Editörler : oto-danisman-expert

ysnclkr
Aday Memur
24 Ekim 2020 01:44

Bu tercih olayı nedir beyler mezun olduğumuz lisans bölümünün başvurabildiği tüm alanlara başvuru yapabiliyor muyuz yoksa içlerinden bir kaçını seçmemiz mi gerekiyor ? P3 puanım 80 eğer bir sınırlandırma varsa hava kuvvetleri yerine kara kuvvetleri yazmak daha mantıklı

0kamyoncu
Kapalı
24 Ekim 2020 23:07

nasıl yani 2021 mi kaldı? yoksa alım mı yok?
vatan93, 3 yıl önce

perteme ilanı sordumne zaman diye henüz bir planlama yok dediler

bork8
Kapalı
25 Ekim 2020 18:09

kpss puanım fena gelmedi, muhtemelen spordan düşük alacağım şınav mekik sınırda olur da 1500 m. koşu gözümü korkutuyor, 8 dakikada tamamlanır mı? önceden deneyimleyenler yorum yaparsa sevinirim.

Fatihk7
Şef
25 Ekim 2020 18:20

Bu görüşmeyi ne zaman gerçekleştirdin?

vatan93, 3 yıl önce

0kamyoncu
Kapalı
25 Ekim 2020 18:51

bölüme ve alım sayısına göre degişir
ysnclkr, 3 yıl önce

Bu tercih olayı nedir beyler mezun olduğumuz lisans bölümünün başvurabildiği tüm alanlara başvuru yapabiliyor muyuz yoksa içlerinden bir kaçını seçmemiz mi gerekiyor ? P3 puanım 80 eğer bir sınırlandırma varsa hava kuvvetleri yerine kara kuvvetleri yazmak daha mantıklı

Dogiii333
Kapalı
25 Ekim 2020 19:19

Kardeş açar mısın konuyu ne zaman aradın sen
vatan93, 3 yıl önce

Mari12
Memur
25 Ekim 2020 19:24

Benim merak ettiğim bir husus var puanım 85 Şimdi kafamda şöyle bir tercih listesi var

İlk sıralar hukuk sınıfı ile alakalı hangi kuvvet komutanlığı açarsa o sonrasında hava personel hava piyade kara personel diye ineceğim tercih listesinde.

Şimdi asıl sormak istediğim husus şu Ben diyelim ki ilk sıraya hukuk sınıfı yazdım mülakat komisyonu kimlerden oluşacak başarılı olursam ilk tercih sırası gelecek ama başarısız olursam mesela tüm tercihlerden elenmiş mi olacam diğer kuvvet komutanlıklarından yazdığım tercih için ayrı bir mülakat düzenlenecek mi bilgili ve tecrübeli bir arkadaşlar bu mülakat ve tercih listesinde nazara alınma hususunu anlatırsa çok memnun olurum

0kamyoncu
Kapalı
25 Ekim 2020 19:26

Ben yarın arayacam sende ara
Dogiii333, 3 yıl önce
Kardeş açar mısın konuyu ne zaman aradın sen

Dogiii333
Kapalı
25 Ekim 2020 19:27

1 milyon kere aradım açmıyorlar.
0kamyoncu, 3 yıl önce
Ben yarın arayacam sende ara

0kamyoncu
Kapalı
25 Ekim 2020 19:27

başarılı olursan her kuvveten sıralamaya girersin
Mari12, 3 yıl önce

Benim merak ettiğim bir husus var puanım 85 Şimdi kafamda şöyle bir tercih listesi var

İlk sıralar hukuk sınıfı ile alakalı hangi kuvvet komutanlığı açarsa o sonrasında hava personel hava piyade kara personel diye ineceğim tercih listesinde.

Şimdi asıl sormak istediğim husus şu Ben diyelim ki ilk sıraya hukuk sınıfı yazdım mülakat komisyonu kimlerden oluşacak başarılı olursam ilk tercih sırası gelecek ama başarısız olursam mesela tüm tercihlerden elenmiş mi olacam diğer kuvvet komutanlıklarından yazdığım tercih için ayrı bir mülakat düzenlenecek mi bilgili ve tecrübeli bir arkadaşlar bu mülakat ve tercih listesinde nazara alınma hususunu anlatırsa çok memnun olurum

Mari12
Memur
25 Ekim 2020 19:36

yani tek bir mülakat olacak hocam. Başarılı olursam ilk sıradaki tercihim mi gelecek? doğru mu anladım

0kamyoncu, 3 yıl önce
başarılı olursan her kuvveten sıralamaya girersin

0kamyoncu
Kapalı
25 Ekim 2020 19:57

aynen öyle
Mari12, 3 yıl önce

yani tek bir mülakat olacak hocam. Başarılı olursam ilk sıradaki tercihim mi gelecek? doğru mu anladım

uzmklnkpsk
Aday Memur
25 Ekim 2020 22:48

2020 TSK Muvazzaf Subay alımı için bilgi paylaşım amacıyla telegram linki;

https://t.me/subayalimlari

uzmklnkpsk
Aday Memur
25 Ekim 2020 22:50

2020 TSK Muvazzaf Subay alımı için bilgi paylaşım amacıyla telegram linki;

https://t.me/subayalimlari

fornıx
Memur
27 Ekim 2020 13:19

60 üstü puanı olan herkes çağrılmaz başvuru yapan kişi sayısına bağlı

bl4cksoul, 3 yıl önce

kardeş öncelikle şunu belirteyim;

o senin paylaştığın puanlar mülakata çağırılanlar değil. bu puanlar bu sınıflara kayıt yapan adayların en düşük puanı yani taban puanları

tsk kpss'den 60 üstü puan alıp başvuran kitlenin büyük bir çoğunluğunu mülakatlar için ankaraya çağırır.

ayrıca paylaştığın bu puanlar kpss + sözlü mülakat + fyt puanlarının yüzdeleri alınıp en son ortaya çıkan puan durumudur.

puanları düşük olupta bu konulara bakan arkadaşlar için hayal kırıklığı oluşmaması için yazıyorum bunları. kimse içini karartmasın 60 üstü olanlar mülakata çağırılır.

Toplam 55 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi