Editörler : crops35
02 Ağustos 2013 10:42

2014 KPSS (Tek Başlık)

Daha önce deneyip başarılı olamayanlar veya ilk defa girecek olanlar..

Çalışmalara başladınız mı ? Her ders için çalışma yöntemlerinin farklı olması gerekiyor. Siz nasıl çalışıyorsunuz ? Veya nasıl çalışmayı düşünüyorsunuz? Stratejileriniz neler ? Bence 3 aşamadan geçiyor kazanmak..

• İNANMAK
  • Düzenli ve Sıkı Çalışmak
  • Birde aile ve çevreden gelen + - desteklerin çok etkilediğini düşünüyorum.

Önümüzde çok zaman olduğu için dersaneye gerek yok diye düşünüyorum. Bu günden itibaren sıkı çalışma ile 90+ rahat alınabilir.

Ayrıca şuda çok önemli ne kadar sıkı çalışırsak çalışalım sınav stresi denen birşey var. 120 soru = 120 dakika. Türkçenin uzun paragrafları beynimizi sulandırarak bizde yetiştirememe korkusu yaratıyor diye düşünüyorum.Sınavda başarılı olanların yorumlarınıda bekliyorum.

Benim çalışma programım şu şekilde ;

Geçen seneki kpss'yi çözerek bilmediğimiz konuları iyice anlamak.

Sonra tüm konularını dersleri hızlıca bitirmek.

Sonra anlamadığımız veya başarısız olduğumuz konulara daha fala yoğunlaşmak.

Sonra da bol bol soru çözümü.Elimize geçen tüm kaynakları tüm denemeleri çözmek.Dikkat edin bağımlılık yapabilir :)

Ayrıca ilk önce matematiği bitirmek gerekir.Çünkü Tarih-Coğrafya-Anayasa sözel olduğu için unutmak daha kolay.Onları en son halletmek lazım diye düşünüyorum.

120 soruluk bir sınav.90 soru sözel . 30 soru sayısal.

Ders çalışırken gözümüzü korkutmasın diye sadece çalıştığımız konunun kitabının bulunmasında fayda var. Tüm kitapları yığmayın önünüze.

Ayrıca şöyle düşünün çalışmanız gereken 2-3 kitap..

Ve eğer bu 2-3 kitabı çalışırsanız ömür boyu güzel bir maaş alıcaksınız.

Ekonomik özgürlük demektir buda.

Sonra sağlık haklarınızı düşünün.

360 günün 200 günü tatil.

Herkesten önce kendiniz mutlu olucaksınız.

Yardımlaşma ve dayanışma bize hiçbirşey kaybettirmez emin olun .

Ve lütfen o çok değerli görüşlerinizi bildirin..

Neye nasıl çalışıyorsunuz ? Hangi yayınları kullanıyorsun ..

Kısaca hayat nasıl gidiyor :))

trsalgado
Daire Başkanı
02 Ağustos 2013 10:46

http://forum.memurlar.net/konu/573356/1.sayfa

trsalgado
Daire Başkanı
02 Ağustos 2013 10:48

Bu sayfaya bi bakın arkadaşlar adam anlatıyor.

Birde bunu link haline nasıl çeviriliyor. tıklayınca direk sayfayı açsın :)

trsalgado, 11 yıl önce

http://forum.memurlar.net/konu/573356/1.sayfa

02 Ağustos 2013 10:52

Evet daha önce bakmıştım çok faydalı bilgiler var.Ama ben daha çok kişisel görüşleri merak ediyorum . Konu 2008 den kalma yıl 2013 ve 2014 kpss ye hazırlanıyoruz .. Belki yeni fikirler yeni görüşler yeni stratejiler olabilir diye düşünüyorum.

trsalgado
Daire Başkanı
02 Ağustos 2013 10:55

:) bende önlisanstan gireceğim 2014 kpss ye Bayramdan sonra başlayacağım çalışmaya

02 Ağustos 2013 10:58

Benimde öyleydi alttan derslerim kalıncaya kadar :)

trsalgado
Daire Başkanı
02 Ağustos 2013 11:02

aöf den 2. sınıfa geçtim önlisans daha iyi lise atamalarına göre

02 Ağustos 2013 11:06

Ben tapu kadastro mezunuyum.Liseden de önlisanstan da 75 ile atanıyoruz.

02 Ağustos 2013 11:09

Okuyan arkadaşlar neden yorum yapmıyorsunuz ? Sizlerde düşüncelerinizi paylaşın lütfen .

ela3590
Kapalı
02 Ağustos 2013 11:24

bende liseden gireceğim 2014 kpss ye bayramdan sonra çalışmaya başlayacağım ama tam anlamıyla çalışma düzenim yok tarih beni korkutuyor nasıl çalışabilirim yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler şimdiden

02 Ağustos 2013 12:16

Tarihi bence zamana göre değerlendirerek çalışmalısın.

Yani önce sevmelisin. Merak etmen gerekiyor. Bizden önceki insanlar neler yapmış ? Bundan 1000 2000 yıl önce insanlar nasıl sevmişler ? Nasıl savaşmışlar ? Nasıl düşünüyorlarmış ..

Mesela Avrupa Hun İmparatorluğunu çalışıyorsan kendini Attilanın Hatunu olarak hayal et. Veya savaşlarda Attilanın komutanlarından biri olduğunu.Böylece hem attila yı hem 'hatun sistemini' hemde savaşlarını unutmazsın.

Yada Uygurlarda hayal et. İlk yerleşik hayata geçişi. Ev yaptığını düşün. Mimarlıkla uğraşarak evinin önüne heykel yaptığını düşün.

İşte Tarih böyle birşey.

Hayal etmek ezberlemekten hem kolay hem kalıcı diye düşünüyorum.

ela3590, 11 yıl önce

bende liseden gireceğim 2014 kpss ye bayramdan sonra çalışmaya başlayacağım ama tam anlamıyla çalışma düzenim yok tarih beni korkutuyor nasıl çalışabilirim yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler şimdiden

ela3590
Kapalı
02 Ağustos 2013 13:39

tamam teşekkür ederim

HaritaTapuKadastro, 11 yıl önce

Tarihi bence zamana göre değerlendirerek çalışmalısın.

Yani önce sevmelisin. Merak etmen gerekiyor. Bizden önceki insanlar neler yapmış ? Bundan 1000 2000 yıl önce insanlar nasıl sevmişler ? Nasıl savaşmışlar ? Nasıl düşünüyorlarmış ..

Mesela Avrupa Hun İmparatorluğunu çalışıyorsan kendini Attilanın Hatunu olarak hayal et. Veya savaşlarda Attilanın komutanlarından biri olduğunu.Böylece hem attila yı hem 'hatun sistemini' hemde savaşlarını unutmazsın.

Yada Uygurlarda hayal et. İlk yerleşik hayata geçişi. Ev yaptığını düşün. Mimarlıkla uğraşarak evinin önüne heykel yaptığını düşün.

İşte Tarih böyle birşey.

Hayal etmek ezberlemekten hem kolay hem kalıcı diye düşünüyorum.

02 Ağustos 2013 13:42

Rica ederim . Yardımcı olucaksa burdaki gibi beyin haritalarıda çıkarabilirsiniz.

http://picasaweb.google.com/thewbmaster/Hafizaharitalar#

ela3590, 11 yıl önce

tamam teşekkür ederim

ela3590
Kapalı
03 Ağustos 2013 11:06

çok teşekkür ederim dediğiniz gibi çalışmaya başlayacağım bayramdan sonra inş. işe yarar.Peki coğrafya içinde yardım alabilirmiyim sizden

Rica ederim . Yardımcı olucaksa burdaki gibi beyin haritalarıda çıkarabilirsiniz.

http://picasaweb.google.com/thewbmaster/Hafizaharitalar#

istanbul2066
Kapalı
03 Ağustos 2013 11:26

Güzel başlık umarım hedeflenen puanlar gelir zaten 1 sene var daha günde 3-4 saat düzenli çalışılırsa 90 garanti gelir bir şanşsızlık olmazsa...

03 Ağustos 2013 12:30

Benimde hedefim 98 . Düzenli olarak çalışıyorum bi aksilik olmazsa gelir gibi.Zaten tapu-kadastro çıkışlıyım.77 puanla atanıyoruz.Ama işimi şansa bırakmak istemiyorum.

Hayırlısı neyse o olsun :)

04 Ağustos 2013 01:56

Burda 1-2 taktik var deneyebilirsiniz. Aslında işin gerçeği herkesin beyin yapısı farklı olduğu için şöyle çalış diyemem tam olarak.Mesela ben okuyaram anlarım siz yazarak.O yüzden kendi taktiklerini bulmanda fayda var. Ben genelde hayal ederek çalışıyorum.Karadenizde fındık Adanada pamuk topluyorum mesela :)

http://memurcuk.blogcu.com/kpss-cografya-nasil-calisilir/12944370

ela3590, 11 yıl önce

çok teşekkür ederim dediğiniz gibi çalışmaya başlayacağım bayramdan sonra inş. işe yarar.Peki coğrafya içinde yardım alabilirmiyim sizden

caylakmemur
Aday Memur
05 Ağustos 2013 05:47

düz lise mezunuyum.4yıllık üniversitede okuyorum ama bitince ne olacağım daha doğru bişey olabilecekmiyim meçhul..lisans kpss ye çalışmaya, alana falan hiç gücüm yok.o yüzden ortaöğretim e çalışayım dedim ama alımı da az, alan kadroların puanı da yüksek 95 ten aşağı almamak lazım..

okulu sallayıp kpss çalışsam diyorum, yeterli bi puan alamazsam iki taraftan da geri kalırım ki yaş da gidiyo evlilik de kapıda..

gerçekten düz liseye gittiğime ve 4 yıllık bölüme girdiğime çok pişmanım..

şimdi bana akıl verin ben ne yapayım?hiç çalışmadan kendimi denemek için girdim sınava 2010 da 77 aldım, 2012de 75 aldım. çalışsam memur olabilir miyim vasıfsız düz lise mezunu olarak?

trsalgado
Daire Başkanı
05 Ağustos 2013 10:09

95 netin üzerine çıkarsan büyük ihtimalle atanırsın kardeş. benim hedefim 110 net yapmaktı ancak 97 net yaptım ve 95,158 aldım 101. oldum genel sıralamada. yapılmayacak bir şey değil.

caylakmemur, 11 yıl önce

düz lise mezunuyum.4yıllık üniversitede okuyorum ama bitince ne olacağım daha doğru bişey olabilecekmiyim meçhul..lisans kpss ye çalışmaya, alana falan hiç gücüm yok.o yüzden ortaöğretim e çalışayım dedim ama alımı da az, alan kadroların puanı da yüksek 95 ten aşağı almamak lazım..

okulu sallayıp kpss çalışsam diyorum, yeterli bi puan alamazsam iki taraftan da geri kalırım ki yaş da gidiyo evlilik de kapıda..

gerçekten düz liseye gittiğime ve 4 yıllık bölüme girdiğime çok pişmanım..

şimdi bana akıl verin ben ne yapayım?hiç çalışmadan kendimi denemek için girdim sınava 2010 da 77 aldım, 2012de 75 aldım. çalışsam memur olabilir miyim vasıfsız düz lise mezunu olarak?

05 Ağustos 2013 10:13

Sen ne yaptın öyle yav :D Helal olsun valla darısı bize :D

trsalgado, 11 yıl önce

95 netin üzerine çıkarsan büyük ihtimalle atanırsın kardeş. benim hedefim 110 net yapmaktı ancak 97 net yaptım ve 95,158 aldım 101. oldum genel sıralamada. yapılmayacak bir şey değil.

ela3590
Kapalı
05 Ağustos 2013 10:42

herşey için gerçekten çok teşekkür ederim.Harita bilgim kuvvetli.Haritayla çalışmak etkili olabilir hayal kurmayı hiç denememiştim ama denemekte fayda var galiba.Düz lise mezunu olduğum için çok yüksek puan almam lazım atanayım ama bi yandan evliyim ve çalışmak zorundayım günde 3-4 saat çalışmak yeterli olur mu sizce?

Burda 1-2 taktik var deneyebilirsiniz. Aslında işin gerçeği herkesin beyin yapısı farklı olduğu için şöyle çalış diyemem tam olarak.Mesela ben okuyaram anlarım siz yazarak.O yüzden kendi taktiklerini bulmanda fayda var. Ben genelde hayal ederek çalışıyorum.Karadenizde fındık Adanada pamuk topluyorum mesela :)

http://memurcuk.blogcu.com/kpss-cografya-nasil-calisilir/12944370

Toplam 206 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi