Editörler : "eskiyara"Pangaea
10 Eylül 2019 17:42

Açıköğretim geçmek istiyorum ama ailem izin vermiyor.

Açıköğretim geçmek istiyorum, ailemle insancıl bir şekilde konuşuyorum. Sosyal biri değilim ve ailem tarafından zorla sosyalleştirilmeye çalışıyorum. Sayelerinde insanlardan da iyice tiksinmeye başlıyorum artık. Bir sürü neden sundum, uzunca anlattım Açıköğretim neden benim için daha iyi diye ama duvara konuşur gibi aynı sözleri tekrarlayıp duruyorlar bana. Benim hayatıma onlar karar veriyor. Onlar olmadan da elimden bir şey gelmiyor. Babamla kavga ediyorum maddi manevi hiçbir destekte bulunmayacağım sana diyor. Annemle konuşuyorum boşu boşuna ona mı para vericem zaten okumazsın diyor, ananemle konuşuyorum git bir işe gir diyor. Ben bilgimi edinip güzelce sınava girmek sonra da diplomamı almak istiyorum ama örgün eğitim içinde bunu yapamıyorum. Anlatıyorum, anlamıyorlar. Ne yapmam lazım benim?

Şaka gibi bu fotoğrafı göndermiş bir de...

Biri beni uyandırsın.

10 Eylül 2019 18:10

hem çalış hem okuyun bende öyle yaptım ailem tek kuruş yardım etmedi

emirox
Aday Memur
10 Eylül 2019 18:33

Zaten bir nedeni de o. Çalışmak istiyorum ama günün 8 saatini okula harcayıp bir de işe mi gideyim yani? Açıktan okumam lazım.

Umutetmekistiyorummm, 5 yıl önce
hem çalış hem okuyun bende öyle yaptım ailem tek kuruş yardım etmedi
10 Eylül 2019 20:26

tamam işte açıktan oku diyorum bende bir zahmet onada karışmasınlar hem okutmuyorlar bari senin çalışıp okumana müdahale etmesinler
emirox, 5 yıl önce

Zaten bir nedeni de o. Çalışmak istiyorum ama günün 8 saatini okula harcayıp bir de işe mi gideyim yani? Açıktan okumam lazım.

emirox
Aday Memur
10 Eylül 2019 20:32

Bu yüzden açtım işte bu konuyu. Ne söylersem söyleyeyim yanaşmıyorlar. Dinlemiyorlar beni. Başka bir yolu yok mu?

Umutetmekistiyorummm, 5 yıl önce
tamam işte açıktan oku diyorum bende bir zahmet onada karışmasınlar hem okutmuyorlar bari senin çalışıp okumana müdahale etmesinler

bulaşıkkk
Yasaklı
10 Eylül 2019 22:15

Bir işe gir sonra çıraklık okuluna başvur yani mesleki eğitim merkezine

nurse.8
Şube Müdürü
13 Eylül 2019 14:58

Bence rehber ogretmenle konus aileni cagirip konussun

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler