Editörler : crops35
04 Kasım 2017 14:36

Taşeron personele kadro verilirken ysh çalışanına da memur kadrosu verilmelidir

yıl sonuna taşeron meslesi hallolacaktir. mademki 1 milyon civarında taşeron personel kamu çalışanı olacaksa yardimci hizmet sınıfına ne gerek vardır.

tüm yardumci hizmet sinifi calisanlari bu düzenleme ile genel idare hizmetleri sınıfına geçmek istiyor.

tüm duyarlı çalışanların gerekli hassaiyeti göstermesini bekliyorum.

myumrutas46
Kapalı
05 Kasım 2017 20:58

Kesinlikle. Ben bimere cimere yazdım, maliye bakanlığına dilekçe gönderdim tüm yhs nin bu konuya hassasiyet göstermesi lazım yoksa taşeron işçiyle aynı statüde olacaz.

05 Kasım 2017 21:37

Bende kamu denetciligine yazdım red geldi burada da talebimizi dile getirelim.

ikizpınar
Aday Memur
06 Kasım 2017 08:22

arkadaşlar bende yetkili sendikaya yazdım mecliste torba yasa görüşülürken konuyu ele alacaklarını

hizmetli madur
Aday Memur
06 Kasım 2017 09:06

arkadaşlar böyle olmaz bütün sendikalar toplu sözleşme de bizi sattılar. sadece tec sen sayfasına girin ümit demirel bu yardımcı hizmetler sınıfını kurtarmak için çok ağır laflarla eleştiriyor.

yapacak bir şey yok.

hizmetli madur
Aday Memur
06 Kasım 2017 09:13

USMADIK... SUSMAYACAĞIZ..

MEMURU SATANLARI UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ..

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA ÇÖREKLENEN VAMPİRLER DEF EDİLENE KADAR MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ..

Eğitim çalışanlarının %87 oranla destek verip yetki verdiği öğretmen sendikalarının eğitim çalışanlarına pul kadar değer vermediğinin kanıtı olan 2017 Toplu Sözleşme sonrası Tüm Eğitim Çalışanları Sendikasının isyanını ve itirazını beğenmeyenler, bu kutlu davaya inanmış olanlar, doğruyu söylüyoruz diye köyden kovmaya çalışanlar... Köyde bizim, davada bizim...

Bize "yeter artık susun." diyenler... susma hakkı suçluların, zanlıların ve sanıkların hakkıdır... Bilin ki bizler suçlu da değiliz, zanlı da değiliz, sanık da değiliz... susmadan, bıkmadan, usanmadan Teç-Sen olarak eğitim çalışanlarının hakkını ve haklı taleplerini her platformda söylemeye ve itirazımı siz istemeseniz de iletmeye devam edeceğiz.

Torpille okullarda, kurumlarda il, ilçe, şube ve okul müdürlüğü koltuğu kapmış olan yandan çarklı, fırfırlı müdürler... Milli Eğitim Bakanlığına kurduğunuz bu vampir yapıyı görüyor ve tespitini yapıyoruz...

Temiz, hakkaniyetli ve liyakatli bir sisteminin Milli Eğitim Bakanlığında yeniden tesisi için Teç-Sen olarak var gücümüzle çalışacağız...

Ümit DEMİREL

Teç-Sen

Genel Başkan

myumrutas46
Kapalı
06 Kasım 2017 10:05

Dediğiniz metni bulamadım hatta yhs ile ilgili hiçbir şey bulamadım

hizmetli madur, 6 yıl önce

arkadaşlar böyle olmaz bütün sendikalar toplu sözleşme de bizi sattılar. sadece tec sen sayfasına girin ümit demirel bu yardımcı hizmetler sınıfını kurtarmak için çok ağır laflarla eleştiriyor.

yapacak bir şey yok.

ikizpınar
Aday Memur
06 Kasım 2017 10:39

sendikalarınıza söyleyin hocan torba yasa görüşülürken gündeme alsınlar haydi toplu bi ses çıkartal

ikizpınar
Aday Memur
06 Kasım 2017 14:10

Madde 28. Ek Gösterge Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesinde Genel İdare Hizmetler ve yardımcı hizmetl

myumrutas46
Kapalı
07 Kasım 2017 15:16

Neyin maddesi kardeş?

ikizpınar, 6 yıl önce

Madde 28. Ek Gösterge Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesinde Genel İdare Hizmetler ve yardımcı hizmetl

biyologkafkas
Genel Müdür
07 Kasım 2017 16:38

taserona kadro verilirken yardimci hizmet sinifi çalışanlarına kulak asmamamak neyin kafasidir.

1965 tarihli yasa ile yardimci hizmet sinifi yürümez lütfen yardimci hizmet sinifi calisanlari tepkinizi gosteriniz.

ikizpınar
Aday Memur
07 Kasım 2017 16:57

biyologkafkas sizi canı gönülden destekliyorum hakkaten hak arama konusunda bilgilisiniz.Teşekkürler

07 Kasım 2017 20:32

Yhs arkadaşlar tepkimizi burada dile getirelim herkesin haberi olsun.

ikizpınar
Aday Memur
08 Kasım 2017 08:55

olsun vallaha

myumrutas46
Kapalı
08 Kasım 2017 14:00

Herkes çalıştığı kurumdaki yardımcı hizmetlileri bilinçlendirsin organize etsin

ikizpınar
Aday Memur
10 Kasım 2017 10:28

TORBA YASADA TBMM DE MTV ARTIŞI İLE İLGİLİ MADDE KABUL EDİLDİ,MADDELER GÖRÜŞÜLÜYOR YHS ÇALIŞANLARININ DA GÜNDEME ALINMASI İÇİN SİZLERDE M.VEKİLLERİNİ,SENDİKALARI,AKLINIZA NERE GELİYORSA Bİ YÜKENELİM ARKADAŞLAR YAA,

biyologkafkas
Genel Müdür
10 Kasım 2017 16:34

torba tasarının 59 ile 60.maddesinde yardimci hizmet sinifinda çalışan bir kısım personelin memur kadrosuna geçirilmesi söz konusudur. Bu yasa maddesi tüm yardimci hizmet sınıfını kapsamalidir. Yardimci hizmet sinifinin kaderi siyasilerin iki dudağı arasındadır. Vekillere ulaşmaya çalışalım. sendikalardan bir gram hayır yoktur. Adımızı bile anmiyorlar. sendikalara yazıklar olsun. web sitelerinde ve başında yardimci hizmet sinifi için bir açıklama dahi yoktur. Mümkünse sendikalara üye olan arkadaşlar varsa en kisa sürede ayrilsin. sizleri sendikalar oturmaktadır.

gelin sosyal medyadan birlikte olalım. kendi yolumuzu kendimiz çizelim. watts up gurubu kuralım. ortak tepkimizi buradan haykiralim. bir arkadaş öncülük etsin...

biyologkafkas
Genel Müdür
12 Kasım 2017 22:59

sessiz kalındı ve sadece gaziler memur kadrosuna geçti. demekkil isteyince yardimci hizmet memur kadrosuna geçiyormuş....uyuma yardimci hizmet uyuma

myumrutas46
Kapalı
13 Kasım 2017 09:11

Foruma girip iki cümle görüş bildirmekten bile aciz yardımcı hizmetler. Bir kaç kişinin mücadelesiyle olacak iş değil.

13 Kasım 2017 09:41

yardımcı hizmetlerdeki kardeşlerimiz nerede?görüş bildirmek bukadarmı zor.

zavira
Aday Memur
13 Kasım 2017 10:32

Ben yardımcı hizmetli kadrosundayım Bakanlıkta. Ünvan değişikliği sınavı bekliyorum. Başka türlü bu kast sisteminden kurtulacağımızı sanmıyorum açıkcası. Bütün bir yardımcı hizmetli sınıfını gih sınıfına almak isteyeceklerini de düşünmüyorum. Kamuda ayak işlerini yapacak, getir götür yapacak insanların olduğunu düşünüyorlar. Bu anlamda yh sınıfının olması işlerine geliyor, yh' nin kaldırılması veya gih' ye bütünüyle geçmesini istemezler.Makul olan teklifin bütün yh sınıfının geçmesi değilde lisans mezunu olanlarının ve belirli yıl hizmet şartı koşulunu sağlayıp, sınavsız gih sınıfına geçirilmesi teklifi olabilir. Sendika imiş yok memurlar nette haber yapılması imiş olacak işler değil. Zamanında dilekçe verdim, mail attım, sendikalara, milletvekillerine bir şekilde ilettim olmadı.

Ünvan değişikliği ve KPSS sınavı dışında başka bir seçenek göremiyorum. Uğraşan, mücadele eden arkadaşlarında işleri rast gitsin ne diyeyim.

Dediğim gibi yh sınıfında gih sınıfına geçmek için lisans mezunu olması, ve belli bir süre hizmet yılını (3 sene, 5 sene neyse) sağlayıp, sınavsız gih ye geçmesi ile teklifte bulunabilir.

Toplam 52 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi