Editörler : "eskiyara"Pangaea
03 Ocak 2019 14:16

Ek ders ile ilgili

Merhaba haftada 18 saat dersim var. Bir de sosyal kulüp. 31 Aralık 2018 günü 3 saat dersim vardı ve derse girdim. Salı günü tatildi Çarşamba ise raporluydum. Perşembe ve Cuma günleri dersim yok. Bu durumda ek ders hesaplaması nasıl yapılıyor. Hafta bütünlüğünü de dikkate aldığımızda ben 31 Aralık ek ders ücretimi aldım ancak benden Ocak ayı ek dersinde 31 Aralık için bir kesinti olacak mı?

çocuklargülsün
Daire Başkanı
03 Ocak 2019 15:01

Hocam Nası anlatsam bilemedim ama.. şöyle söyleyeyim 31 Aralık'ta girdiğiniz dersin ücretini zAten almışsınız. Ocak ayı ek dersinde; örn haftalık 15 saat yazılıyor, 31 aralık a 3 saat yazılmıştır. Ocak ın ilk haftasına /4 güne/ 12 saat dağıtılır. Nöbet ücreti de tuttuğunuz güne yazılır. 31 inde yazıldıysa Ocak ilk haftasına yazılmaz. 31 inde nöbet yazılmadı ise Ocak ilk Haftasına yazılır.

Jump
Aday Memur
03 Ocak 2019 15:08

Teşekkürler hocam. Benim merak ettiğim konu 31 Aralık Pazartesi gününe denk geldiğinden pazartesi günü girdiğim ek dersi aldığım için ocan ayında benden kesilecek mi?

kaçalin
Şube Müdürü
03 Ocak 2019 18:30

3 saati ocak ayında senden kesecekler

çocuklargülsün
Daire Başkanı
04 Ocak 2019 11:56

Kesilir
Jump, 5 yıl önce

Teşekkürler hocam. Benim merak ettiğim konu 31 Aralık Pazartesi gününe denk geldiğinden pazartesi günü girdiğim ek dersi aldığım için ocan ayında benden kesilecek mi?

meltem_33
Şube Müdürü
04 Ocak 2019 19:43

Arkadaşlar yılbaşı günü için sınırlılardan 7saat mi kesiliyor yoksa 3saat mi?

aalus
Aday Memur
06 Ocak 2019 19:55

Pazartesi için almış olduğunuz ücret ya kulüp( 2 saat ) yada nöbet (3saat) ücretidir ve ocakta bunlar kesilmez.3 gün girdiğiniz ders sayılarını kulüp için ödenen günü ve nöbet gününü yazmış olsanız net konuşabilirdim.

çocuklargülsün, 5 yıl önce
Hocam Nası anlatsam bilemedim ama.. şöyle söyleyeyim 31 Aralık'ta girdiğiniz dersin ücretini zAten almışsınız. Ocak ayı ek dersinde; örn haftalık 15 saat yazılıyor, 31 aralık a 3 saat yazılmıştır. Ocak ın ilk haftasına /4 güne/ 12 saat dağıtılır. Nöbet ücreti de tuttuğunuz güne yazılır. 31 inde yazıldıysa Ocak ilk haftasına yazılmaz. 31 inde nöbet yazılmadı ise Ocak ilk Haftasına yazılır.

Jump
Aday Memur
07 Ocak 2019 14:09

Hocam Pazartesi 3 saat, Salı 8saat, Çarşamba 7saat derse giriyorum nöbet salı günü. Kulüp hangi güne yazılıyor bilmiyorum.

aalus, 5 yıl önce

Pazartesi için almış olduğunuz ücret ya kulüp( 2 saat ) yada nöbet (3saat) ücretidir ve ocakta bunlar kesilmez.3 gün girdiğiniz ders sayılarını kulüp için ödenen günü ve nöbet gününü yazmış olsanız net konuşabilirdim.

aalus
Aday Memur
07 Ocak 2019 14:27

31 Aralık günü 2 saat kulüp den dolayı ücret verilmiştir ocak da kulüp olduğu için kesilmez.

ashil13
Genel Müdür
07 Ocak 2019 18:56

sınırlılar nedir? :)

meltem_33, 5 yıl önce

Arkadaşlar yılbaşı günü için sınırlılardan 7saat mi kesiliyor yoksa 3saat mi?

ashil13
Genel Müdür
07 Ocak 2019 18:57

hocam 2 saat kulüp, 1 saat derse hazırlık ocakta kesilir

Jump, 5 yıl önce

meltem_33
Şube Müdürü
07 Ocak 2019 20:48

Sınıfçılar olacaktı:)

aalus
Aday Memur
07 Ocak 2019 21:13

1ocak girilmemiş 8 ders ve çarşamba 7 ders raporlu olunca hazırlık alabilmek için gerekli girilmiş 10 saat dolmadığı için 1 saat hazırlık alamaz.

ashil13, 5 yıl önce

hocam 2 saat kulüp, 1 saat derse hazırlık ocakta kesilir

ekinha
Memur
07 Ocak 2019 22:17

Hocam iyi akşamlar;

Konu açılmışken benim de sorum olacak,1 ocak salı resmi tatilde ek ders kesintisi nasıl tapılıyor?Mesela benim o gün 6 saat dersim var idareci arkadaş 6 saati kesti,bilgilendirme yaparsanız sevinirim,teşekkürler...

çocuklargülsün, 5 yıl önce

kaçalin
Şube Müdürü
08 Ocak 2019 09:24

Hocam iyi akşamlar;

Konu açılmışken benim de sorum olacak,1 ocak salı resmi tatilde ek ders kesintisi nasıl tapılıyor?Mesela benim o gün 6 saat dersim var idareci arkadaş 6 saati kesti,bilgilendirme yaparsanız sevinirim,teşekkürler...

haftalık ders saati sayınız 26-29 arasında ise doğrusunu yapmış bunun dışında ise...

ekinha, 5 yıl önce

Hocam iyi akşamlar;

RaSKaH
Daire Başkanı
08 Ocak 2019 09:42

o gün 6 saat dersiniz var ise haftalık toplam girdiğiniz ders saatinden 6 saati çıkarırsınız elde kalan sayıya göre ek dersiniz hesaplanır. örnek 21 saat olsun 21-6=15 saat derse girmiş olursunuz. 15 saat de maaş karşılığı olduğu için ek ders yazılmaz. sosyal kulüp ve ya rehberlikten 2 saat, 10 saatin üzerinde derse girdiğiniz için hazırlık planlamadan da 1 saat alırsınız.

kaçalin, 5 yıl önce

Hocam iyi akşamlar;

haftalık ders saati sayınız 26-29 arasında ise doğrusunu yapmış bunun dışında ise...

çocuklargülsün
Daire Başkanı
08 Ocak 2019 12:31

Branşınız nedir?
ekinha, 5 yıl önce

Hocam iyi akşamlar;

iaderetenidareci
Aday Memur
10 Ocak 2019 09:05

Sınıfçılardan 7 saat kesilir branşçılardan ise ek dersi var ise o gün girdiği ders saati kadar artı 20-30 dan düşerse +1 de hazırlık planlamadan kesilir.Mesela öğretmenin 25 saat haftalık dersi var salı günü 7 saat bunun hesaplaması 7 saat ders+1 saat hazırlık planlama (25-7=18 hazırlık planlamadan 1 alır) toplamda 8 saat kesilir

ahmet_cihan
Daire Başkanı
11 Ocak 2019 18:35

Arkadaşlar Pazartesi 5 saat dersim vardı Oğlum hastaydı doktora götürdüm haliyle okula gidemedim, Salı (1 Ocak) 6 saat ders ve nöbetim vardı. Çarşamba boş günüm. Perşembe 3 saat ders ve rehberliğim Cuma da 5 saat dersim vardı. O hafta için ekders gelir mi? Yada maaş kesintisi olur mu?

aalus
Aday Memur
11 Ocak 2019 21:08

ocak ücrt. 2 saat rehberlik den dolayı alırsınız.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi