Editörler : ayşegül bgm
16 Şubat 2011 09:36

işletme mezunları intibak yaptıran varmı...

ARKADAŞLAR BEN ÖNLİSANS TIBBİ SEKRETER MEZUNUYUM DİKEY GEÇİŞ YAPARAK İŞLETME FAKÜLTESİNİ BİTİRDİM AMA İNTİBAK YAPTIRAMADIM İLLAKİ MAHKEMEYE Mİ VERMEK GEREKİYOR BU KONUDA BİLGİSİ OLAN VARMI YADA KAZANILMIŞ Bİ MAHKEME VARMI?

aveş
Aday Memur
16 Şubat 2011 10:43

arkadaşlar ben de tıbbi sekreterlikte sonra işletmeyi bitirdim.İntibak için ne yapmalıyız.Daha doğrusu kazanılmış bir dava var mı?.

masalevi
Şef
16 Şubat 2011 12:36

arkadaşlar işletmeyi yök üst öğrenim saymıyor fakat bir yol var :). Sağlık senle zirve üniversitesi mutabakat yapmıştı bu sene sağlık kurumları işletmeciliği tezsiz yüksek lisans programı üyelere 2900 tl. Şartları çok uygun herhangi bir lisans diplomasına sahip olmak ve alesten 55 almış olmak. Biliyorsunuz ki tıbbi sekreterliğin üst öğrenimi sağlık kurumları işletmeciği. Bu bölümün ne yazık ki lisansı sadece 2 yerde var. biz işletme diplomasıyla yüksek lisans yaparsak intibakımız yapılır. Bunu ben hiç bir yerde duymadım bu benim fikrim katılan veya katılmayan yorum yazabilir.

Uyarı: ben burda sendika sözcüsü değilim sadece güzel bir şey hakkında bilgi verdim. yok sendika propagandası yapıyorsun falan demeyin alakası yok.

luna26
Aday Memur
16 Şubat 2011 16:12

arkadaşlar martın 3 de davam var sonuçlanırmı bilmem ama ben dava açtım öncelikle idareye dilekçe yazıyorsunuz red yanıtıyla beraber dava açıyorsunuz yüksek lisans konusunda umarım arkadaşım haklıdır fakat ben bu şekilde çözülemeyeceğini düşünüyorum bence birlik olup bu işletme meselesini halledersek yüksek lisansıda ilerleyen dönemlerde kazanabiliriz diye düşünüyorum herkese kolay gelsin iyi çalışmalar

tıb.sek.goner
Kapalı
17 Şubat 2011 08:53

arkadaşlar bulunduğum hastaneye tekrar bugün dilekçe verdim.red cevabını bekliyorum.kazanılmış dava varsa emsal göstererek intibakımızı daha çabuk yaptırabiliriz. ALESE gelince evt alese gireceğim ama sonuçta 1,5 yıl boyunca hakkımız olan intibak ücretini neden almayalım. masalevi arkadaşım hangi yerlerde var sağlık kurumları işletmeciliği ve sadece bu bölümümü seçebiliyoruz.bu konuda daha geniş bilgi verebilirmisiniz.

masalevi
Şef
17 Şubat 2011 11:05

bildiğim kadarıyla başkent üniversitesinde var %25 burslu tam burslu ve paralı var aynı üniversitede. Ayrıca bu bölümü kazanırsanız ankaraya eğitim tayini yaptırırsınız. Ama benim dedğim mantıklı işletme okuduk üst öğrenim sayılmıyor. Tıbbi sekreterliğin 2 tane üst öğrenimi var. 1. sağlık kurumları işletmeciliği 2. büro yönetimi öğretmenliği. Yök bu ikisini kabul ediyor. Ankaraya gitmek isteyenlere fırsat bence tabi paranız varsa :). Gelelim yüksek lisans meselesine intibak yaptırmak için illa da lisans okumak gerekmez yüksek lisans yaparak da intibak yapılır. İşletmeyi mi bitirdin gir alese başvur zirve üniversitesine 1,5 yıl oku uzaktan intibakını yaptır. Arkadaşlar eleştiri yapabilirsiniz olumlu veya olumsuz çünkü bu benim düşüncem var mı bir yanlışlık. Ha eğitim tayinini ancak mahkemeyle alabilirsniz.

tıb.sek.mert09
Aday Memur
04 Mart 2011 15:25

mrb ben de tıbbi sekreter olup işletme intibakı yapamayanlardanım.bu konudaki çabalarımız doğrultusundaki gelişmeleri paylaşırsak arkadaşlar hepimiz için iyi olacaktır.benim diplomamı alıp dosyama koydular şimdilik sizce itibak için dilekçe vermeliyim idareye,ben kabul edilmiyor diye şimdilik bir girişimde bulunmadım..

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi