Editörler : oto-danisman-expert

Yasaklı
19 Ekim 2011 23:17

Fiat Stilo Alınır mı?

inceledeğim kadarıyla kronik arızası yok stiloların ama nedense ülkemizde pek tutulmadı ve tanınmıyor , ustalar da pek bilgi sahibi değil!

donannımı süper , çok konforlu bir araba , geçen gün galerinin birinde 3 kapılısını inceledim , 2004 model , süper bi araba bence!

malzemeleri kalitesiz değil , bi ağırlık var arabada , grande puntodan çok daha kaliteli bi araba mesela!

piyasada fiyatları çok uygun gerçekten , sizce alınır mı yoksa üzerine az biraz ekleyip başka bişiler mi bakmalı?

mesele megane 2 , 1.6 gibi?

g-k-h-n
Kapalı
20 Ekim 2011 11:24

megane 2 alana kadar stilo al...:D

stilo cok tutmadı dogru 3 kapılıları cok guzeldır cıvcıv sarısı cok yakısır..

ama normal kullanımda rahat olması yanında bagajı falan kucuk ıkıncı elı nerdeyse hıc yok..

- XXL
Yasaklı
21 Ekim 2011 01:01

ülkemizde dizeli olmadığı içindir

yoksa stilonun dizeli olsaydı şu an o araca binmiş olurdum büyük bi olasılıkla

'Battal Gazi
Müsteşar
21 Ekim 2011 07:29

Stilonun parçası sıkıntılı ve oldukça pahalıdır,

ikinci elide çok çok kötüdür haberiniz olsun..

ARABAM MAZOTLU
Müsteşar Yardımcısı
21 Ekim 2011 14:49

sen sitilo ile bilinenleri hepsini yazmışın bende yazıcaktım ama senden farklı bildiğim yok

rumenis
Aday Memur
17 Aralık 2011 17:00

Stilonun parçası sıkıntılı ve oldukça pahalıdır, diyen arkadaş.acaba kaç kere yedek parçasını aldınız? fiat marea albea tarzı arabaların parçaları ile aynı parçaları kullanır. yani sıkıntısı yoktur. ayrıca uygun fiyatlıdır. ha toros şahin gibi araçlara alıştıysan tabi ona göre pahalıdır. ayrıca 2. el piyasası hakkında önyargılı veya kulaktan dolma bilgiler ile hareket ediyosun. burda milleti yönlendirmeye çalışma. Hiç hayatında stiloya bindiniz mi? donanımından konforundan vs. haberiniz varmı? piyasası reno toros gibi değil evet. ama Fark burada. Stiloya biniyosun. trafikte az görmenin nedenine gelince en son 2007 yılında sıfır satış fiyatlarına bakarsan ne kadar pahalı olduğunu görürsün. klasik fiyata alışmış olan kullanıcılar pahalı olduğu için alamadılar. ondan Tr de tutmadı. şu anda bravo da olmayan özellikler mevcuttur Stiloda. ilk önce araştırın derim. ayrıca fiat servislerinde bolca usta mevcuttur stilodan anlayan. sanayide ki mehmet usta anlamaz stilodan çünkü her yeri elektronik tir. sen torosu sanayide yaptırabilirsin.ama ben kıyamam Stiloya. fark bu . Değerini bilenler biliyor. ticaret malı değil stilo.

balik26
Şube Müdürü
19 Aralık 2011 10:05

Çok araba değiştirdim ama stilo tek kapıdaki zevki bulamadım.Eğer satmak için değilde zevk ve binmek için alıyorsan stilo tek kapı al derim.Hem gösteriş hem sürüş rahatı olarak bu arabadaki zevki hiçbirşeyde bulamazsın.Tipo,Ford fiesta,honda cıvıc,peugeut 206,307,ww golf,clio,vb. çok araba değiştirdim ama stilodaki rahat ve huzurlu sürüşü bulamadım.Araba almak kişiden kişiye değişir mesela istemediğin hoşuna gitmeyen arabaya sırf ikinci eli var diye binmek istemediğin sevmediğin kişiyle evlenmen gibidir.Önce arabana baktığında zevk alacaksın,içine binince direksiyonu ellerken bile mutlu olacaksın.Yoksa istemediğin arabayı sırf birileri dedi ikinci eli var diye binersen sadece gideceğin yere gider gelirsin o kadar.Mantık evliliğimi yoksa aşk evliliğimi dersen bence fani dünya içinden geçene binmen en iyisi :) bir daha dünyaya gelme şansın yok.Ama şunuda unutma Türkiye'de milleti dinlersen reno cliodan başka arabaya binemezsin :) Daha almadan satamayız mantıklı başkada ülke yoktur heralde :) Ama sen birine stilo dersen daha ilk sözü abi alma ikinci eli yok satamazsın olur :) Çünkü uzman çok bizim ülkede arabadan anlıyan 70 milyon insanımız mevcut ve hepsi sana clio al der :) rahat edmezsin zevk almazsın ama üzülme rahat etmıyen zevk almıyan mantık deyip clio seçen 70 milyon var,satarsın elinde kalmaz :)

timucintunc
Yasaklı
21 Aralık 2011 13:14

fiat stilo yeni stil O.... die bir reklamı vardı cıkarıldığında da ne hikmetse stil sahibi olamadan üretim bantlarından cekildi... tutturamadılarrrrr...

21 Aralık 2011 13:27

1996 Tempra 2000 16V aracım var. sürüş konforu, iç mekan malzeme kalitesi, ve yakıtı mükemmel. Her türlü ihtiyacıma fazlası ile cevap veriyor. 70 tl LPG ile yaklaşık 400 km (şehirlerarası) 5 kişilik ailemle gidebiliyorumki bence mükemmel. Stilo'ya gelince; tipik italyan tarzı.Konfor ve estetik çizgileri beni de fazlası ile cezbediyor. 4 kapılı dizelinide gördüm. Şahane bir araba.

toros42
Daire Başkanı
22 Aralık 2011 23:20

Parçayı bilmyiorum ama ikinci eli biraz zayıf. keyifle arabaya binmek isterim dersen 5 senede satmayacaksan alıancak en güzel arac o fiyata o arac bulmaazsın. örnek vereyim eger bu özellikteki bir ww almaya kalk 25 civarındadır. Uygun fiyatlı bulabilrsen al derim ben

fahoge
Şube Müdürü
24 Aralık 2011 09:56

ikibuçuk sene keyifle bindim, çok zevkli ve çok konforlu bir araç, heleki skywindow varsa havalar güzel olduğunda açtınızmı sanki cabrio bir araca biniyormuşsunuz keyfini verir, köy yollarında heder olmasın diye kıyamadığımdan sattım, asfalt aracıdır, biraz naziktir genel italyan aracı özelliklerini taşır, yedek parça konusunda sıkıntısı olmaz muadili olan civic, focus, golf gibi araçların parça fiyatlarından daha uygundur emin olun ama stilodan anlayan usta bulmak kolay değildir.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi