Editörler : E.Kayı Han
11 Haziran 2012 12:06

kurumlar arası geçiş hakkında...

sayın arkadaşlar diyanette imam hatip olarak görev yapıyorum,kurumlar arası geçiş için bir kuruma başvurdum ve bütün işlemlerden sonra personel hareket onay yazım müftülüğe geldi.şimdide sevinecekken içimde bir üzüntü ve şüphe var.pişmanlıktan korkuyorum.sizlerden ricam çevrenizde imamlıktan başka kuruma geçen arkadaşlarınız varsa memnunlar mı veya bu yazıyı okuyan arkadaşlardan başka kuruma geçen varsa hem yorum hemde msn özel yazabilirlerse çok dua ederim.biran önce karar vermem lazım.

haziran_gecesi
Aday Memur
11 Haziran 2012 12:14

Ne mezunusun kardeş.

furkan20
Aday Memur
11 Haziran 2012 12:21

açık öğretim ilahiyat

memoliadana01
Müsteşar Yardımcısı
11 Haziran 2012 12:52

Kardaş hiç durma bir an önce ayrıl. hiç üzülme içinde pişmanlık duygusu olmasın.

furkan20
Aday Memur
11 Haziran 2012 12:57

teşekkürler yorumun için memoliadana01 kardeş imam hatip olarak mı çalışıyorsun

memoliadana01
Müsteşar Yardımcısı
11 Haziran 2012 14:21

ben imam değilim ama 10 yıl yaptım imamlık bilirim sıkıntılarınızı... benim gibi bir hafız mihraptan soğudu... düşünün gerisini... fırsatınız varsa hemen geçin üniverisete bitirin her türlü yükselirsiniz başka kurumda... ama burada imam olarak emekli olurusunuz... ilahiyat ve eğitim merkezi bitirmezseniz... kurumumuzda kaç tane kamu yönetimi mezunu imam var bilirsiniz.. imam olarak emekli olacaklar... başka kuruma gitseler önleri açılır.. üst kadroya geçerler... yeterki çalışsınlar... sizde başka kuruma geçin ve 4 yıllık bitirin... önünüz açık olsun...

ofyofy
Şef
11 Haziran 2012 14:29

Kardeş bence de geç. Ben acizane Ziraat Mühendisliği mezunuyum.

Geçiş yaptım Gıda TArım ve Hayvancılık BAkanlığına.

9 ay oldu. Geçeli.

Aslında güzel bir görev; Gönüllülük işi imamlık. ben çok seviyordum vazife mi ?

hele de Çocuk okutmak çok çok hoşuma gidiyor idi.

Ama fakülte bitirince geçiş yaptık hamd olsun Allaha.

Yine de her müslüman dinin görevlisidir icabı elimden geldiği kadar diğer vakitlerimde bu gönüllülükte gayret etmeye çalışıyorum.

Ama sen bilirsin kardeşim.

Vesselam.

memoliadana01
Müsteşar Yardımcısı
11 Haziran 2012 14:39

10 yıl bir köyde imamlık yaptım... severek yaptım yaz kış karşılıksız ek derssiz çocuk okuttum... tek amacım oydu zaten.. geleceğimizi emanet edeceğimiz gençleri yetiştirmekti... ama kendi kurumumun amirleri beni soğuttu imamlıktan... soğutanlara lanet okudum bıraktım... çokda memnunum hiç pişman olmadım.. bu kurumdan kaçamadım muvafakat vermediler.. gerekçe mesaime ve tcrübeme ihtiyaçları varmış.. idari mahkeme bile bozmadı... nasip böyleymiş.. ama sizin elinizde fırsat var bir an önce gidin...

musdafa
Memur
11 Haziran 2012 15:41

furklan20 hocam inşallah hayırlı olur bu geçiş senin için.hangi kurum için başvurmuştunuz acaba?

furkan20
Aday Memur
11 Haziran 2012 17:26

üniversitenin personel dairesi başkanlığına memur olarak geçeceğim kardeş

haziran_gecesi
Aday Memur
11 Haziran 2012 17:29

ilahyat önlisans mı kardeşim.

furkan20
Aday Memur
11 Haziran 2012 17:33

evet arkadaşım

haziran_gecesi
Aday Memur
11 Haziran 2012 17:35

hangi kuruma başvurdun sen.Ben de 4 yıllık kamu yönetimi okuyorum ve 4.sınftayım.bu sene son.okul bitsin hemen başvurcam.ama aynı zamanda ilahiyat önlisans mezunuyum ve kurumlararası geçişte kolaylık olur diye kamu yönetimi okuyorum ve bu sene son yani 1 senem kaldı.

furkan20
Aday Memur
11 Haziran 2012 17:37

üniversitenin personel dairesi başkanlığına memur olarak geçeceğim kardeş

furkan20
Aday Memur
11 Haziran 2012 18:49

yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkürler

mela salih
Aday Memur
11 Haziran 2012 19:00

selamun aleykum arkadaşlar bende 4 yıllık kamu yönetimi mezunuyum başka kurum amirinden söz aldık yardımcı olacak inş. şimdi 4 yıllık mezunu olduğum için mufakat verirmi diyanert yoksa rapor alayım mı sizce

furkan20
Aday Memur
11 Haziran 2012 19:24

hocam ilahiyat ve ilahiyat önlisans.hafızlık hariç başka fakülte mezunlarına muvaffakat veriliyor diye duydum ben c grubu bir camide olduğum ve ilahiyat önlisans mezunu olduğum için çocuğumun raporu olmasa zor alacaktım muvaffakatı

muhammet yahya
Aday Memur
11 Haziran 2012 22:56

furkan20 arkadaş başka kuruma geçen çok arkadaşım var sordum namazı bıraktınızmı aksine daha çok namazıma dikkat ettim ve daha çok keyif alıyorum diyorlar.Bence pişman olmazsın daha huzurlu olursun

furkan20
Aday Memur
11 Haziran 2012 23:22

muhammet yahya kardeş allah razı olsun inşallah güzel temennilerin gercekleşir

Botan47
Kapalı
12 Haziran 2012 00:02

arkadaşlar selamun alykm. bende 8 yıllık diyanet çalışanayım. kamu mezunuyum. aynı zamanda bilg. programcılığı okudum. ben kurum değiştirmek istiyorum ama kurumlar bana kapalı. kimse kabul etmior dayım da amcam da ... hatta hiç bir yakın akrabam yok. şimdi nası kurum değişecem yardımcı olabilen varsa ilk maaşımı hibe edeceğim saygılar sunarım

tkt_60btm
Aday Memur
12 Haziran 2012 06:12

furkan20 arkadaşım öncelikle hayırlı olsun Allah utandırmasın bencede iyi yapmışsın.çevremde geçen imam arkadaşlar var birisinden keşke sözü duymadım.bende geçiş için çalışıyorum sizin işlemler ne kadar sürdü yani geçmek istediğiniz kuruma dilekçe verdikten itibaren ne kadar zaman geçti.siz muafakatımı zor aldınız yoksa geçmek istediğiniz kurumdamı sıkıntı yaşadınız

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi