Editörler : swat3410
«169170171172173174175176177178179180»

uzakyakın
Aday Memur
28 Haziran 2019 18:26

30 yıl üzerinden emekli olan kişi ile aradaki fark yaklaşık 150tl (benimki ile kıyasladım)
zkdnc, 5 yıl önce
Arkadaşlar 25 (yıpranma dahil)yil çalışıp KHK olan polis ne kadar emekli maaşı oluyor, normal emekliye göre kaybı nekadar bilen biri söylesin lütfen.

Siyahbeyazhayat
Aday Memur
29 Haziran 2019 18:55

Sn dilekçe uzmanı selamlar Yanıtlarsanız sevinirim Bu soruları ihraçtan iade olan tüm meslektaşlarım adına sorulmuş bir soru olarak kabul edin 1-ihraç süresince sigortalı olarak çalışanların geriye dönük maaşları ödendiğinde sigortalı çalışılan sürelerin toplu ödenen paradan düşüldüğünü okuduk bu işlem devam ediyor mu yoksa bu yanlıştan dönüldü mü 2-geriye dönük tüm mali haklar ödenir maddesi açıkken net maaştan kesilen ücretler nelerdir ve buna itiraz süresi ne kadar? 3-31 ay ihraç 5 ay açık 2 nin 4 ü biri toplam ne kadar para alır Şimdiden teşekkür ederim Cevaplarsanız birçok merak eden kişi umarım faydalanabilir

bordomavi51
Aday Memur
02 Temmuz 2019 05:08

İkramiyesini dava yoluyla alan arkadaşlar. Aralıkta dava açtım şubat ayında sgk nın daha sonra savunma yapacağız yazısı geldi. Bende hemen karar verilmesi diye karşı yazı yazdım. Ondan sonra tık yok uyaptan bakıyorum. Sizinde böylemi olmuştu normalmi.

toguzataaslan
Aday Memur
02 Temmuz 2019 22:25

Emekli maaşımın bağlanması 3 ay sürdü.

Açacağım davaya esas teşkil etmek üzere, maaş bağlanmasına rağmen neden emekli ikramiyesi

ödenmediğinin bildirilmesi için yazdığım dilekçeme 125 gün sonra cevap verildi.

Dava açtıktan yaklaşık 40 gün sonra geçici (muvakkat) savunmayı, bundan 75 gün sonrada

esas savunmayı yaptı.

Davanın sonuçlanması ve ikramiyenin ödenmesi iki yıl sürdü. İkramiyemi aldım tabi SSK

hizmetim yok sayılarak.

Burası çok önemli!

Lehime sonuçlanan karar SGK?ya tebliğ edildikten bir hafta sonra istinaf başvurusu yaptı.

Yaşasın Hukuk!!!

Umarım siz bu süreci yaşamazsınız

bordomavi51, 5 yıl önce
İkramiyesini dava yoluyla alan arkadaşlar. Aralıkta dava açtım şubat ayında sgk nın daha sonra savunma yapacağız yazısı geldi. Bende hemen karar verilmesi diye karşı yazı yazdım. Ondan sonra tık yok uyaptan bakıyorum. Sizinde böylemi olmuştu normalmi.

sukru3838
Aday Memur
02 Temmuz 2019 22:57

Arkadaslar ihraclarda ikramiye artik yari yarıya kesiliyor eaki bir madde bulmuşlar yeni bir uygulama baslatnis sgk diye duyuyoruz bilgisi olan varmi yeni müracaatta bulundum meslekden once calisma yok tam alırmıyım

efsane707496
Şube Müdürü
03 Temmuz 2019 21:05

Mahkeme kararinin SGK ya 3 Mayista tebliğinden bu gunu tam olark 2 ay geçti... .........e-devlet Sgk Emekli işlemleri evrak takibi bölumünü açtığımda 03.07.2019 tarihli yapilan islemler şöyle; -Kontrol için memura gönderildi -Emekli ayligi baglandi uzmana gonderildi -Aylik bağlama servisine sevk edildi yazilari mevcut... ilgilenen arkadaşlara ikramiye yattiğinda maaş ve ikramiye tutari hakkinda bilgilendirme yapacağim..iyi akşamlar...

bordomavi51
Aday Memur
04 Temmuz 2019 02:47

Sağolasın
toguzataaslan, 5 yıl önce

Emekli maaşımın bağlanması 3 ay sürdü.

Açacağım davaya esas teşkil etmek üzere, maaş bağlanmasına rağmen neden emekli ikramiyesi

ödenmediğinin bildirilmesi için yazdığım dilekçeme 125 gün sonra cevap verildi.

Dava açtıktan yaklaşık 40 gün sonra geçici (muvakkat) savunmayı, bundan 75 gün sonrada

esas savunmayı yaptı.

Davanın sonuçlanması ve ikramiyenin ödenmesi iki yıl sürdü. İkramiyemi aldım tabi SSK

hizmetim yok sayılarak.

Burası çok önemli!

Lehime sonuçlanan karar SGK?ya tebliğ edildikten bir hafta sonra istinaf başvurusu yaptı.

Yaşasın Hukuk!!!

Umarım siz bu süreci yaşamazsınız

Çıngay
Aday Memur
04 Temmuz 2019 12:50

İkramiyemi bu ayın 1 inde aldım. Yaklasik 7 ay islemler sürdü. 4 ay sigortam vardı. Bu 4 ayı toplam hizmet yılından düşmüşler ve bu nedenle maasimdan 13 lira civarinda eksilme oldu. Ancak ikramiyem tam yatti. Ayrica yasal faizide yatırıldı.
sukru3838, 5 yıl önce

Arkadaslar ihraclarda ikramiye artik yari yarıya kesiliyor eaki bir madde bulmuşlar yeni bir uygulama baslatnis sgk diye duyuyoruz bilgisi olan varmi yeni müracaatta bulundum meslekden once calisma yok tam alırmıyım

MeczupAlp
Daire Başkanı
04 Temmuz 2019 13:38

Toplam hizmet ne kadardi
Çıngay, 5 yıl önce
İkramiyemi bu ayın 1 inde aldım. Yaklasik 7 ay islemler sürdü. 4 ay sigortam vardı. Bu 4 ayı toplam hizmet yılından düşmüşler ve bu nedenle maasimdan 13 lira civarinda eksilme oldu. Ancak ikramiyem tam yatti. Ayrica yasal faizide yatırıldı.

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
04 Temmuz 2019 13:39

tenzil edilen 4 aylık ssk hizmetinizden ötürü illaki emekli aylığı aldığınız dönemle alakalı size borç çıkartılmış ve ikramiyenizden mahsup edilmiştir. SGK nun şu anki hukuksuz yeni uygulaması böyle..

İkramiyenizin tam yatmış olması mümkün değil. Muhakkak o 4 ayla ilgili olarak küçük bir rakam da olsa mahsup vardır.

Çıngay, 5 yıl önce

Çıngay
Aday Memur
04 Temmuz 2019 19:24

SGK dan gelen yazida sadece emekli maasimi aldiğim 1.10.2018 ile 30.06.2019 tarihleri arasinda sigortadan kaynakli 125 lira kesinti olduğunu, emekli tazminatimin 91.221 ve yasal faizinin 5.668 lira oldugunu belirtir gelen yaziya istinaden söyledim. Tazminattanda kesinti olsaydi belirtmek zorunda değilmilerdi. Ayrica emekleriniz yardimlariniz için yürekten teşekkürler.
dilekçe.uzmanı, 5 yıl önce

tenzil edilen 4 aylık ssk hizmetinizden ötürü illaki emekli aylığı aldığınız dönemle alakalı size borç çıkartılmış ve ikramiyenizden mahsup edilmiştir. SGK nun şu anki hukuksuz yeni uygulaması böyle..

İkramiyenizin tam yatmış olması mümkün değil. Muhakkak o 4 ayla ilgili olarak küçük bir rakam da olsa mahsup vardır.

Çıngay
Aday Memur
04 Temmuz 2019 19:26

27 yil 4 ay. Yanlız 4 ayi sigorta.
MeczupAlp, 5 yıl önce
Toplam hizmet ne kadardi

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
04 Temmuz 2019 19:41

Bahsettiğiniz 125 liralık kesinti için "mutlaka mahsup edilmiştir" demiştim..

Çıngay, 5 yıl önce
SGK dan gelen yazida sadece emekli maasimi aldiğim 1.10.2018 ile 30.06.2019 tarihleri arasinda sigortadan kaynakli 125 lira kesinti olduğunu, emekli tazminatimin 91.221 ve yasal faizinin 5.668 lira oldugunu belirtir gelen yaziya istinaden söyledim. Tazminattanda kesinti olsaydi belirtmek zorunda değilmilerdi. Ayrica emekleriniz yardimlariniz için yürekten teşekkürler.

Çıngay
Aday Memur
04 Temmuz 2019 19:47

Haklısın yanlış anlamışım.
dilekçe.uzmanı, 5 yıl önce

Bahsettiğiniz 125 liralık kesinti için "mutlaka mahsup edilmiştir" demiştim..

Yakup197341
Aday Memur
05 Temmuz 2019 01:13

sayın dilekçe uzmanı 7.11.2018 de emekliliği hak ettiğimi e-devlet hitap bölümünde gördüm.8.11.2018 dilekçe verdim yaklaşık 6 ay sonra SGK çeşitli kurumlarla yazışma yaptıktan sonra tam maaşım bağlanacak derken bana bir yazı göndererek, emekli ligi 14.12.2018 dehakettigimi ve dilekcemin ilk verilis tarihinin 30 günlük süreyi geçmesinden dolayı tekrar dilekçe vermemi istediler. 10.05.2019 da tekrar dilekçe verdim . 1 temmuz da ilk maasim yattı. ilk dilekcem de verdiğim tarih göz alınmadığı gibi kendi belirttikleri tarihide göz önünde bulundurmaddilar ve bayram ikramiyesini ve haziran maasinida yatirmadilar. tekrar dilekçe ile başvuruda bulundum Acaba ilk dilekcemden itibaren yatmayan ayları ve bayram ikramiyeleri tarafıma ödenir mi..(emekli ikram iyesi için ayrıca dava acacam. sigorta birlestirmem var)

m2611
Aday Memur
05 Temmuz 2019 16:12

öncelikle hayırlı olsun, sizden öğrenmek istediğim şey askerlik borçlanması yaptınızmı? yaptınızise sizede SGKdan bu borçlanmayla ilgili edevlet üzerinden mesaj geldimi, cevaplarsanız sevinirim iyi günler

Çıngay, 5 yıl önce
27 yil 4 ay. Yanlız 4 ayi sigorta.

m2611
Aday Memur
05 Temmuz 2019 16:30

SGK nın bir kaç ay önce gönderdiği askerlik borçlanması ile ilgili mesaj hakkında herhangi bir

girişimde bulunan arkadaş varmı ?

bu askerlik borçlanması benim hizmet dökümümde 19 ay süre ile var ancak, en son kısımlarında

0000/000 gibi bir rakam grubu var. (Burada rakam ve yanında göstergeninde yazması gerekiyormu?) Bunun gibi olan arkadaşlar varmı ? bu askerlik borçlanmamın SGK kayıtlarında olduğu anlamına geliyormu, emekli olan arkaşlarımın hizmet dökümünüde inceledim aynı, SGK niçin böyle bir mesaj göndermiş anlamadım , CİMER aracılığı ile sordum aylardır net bir cevap yok. bilgisi olan veya aynı durumda bir arkadaş varsa cevaplarsa sevinirim. iyi günler

Çıngay
Aday Memur
06 Temmuz 2019 12:45

19 ay askerlik borçlanması yaptırmıştım. SGK tarafindan e devlet uzerinden mesaj gelmedi.
m2611, 5 yıl önce

öncelikle hayırlı olsun, sizden öğrenmek istediğim şey askerlik borçlanması yaptınızmı? yaptınızise sizede SGKdan bu borçlanmayla ilgili edevlet üzerinden mesaj geldimi, cevaplarsanız sevinirim iyi günler

yavvuz
Memur
06 Temmuz 2019 18:23

devrem, askerlik borclanmasi yaptiginda nerede calisiyorsan orayla görüs dilekce istiyorlar görevli arkadas belegeleri arsivden cikardi ve sisteme isledi.

m2611, 5 yıl önce

SGK nın bir kaç ay önce gönderdiği askerlik borçlanması ile ilgili mesaj hakkında herhangi bir

girişimde bulunan arkadaş varmı ?

bu askerlik borçlanması benim hizmet dökümümde 19 ay süre ile var ancak, en son kısımlarında

0000/000 gibi bir rakam grubu var. (Burada rakam ve yanında göstergeninde yazması gerekiyormu?) Bunun gibi olan arkadaşlar varmı ? bu askerlik borçlanmamın SGK kayıtlarında olduğu anlamına geliyormu, emekli olan arkaşlarımın hizmet dökümünüde inceledim aynı, SGK niçin böyle bir mesaj göndermiş anlamadım , CİMER aracılığı ile sordum aylardır net bir cevap yok. bilgisi olan veya aynı durumda bir arkadaş varsa cevaplarsa sevinirim. iyi günler

saydam32
Aday Memur
07 Temmuz 2019 17:02

Öncelikle herkese iyi günler dilerim. 1998 Mezunuyum. 1973 doğumluyum. 26 Nisan açık 8 temmuz ihraç, fiili hizmet, yıpranma payı ve meslekten önce 18 ay askerlik (Borçlandım) ile SGK ile yapılan yazışma sonucu 25 yıl 8 ay hizmetim çıktı. 1995-1997 yılları arası 1 yıl 4 ay sigortalı çalıştım o dahil değil süreye gelen yazıda 24.08.2020 tarihinde müracaat etmem gerektiği ve durumumun değerlendirileceği şeklinde geldi. Bilgi sahibi arkadaş var ise durumumu değerlendirirse sevinirim.

Toplam 9835 mesaj
«169170171172173174175176177178179180»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi