke innî kuntu minez-zalimîn."

Senden başka hiçbir ilah yoktur. Seni tenzih ve tesbih ederim. Ben zalimlerden oldum.[23]

-----------------------

MÜBAREK GÜNDE BOL BOL OKUYALIM.

asdemırcan
Memur
06 Şubat 2009 10:28

"La ilahe illa ente subhaneke innî kuntu minez-zalimîn."

06 Şubat 2009 10:38

buda yusuf a.s mın duası.la uberri-u nefsi innennefse la ammaretun bi'sui illa ma rahime rabbi.

hissiyat
Şef
06 Şubat 2009 11:10

La ilahe illa ente subhaneke innî kuntu minez-zalimîn.

06 Şubat 2009 11:11

bende bu duayı çokça okudum hemde inanarak gönülden ama hala ızdıraplar içindeyim:(((

hissiyat
Şef
06 Şubat 2009 11:15

kardeş dualarda ısrarcı olmalıyız,sürekli dua etmeliyiz.

Rabbimiz bizim bütün duaları kabul eder.Dualarımızı kabul ediş şekilleri başkadır.

Ayrıca dua etmek bir ibadettir.

Hiçbir dua boşa gitmez unutmayalım.

süküt et
Yasaklı
06 Şubat 2009 12:16

KABUL EDİLMİYOR DİYE BİŞEY YOK.

mutlaka kabul ediliyorda sen farkında değilsin.

Kişi çok arzuladığı çok istediği bir şey için dua etse, Allah o çok istediği şeyi derhal verir mi?

Dua bir ubudiyettir. Bizim dualarda ki ana prensibimiz ibadet kastı ve gayesi hakim olmalıdır. Yoksa duayı sırf kabul edilmesi gereken ve ihtiyaç dilekçesi olarak görmek yanlıştır.

Bazen bir şey için dua edilir. Fakat istediğimiz bu şey, zahiren kabul edilmez. Buna rağmen bizim duayı bırakmamamız lazımdır. Şayet istediğimiz şey elde edilse ve Cenab-ı Hak duamızı kabul etse nurun ala nur. Ama zahiren kabul edilmese bile biz ? duam kabul olmadı? demeyeceğiz. Aksine ? Allah bu duamı ahiretim için veya dünyada daha iyi bir şekilde kabul etti? denilir.

Hakikaten bu dua boşa gitmedi, ibadet olması dolayısıyla ahirette mükafatını göreceğim diye duasını bırakmak değil, aksine daha fazla dua etmeye gayret ve şevk taşımalıyız.

Cenab-ı Hak Kur?an-ı Kerimde ?bana dua edin size cevap vereyim? ( mü?min,60) buyurmaktadır. Bazıları bu ayet-i kerimeyi öne sürerek şöyle demektedirler: madem Allah ?bana dua edin bende kabul edeyim? demiştir. Neden çokça dua ettiğimiz halde bazıları kabul edilmiyor. Bu hususta alimlerimiz ittifakla bu ayette Allah ?cevap veririm? demektedir, ? Kabul ederim? dememektedir. Nasıl ki, sen bir hekime gitsen ve desen ? ey hekim bana şu ilacı ver? elbette hekim sana cevap verir ve ? buyurun? diye cevap verir. Fakat istediğin şey ya hikmetsiz, ya faydasız veya sana zararlı bir ilaç ise, onu değil de daha güzelini sana verir.

Aynen onun gibi, mutlak hikmet sahibi Cenab-ı Hak ? bize ve dualarımıza cevap verir. Ama kabul etmek hikmetine tabi olduğundan bazen istenen şeyin aynısı bazen de daha güzelini bazen de zararlı olduğunu bildiği için hiç vermez

süküt et
Yasaklı
06 Şubat 2009 17:44

"LA ilahe illa ente subhaneke innî kuntu minez-zalimîn

süküt et
Yasaklı
06 Şubat 2009 23:25

süküt et
Yasaklı
07 Şubat 2009 10:24

süküt et
Yasaklı
08 Şubat 2009 10:35

süküt et
Yasaklı
08 Şubat 2009 12:44

---------

bol bol okulalım.

RAVZAYIGÜL
Aday Memur
08 Şubat 2009 17:48

ALLAH RAZI OLSUN

süküt et
Yasaklı
08 Şubat 2009 17:57

*huzur14*
Yasaklı
08 Şubat 2009 20:37

süküt et
Yasaklı
09 Şubat 2009 12:01

süküt et
Yasaklı
09 Şubat 2009 17:41

LA ilahe illa ente subhaneke innî kuntu minez-zalimîn

süküt et
Yasaklı
09 Şubat 2009 21:40

süküt et
Yasaklı
09 Şubat 2009 23:07

09 Şubat 2009 23:10

Toplam 118 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi