Editörler : "eskiyara"Pangaea
«5678910111213141516»

ktef19
Aday Memur
19 Mayıs 2021 19:10

Sayin hocam;Teknik okulların başvuruları önce alınmıştı,fen lisesi ve Anadolu Lisesi duyurular hala gelmeye devam ediyor Atamaları her genel müdürlük kendisimi yapıyor hepsi beraber mi yapılıyor acaba.

serkantde
Memur
21 Mayıs 2021 16:51

Haftaya açıklanır mı arkadaşlar? İl memlerde bununla ilgili duyumları olan var mı?

22 Mayıs 2021 00:07

dilekçeleri ne ara verdiniz arkadaşlar?

serkantde, 3 yıl önce

Haftaya açıklanır mı arkadaşlar? İl memlerde bununla ilgili duyumları olan var mı?

enginimt
Aday Memur
22 Mayıs 2021 00:10

Ben dün dilekçe verdim. Hizmet cetveli ekiyle birlikte.

şubat87
Aday Memur
22 Mayıs 2021 00:16

Ben de iki ya da üç hafta önce verdim dilekçemi

ktef19
Aday Memur
22 Mayıs 2021 00:42

Arkadaşlar Ben başvuru yapalı 1 Ayı geçti. Ama hala duyuru yapan iller var,hepsi bir belli olacaksa haziran ayının ortalarını bulur sanırım.

grenkk
Aday Memur
22 Mayıs 2021 11:13

Mesleki Tekniğin eli kulağında 10 gün içinde aciklanir. Diğerleri daha sonra açıklanır diye tahmin ediyorum

ktef19, 3 yıl önce

Sayin hocam;Teknik okulların başvuruları önce alınmıştı,fen lisesi ve Anadolu Lisesi duyurular hala gelmeye devam ediyor Atamaları her genel müdürlük kendisimi yapıyor hepsi beraber mi yapılıyor acaba.

serkantde
Memur
23 Mayıs 2021 09:24

Bence her il ayrı zamanda açıklayacak hocam.Ben bir buçuk ay önce başvurdum, hala başvurusu devam eden yerler var.

poet4
Memur
23 Mayıs 2021 10:30

Her ilin başvuruları farklı zamanlarda yapıldı.Ocak,Şubat,Mart,Nisan ve Mayıs aylarında her il farklı duyurulara çıktı.Bunun için atama sonuçları da her ile göre farklı olacaktır.İnşallah en geç Ağustos'un 15 ine kadar tüm başvurular sonuçlanır.

ersenelgun
Aday Memur
23 Mayıs 2021 20:16

Arkadaşlar geçen yıl ne zaman açıklanmıştı. Bilgisi olan var mı?

Sports53
Memur
23 Mayıs 2021 22:13

Hocam bu duyuruya çıkma işine baktım da meb in herhangi bir sitesinde göremedim, muş mtal sayfasında çıkıyor hepsi bunun nedenini biliyor musunuz ?

poet4, 3 yıl önce
Her ilin başvuruları farklı zamanlarda yapıldı.Ocak,Şubat,Mart,Nisan ve Mayıs aylarında her il farklı duyurulara çıktı.Bunun için atama sonuçları da her ile göre farklı olacaktır.İnşallah en geç Ağustos'un 15 ine kadar tüm başvurular sonuçlanır.

poet4
Memur
23 Mayıs 2021 22:29

Hocam ben de gördüm Muş mtal de.Dikkat edersiniz orda tüm iller ayrı tarihlerde duyuruya çıkmış.Bu da sonuçların her il için farklı tarihlerde açıklanacağını bize gösteriyor.İnşallah çok getirmezler sonuçları.
Sports53, 3 yıl önce

Hocam bu duyuruya çıkma işine baktım da meb in herhangi bir sitesinde göremedim, muş mtal sayfasında çıkıyor hepsi bunun nedenini biliyor musunuz ?

Serhat güven
Aday Memur
23 Mayıs 2021 23:11

Her il kendi içinde öncelikle duyuruya çıkar. Duyuru şu şekilde olur. İl MEM Ler okullara yazı yazar proje okullarına onlarda önce kendi öğretmenlerine sonra da diğer ilçelerdeki okullara yazar. Okullar öğretmenlerine duyuru yapar başvurmak isteyen de başvurusunu yapar. Şimdi gelelim öğretmen seçimine tabi protokolu olan okullar pyk olmayanlar ise kendi kurullari marifeti ile başvuran öğretmenler arasından tercih yaparlar. Bunları kriterleri asgari olarak proje okullari yönetmeliğinde belirtilmiştir. Sonra bu isimler listeler halinde konu ile ilgili ilçe MEM lere onlar da il MEM e gonderir. İl MEM deki komisyon da değerlendirme yapar ama bu değerlendirme genelde okulların gönderdiği listenin dışına çıkmaz. Sonra il MEM listeleri ilgili bakanlık genel müdürlüğüne gönderir genel müdürlük 1-31 Mayıs tarihleri arasında inhalari insan kaynakları genel müdürlüğüne gönderir. Burası da atamayı yapar. Şimdi her il ve hatta okulların bağlı olduğu her genel müdürlük farklı tarihlerde bu duyuruları illere gönderdiği için de atama tarihleri buna göre değişkenlik gösterir. Örneğin İstanbul da mesleki ve teknik eğitim genel müdürlüğüne bağlı okulların başvuruları Mart in 17 sinde bitti İstanbul il milli eğitim ise listeleri bakanlığı ya nisan ayının ilk haftası gönderdi. Bu sebeple kararnameler mesleki eğitime bağlı meslek okullarına daha erken diğerlerine ise temmuz ayı sonu veya Ağustos ayı başında gelir. Çünkü yonetmelikte 31 Mayıs'a kadar inhalar gider ve eğitim öğretim başlamadan da atamalar yapılır der. Bilmem anlatabildim mi ?

Sports53
Memur
24 Mayıs 2021 05:46

Hocam birde şunu anlamadım bizim il mem yazısında diyor ki : işte mart ın 14 üne kadar teslim et evrakları iyide sen bunu dedikten sonra duyuruya çıkan il sayısı 10-15 . Atıyorum nisan da duyuruya çıkanlardan biryeri beğendim başvuru yapamıyorumki. Bunu çözemedim bir türlü ...

Serhat güven, 3 yıl önce

Her il kendi içinde öncelikle duyuruya çıkar. Duyuru şu şekilde olur. İl MEM Ler okullara yazı yazar proje okullarına onlarda önce kendi öğretmenlerine sonra da diğer ilçelerdeki okullara yazar. Okullar öğretmenlerine duyuru yapar başvurmak isteyen de başvurusunu yapar. Şimdi gelelim öğretmen seçimine tabi protokolu olan okullar pyk olmayanlar ise kendi kurullari marifeti ile başvuran öğretmenler arasından tercih yaparlar. Bunları kriterleri asgari olarak proje okullari yönetmeliğinde belirtilmiştir. Sonra bu isimler listeler halinde konu ile ilgili ilçe MEM lere onlar da il MEM e gonderir. İl MEM deki komisyon da değerlendirme yapar ama bu değerlendirme genelde okulların gönderdiği listenin dışına çıkmaz. Sonra il MEM listeleri ilgili bakanlık genel müdürlüğüne gönderir genel müdürlük 1-31 Mayıs tarihleri arasında inhalari insan kaynakları genel müdürlüğüne gönderir. Burası da atamayı yapar. Şimdi her il ve hatta okulların bağlı olduğu her genel müdürlük farklı tarihlerde bu duyuruları illere gönderdiği için de atama tarihleri buna göre değişkenlik gösterir. Örneğin İstanbul da mesleki ve teknik eğitim genel müdürlüğüne bağlı okulların başvuruları Mart in 17 sinde bitti İstanbul il milli eğitim ise listeleri bakanlığı ya nisan ayının ilk haftası gönderdi. Bu sebeple kararnameler mesleki eğitime bağlı meslek okullarına daha erken diğerlerine ise temmuz ayı sonu veya Ağustos ayı başında gelir. Çünkü yonetmelikte 31 Mayıs'a kadar inhalar gider ve eğitim öğretim başlamadan da atamalar yapılır der. Bilmem anlatabildim mi ?

serkantde
Memur
24 Mayıs 2021 13:30

Hocam bende sizin dediğiniz gibi duydum amagelecek yıl eğitim yılına yakın zamanda açıklanması çok saçma geldi bana. Arada il için il dışı tayinler var. Bunlardan önce açıklanması gerekmez mi? Geçen yıl önce açıklanmıştı.

Serhat güven
Aday Memur
24 Mayıs 2021 17:55

İl Dışı Atamalar Haziran ayı içinde olacak bence ondan önce açıklanır. Mesleki Eğitim için diyorum.

ktef19
Aday Memur
26 Mayıs 2021 10:51

Sayın hocam il iç takvimi bile açıklanmadı hala, bence il dışının Temmuz ayında olması bile zor görünüyor.

serkantde
Memur
26 Mayıs 2021 19:40

Geçen yılki gibi olursa Ağustos?ta il dışı yaparız hocam. Koskoca yaz ayı bekletiliyoruz, doğru düzgün okul da açılmıyor ki tayin isteyelim. İki yıldır atamaların düzeni kalmadı.

ktef19, 3 yıl önce

Sayın hocam il iç takvimi bile açıklanmadı hala, bence il dışının Temmuz ayında olması bile zor görünüyor.

Sports53
Memur
26 Mayıs 2021 20:46

Arkadaşlar şunu anlamadım bizim il mem yazısında diyor ki : işte mart ın 17 sine kadar teslim et evrakları iyide sen bunu dedikten sonra duyuruya çıkan il sayısı 10-15 . Atıyorum nisan da duyuruya çıkanlardan biryeri beğendim başvuru yapamıyorumki. Bunu çözemedim bir türlü ... Bu bir karmaşıklık mıdır? Yoksa bunun kendi içinde bir mantığı var mıdır ? Bilen varmı ??

Serhat güven
Aday Memur
26 Mayıs 2021 21:07

Hocam atamalarda il önce kendi içinde halleder hatta yönetmelik de böyledir. Proje okulu il dışı ataması yok denecek kadar azdır. Ya özel alan olacak öğretmen ihitiyaci olan yani o ilde o alana kaynaklık eden öğretmen yoktur veya başvuru yapan yoktur oman il dışına duyuruya çıkılır. Başvurular kısa tutulur 1 hafta falan o da bu sebepledir.

Toplam 813 mesaj
«5678910111213141516»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi