Editörler : "eskiyara"Pangaea
28 Mart 2020 17:55

Tartışmaya gerek kalmadı.Bakanlık yayınladığı yazıyla 28 Marttan itibaren 1 Eylüle kadar ek ders görevi sayılan tüm eğitim faaliyetlerini durdurdu.

ivan.snath
Kapalı
28 Mart 2020 17:55

Son gelen yazıya göre 28'inden sonra bazı ek dersler ödenmeyecek haberde de görmüşsündür.

Ek dersleri yaptık yolladık bile. 30-31'inde DYK yazdığımız öğretmenler var. Süreç nasıl işleyecek bu durumda?

nemrutdağı
Genel Müdür
28 Mart 2020 18:55

2019/2020 Eğitim öğretim yılı bu gelen yeni yazıyla kapanmış sayılır. Yani yaz döneminde hiç bir eğitim öğretim faaliyeti yapılmayacaktır. Telafi v.b. dersler olmayacaktır. LGS ve ÖSYM sınavını yaptıkları gün bu yıl bitmiş diyebiliriz.

UYKUSUZ_
Aday Memur
28 Mart 2020 18:58

yazı teyit edilmiş mi ? edilmişse eğer dediğiniz sonuç çıkar...

nemrutdağı, 4 yıl önce

2019/2020 Eğitim öğretim yılı bu gelen yeni yazıyla kapanmış sayılır. Yani yaz döneminde hiç bir eğitim öğretim faaliyeti yapılmayacaktır. Telafi v.b. dersler olmayacaktır. LGS ve ÖSYM sınavını yaptıkları gün bu yıl bitmiş diyebiliriz.

nemrutdağı
Genel Müdür
28 Mart 2020 19:07

Gelen yazı konu başlığı Bazı Eğitim faaliyetlerinin durdurulması hakkında bir yazı. Detaylar var ve açıklayıcı bir yazı olmuş.

albatros_d3
Aday Memur
28 Mart 2020 19:22

Esim sinifci.Komple evde eğitime gidiyor.Simdi eşimin ek dersinin kesilmesi fakat normal sınıf ogretmeninin kesilmesi adaletsizlik olur.Evde egitime benzin parasini cebimizden veriyoruz.Yani normal öğretmenin ek ders alması eşimin almamasi adaletsizlik değil mi ?

albatros_d3
Aday Memur
28 Mart 2020 19:24

Normal sinif öğretmeninin ek dersinin kesilmemesi olacaktı.

muallim_34
Genel Müdür
28 Mart 2020 19:58

Bence tüm öğretmenlere üçer saat ekders verilmeli.cunku şuan herkes eşit.

RaSKaH
Daire Başkanı
28 Mart 2020 20:26

İlçe mem onaylı bordroları iptal edecek. Siz de düzeltmeleri yaptıktan sonra onay vereceksiniz.
ivan.snath, 4 yıl önce

Son gelen yazıya göre 28'inden sonra bazı ek dersler ödenmeyecek haberde de görmüşsündür.

Ek dersleri yaptık yolladık bile. 30-31'inde DYK yazdığımız öğretmenler var. Süreç nasıl işleyecek bu durumda?

ivan.snath
Kapalı
28 Mart 2020 20:28

Teşekkürler hocam. Pazartesi bakacağız artık hal çaresine.

RaSKaH, 4 yıl önce
İlçe mem onaylı bordroları iptal edecek. Siz de düzeltmeleri yaptıktan sonra onay vereceksiniz.

edesa
Aday Memur
28 Mart 2020 22:22

Açık lise Yüzyüze eğitim olan okullar hafta içi olan ek dersleri ödeyecekler mi ?Acaba bununlailgili bir açıklama yapılmamış.

Aysiima
Aday Memur
28 Mart 2020 22:35

Benim durumum da ayni hocam. Kesinlikle bize ödenmeli. Evde eğitim durdurulduguna göre okula dönmüş oluyoruz . Seminerde ödendiği gibi bunda da ödenmeli. Sonucta biz ders disi gitmiyoruz . Maas karşılığı gidiyoruz.

Aysiima
Aday Memur
28 Mart 2020 22:38

Albatross hocam size cevap olarak yazdım

Aysiima
Aday Memur
28 Mart 2020 22:40

Ki ben norm fazlası değilim. Benim yerime gorevli öğretmen var okulda

Aysiima
Aday Memur
28 Mart 2020 23:28

Merhaba hocalarım. Ben bir okulda kadrolu sınıf öğretmeniyim. Okulumda norm fazlası değilim. Lâkin rahatsızlığım sebebiyle başka bir okulun 2 öğrencisine 30 saat hafta ici hergun aynı okula gider gibi maaş karşılığı evde eğitime gidiyorum. Son genelgede evde eğitime ekders verilemeyeceginden bahsediyor. Yalniz benim durumum farklı. Bu durum okul çıkışı evde eğitim yapan öğretmenlerden bahsediyor sanırım değil mi. Yanı evde eğitim durdurulduguna göre ben okuluma dönmüş oluyorum. Dolayısıyla da normal ekders almaliyim. Seminerlerde nasıl ki okulum ekdersimi düzenliyorsa şimdi de öyle olmalı değil mi. Aksi takdirde bana haksızlık olacağı kanısındayım...

albatros_d3
Aday Memur
29 Mart 2020 01:22

Eşim norm fazlası ilçe emrinde ama 2 tane öğrencisi var evde eğitim yapıyor.Ek dersler kesilecekse madem herkesten kesilmeli diye düşünüyorum.Yada evde eğitim öğretmenlerine bu şekilde haksızlık yaparak değil.İki gün sonra evde eğitime öğretmen bulamıyorlar bazı durumlardan dolayı.Bundan sonra hiç bulamazlar

akil21
Şef
29 Mart 2020 01:39

Yani evde egitimciler ek ders alamayacak mi ben norm fazlasi degildim ve yerime de ogretmen verildi

akil21
Şef
29 Mart 2020 01:40

Evde egitime gorevlendirilen birinin gorevlendirmesi iptal olursa ozaman okulda olur ve eknders alir demektir.

Aysiima
Aday Memur
29 Mart 2020 09:41

Aynen akil21 hocam ben de oyle dusunuyorum. Yanı biz kadrolu o okulun öğretmeniyiz ve yerimize görevlendirme öğretmen var. Benim gittiğim okul benim için senin durumun farklı ödenmesi lazım dedi.

Aysiima
Aday Memur
30 Mart 2020 19:30

Akil21 ve albatros_d3 hocalarım ben okula dilekçe verdim. Cimere de yazdım. Sizler de yazarsanız belki duzeltilebilir.

Toplam 227 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi