Editörler : E.Kayı Han
27 Mayıs 2021 18:08

Anadolu illeri ile İstanbul arasında becayiş yapamama sorunsalı becayiş

Yahu arkadaş her yere becayiş için yazıyoruz bir tane İstanbula geçmek isteyen arkadaş yokmu yahu İstanbulun katipleri mübaşirleri susmayın konuşun :)

klinux
Yasaklı
28 Mayıs 2021 08:04

yok.

Sheriff33
Aday Memur
28 Mayıs 2021 10:57

dostum millet haklı. bu maaşla istanbulda geçinmek gerçekten de zor. heleki Adliye ortamı ve İstanbul gibi kalabalık bir şehirde. yani memleketim olsa çalışmak istemem orda şahsen.

4başımemur
Aday Memur
28 Mayıs 2021 17:55

Bide şöyle bir durum var İstanbula gelmek isteyen yılda bir kez çıkıyorsa da o da çağlayana gelmiyor. Bundan 4 5 ay önce birine denk geldim Facebookta numarasını atmış İstanbula becayiş yapıcam diye. Aradım adamı Çağlayan'dan arayan 20.kişisin beni aramayın artık Çağlayan hariç diğer adliyelere giderim ama oraya gelmem diyo

29 Mayıs 2021 09:38

Çağlayan herkesin korkulu rüyası galiba

Wilhelmsen
Aday Memur
29 Mayıs 2021 10:06

Daha ziyade İstanbul öyle...

a.aynurr, 3 yıl önce
Çağlayan herkesin korkulu rüyası galiba

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
29 Mayıs 2021 10:59

Küçük bir Anadolu şehrindeyim. İşten çıkıyorum arabaya biniyorum 6 dakika sonra evdeyim. İstanbul da bu mümkün mü? Hayır. Bak eskiden doğu illerine sürgün yeri derlerdi. Şimdi sürgün yeri İstanbul oldu.

Ruili
Şef
29 Mayıs 2021 14:32

Hayat sana güzelmiş be.. İstanbul BAM a başvurdum ileride becayiş daha kolay olur diye :D

Kayıhan2020, 3 yıl önce
Küçük bir Anadolu şehrindeyim. İşten çıkıyorum arabaya biniyorum 6 dakika sonra evdeyim. İstanbul da bu mümkün mü? Hayır. Bak eskiden doğu illerine sürgün yeri derlerdi. Şimdi sürgün yeri İstanbul oldu.

4başımemur
Aday Memur
29 Mayıs 2021 15:13

Valla bizim meslek küçük Anadolu illerinde yapıldığı zaman maddi manevi insanı tatmin ediyordur diye düşünüyorum (tabi ekstra maddi yükümlülükler olmadığı sürece) ama İstanbulda adliye personeli olmak hatta devlet memuru olmak Anadolu da asgari ücretle çalışmakla eş değer. Keşke büyük şehirlerde çalışan personelin en azından maddi bir ekstrası olsa en azından çektiğimiz çile bi nebze katlanılabilir olsa

Kayıhan2020, 3 yıl önce

benkatip
Şef
29 Mayıs 2021 18:51

büyük kentlerde adliyeci olmak çok yıpratıcı. bam bim ci olmak bir nebze rahat olduğu için yıpratıcı olmaz ama büyük şehir + ilk derece insan bayılacak gibi oluyor.

Arkadaşım erzurum adliyesinde. evi de yenişehirde. 10 dakikada eve varıyor. ben de 70 dak. yol gidiyorum..her gün kayıp 2 saat

4başımemur
Aday Memur
29 Mayıs 2021 21:54

Valla tek sorun yol olsa keşke. Özellikle İstanbulun ev kiraları ulaşım maliyetleri ve genel hayat pahalılığı bir memurun son tercihi olmak için fazla fazla yeterli. Bizim hakim bile diyor buradaki katiplerin ekstrası olmadığı sürece kimse burada kalmak istemez herkes gitmeye uğraşır diye

benkatip, 3 yıl önce

büyük kentlerde adliyeci olmak çok yıpratıcı. bam bim ci olmak bir nebze rahat olduğu için yıpratıcı olmaz ama büyük şehir + ilk derece insan bayılacak gibi oluyor.

Arkadaşım erzurum adliyesinde. evi de yenişehirde. 10 dakikada eve varıyor. ben de 70 dak. yol gidiyorum..her gün kayıp 2 saat

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi