Editörler : E.Kayı Han

ceranca
Aday Memur
12 Haziran 2019 02:21

arkadaşlar elinde emsal istinaf kararı olanlar mı

salih2014
Aday Memur
12 Haziran 2019 09:58

2 Nisandaydı. 2 ay 10 gün oldu ve tek kişilik dosya idi.

ankara062019, 5 yıl önce

merhaba sizin kararınız ne zaman alındı acaba

ankara062019
Kapalı
13 Haziran 2019 08:12

tek kişilik dosya ankesör vs değil demek mi kusura bakmayın tam bilmiyorum eşim ankesörden yargılanıyor

salih2014, 5 yıl önce

2 Nisandaydı. 2 ay 10 gün oldu ve tek kişilik dosya idi.

salih2014
Aday Memur
13 Haziran 2019 08:17

tam tabirleri hakkında bilgim yok. tek kişilik derken ben şunu kastettim; yani tek tanık tek sanık. çoğul isimlerin olduğu dosyalarda işlemler biraz daha yavaş işliyor.

ankara062019, 5 yıl önce

tek kişilik dosya ankesör vs değil demek mi kusura bakmayın tam bilmiyorum eşim ankesörden yargılanıyor

Ty66109
Memur
15 Haziran 2019 21:14

Arkadaşlar benim eşimede ceza verdi hakim istinafa gidiyoruz ama istinaf bozarsa me yönde bozuyor

3506D
Memur
15 Haziran 2019 21:20

geçmiş olsun tanık ifadesimi anksörmü neden ceza aldınız
Ty66109, 5 yıl önce
Arkadaşlar benim eşimede ceza verdi hakim istinafa gidiyoruz ama istinaf bozarsa me yönde bozuyor

Ty66109
Memur
15 Haziran 2019 21:23

Teşekkürler hocam tanık ifadesi
3506D, 5 yıl önce
geçmiş olsun tanık ifadesimi anksörmü neden ceza aldınız

3506D
Memur
15 Haziran 2019 21:28

ne kadar verdiler il kaçıncı ağır ceza çok üzüldüm Allah bu tanıkları bildiği gibi yapsın
Ty66109, 5 yıl önce
Teşekkürler hocam tanık ifadesi

Ty66109
Memur
15 Haziran 2019 21:37

Hocam bize 2 yıl 3 ay verdiler ilk gözaltında eşime ep yaptırmışlar biz mahkemede kabul etmedik çünkü ep olabilmesi için isim verme bu işlerin çözülmesi için yardım etme tarzı şeyler olması gerekiyormuş eşim 2011 yılında üni ilk senesinde 2 aya yakın evde kalmış sonra çıkmış ev arkadaşlarının ismini verme falan yok birde 2013 Aralık'ta eşim devre arkadaşlarının evine gittiğinde orda gören kişi bu kişide tanık olarak dinlendi eşimin normal devre arkadaş muhabbetine geidpini herhangi bir video izleme himmet verme tarzı bişeyi olmadığını zaten bir kere gördüğünü söyledi . Ama ilk ifadede ep geçtiği için savcı mütalaasını ona göre verdi hakim sordu hagb istiyor musunuz diye yok dedi eşim hakim beraat vermeye çok yakındı ama savcı mütalaasını değiştirmedi Ankara 26. Ağır ceza mahkemesi
3506D, 5 yıl önce
ne kadar verdiler il kaçıncı ağır ceza çok üzüldüm Allah bu tanıkları bildiği gibi yapsın

3506D
Memur
15 Haziran 2019 21:53

çok çok geçmiş olsun istinaf büyük ihtimalle bozacaktır bu ne biçim adalet ben böyle adalete somut birşey yok ortada. bu kadar kolaymı ne yani selam versen 2 yıl
Ty66109, 5 yıl önce
Hocam bize 2 yıl 3 ay verdiler ilk gözaltında eşime ep yaptırmışlar biz mahkemede kabul etmedik çünkü ep olabilmesi için isim verme bu işlerin çözülmesi için yardım etme tarzı şeyler olması gerekiyormuş eşim 2011 yılında üni ilk senesinde 2 aya yakın evde kalmış sonra çıkmış ev arkadaşlarının ismini verme falan yok birde 2013 Aralık'ta eşim devre arkadaşlarının evine gittiğinde orda gören kişi bu kişide tanık olarak dinlendi eşimin normal devre arkadaş muhabbetine geidpini herhangi bir video izleme himmet verme tarzı bişeyi olmadığını zaten bir kere gördüğünü söyledi . Ama ilk ifadede ep geçtiği için savcı mütalaasını ona göre verdi hakim sordu hagb istiyor musunuz diye yok dedi eşim hakim beraat vermeye çok yakındı ama savcı mütalaasını değiştirmedi Ankara 26. Ağır ceza mahkemesi

Ty66109
Memur
15 Haziran 2019 21:58

Çok saolun hocam herkese geçmiş olsun :( çok zor günler yaşıyoruz onlar yüzünden Allah'ta onlara kolay ölüm vermesin :( istinaf bozarsa hangi yönde bozar acaba en zor ihtimal beraat sanırım beraat vermezse Nasıl bir karar verebilir
3506D, 5 yıl önce
çok çok geçmiş olsun istinaf büyük ihtimalle bozacaktır bu ne biçim adalet ben böyle adalete somut birşey yok ortada. bu kadar kolaymı ne yani selam versen 2 yıl

wasdreel
Memur
05 Temmuz 2019 18:29

ankara bamdan sonuç alan var mı varsa kaç ayda sıra geldi?

ceranca
Aday Memur
09 Ocak 2020 23:26

arkadaşlar dosyasında bir gelişme olan var mı

S5mini4665
Aday Memur
11 Ocak 2020 03:01

benim dosya sonuçlandı. 22.ceza dairesinde 27 kasım tarihinde duruşma oldu. ilk derece mahkemesinin 7.5 yıl olan cezayı kaldırdılar. Üyelikten bu seferde 6.3 verdiler. yargıtay a başvurduk. en az 2 yıldan önce sıra geleceğini sanmıyorum. İstinaf süreci toplam 19 ay civarı sürdü. ceza dairesi dosyayı inceleyince duruşmali yapılması kararı aldı. Duruşma yapılması talebinde biz bulunmamıştık.
ceranca, 4 yıl önce

arkadaşlar dosyasında bir gelişme olan var mı

mhmtgktrk
Aday Memur
11 Ocak 2020 23:51

Arkadaşlar benimde bam 19 ceza dairesinde. 2010 yılına ait tek tanık beyanıyla yerel mahk ceza aldım.10 ay oldu istinafta bekliyorum. Ankara bam hakkında emsal karar bilen varmı.

ceranca
Aday Memur
12 Ocak 2020 22:59

benim de aynı 22. ceza da 15 ay oldu halen on inceleme icin atama bekliyor diyor sizin süreç nasıl oldu anlatirmisiniz
S5mini4665, 4 yıl önce
benim dosya sonuçlandı. 22.ceza dairesinde 27 kasım tarihinde duruşma oldu. ilk derece mahkemesinin 7.5 yıl olan cezayı kaldırdılar. Üyelikten bu seferde 6.3 verdiler. yargıtay a başvurduk. en az 2 yıldan önce sıra geleceğini sanmıyorum. İstinaf süreci toplam 19 ay civarı sürdü. ceza dairesi dosyayı inceleyince duruşmali yapılması kararı aldı. Duruşma yapılması talebinde biz bulunmamıştık.

ultraAs06
Aday Memur
27 Ocak 2020 22:23

kalabalık bir onbeş temmuz dosyasında savcı beraatimizi istedi ve beraat ettik. savcı bizi istinafa götürmedi ama katılan diğer avukatlar istinaf başvurusu yapmış. ankara bama gidecek dosya. bu durumda

1. ortalama istinaf süreci ne kadar sürer?

2. istinaf beraatimizi onaylarsa karar kesinleşecek mi?

bu son yargı reform paketinde bazı düzenlemeler yapılmış, daha önce temyiz edilemeyen bazı kararlara temyiz yolu açılmış. konuyu bilen hukukçuların yorumunu merak ediyorum.

S5mini4665
Aday Memur
28 Ocak 2020 00:02

Öncelikle geçmiş olsun ve hayırlı olsun. Darısı hepimizin başına. Sorularınıza gelecek olursak; 1.Ortalama istinaf süreci dosyanın durumuna göre değişir. 1 yıldan önce sonuçlanmasını beklemeyin. 2 İstinaf onaylarsa kesinleşir. 3.Bu sorduğunuz soru sizi kapsamıyor. Hukukçu değilim ama size yardımcı olmaya çalıştım. Tekrardan beraatiniz hayırlı olsun.
ultraAs06, 4 yıl önce

kalabalık bir onbeş temmuz dosyasında savcı beraatimizi istedi ve beraat ettik. savcı bizi istinafa götürmedi ama katılan diğer avukatlar istinaf başvurusu yapmış. ankara bama gidecek dosya. bu durumda

bu son yargı reform paketinde bazı düzenlemeler yapılmış, daha önce temyiz edilemeyen bazı kararlara temyiz yolu açılmış. konuyu bilen hukukçuların yorumunu merak ediyorum.

Kinglbj123
Memur
28 Ocak 2020 21:31

kesinleşir derken,istinaf kararını yargıtaya da götürebilirler haberiniz olsun bu da en az 2 yıl daha demek.Yanlış da biliyor olabilirim.

ceranca
Aday Memur
29 Ocak 2020 00:56

merhaba ankara istinaf çok uzun süruyor ama dosyanız kalabalık demişsiniz, eğer tutuklu varsa sanıklarlardan dosyanıza öncelik olur ve kısa sürer

ultraAs06, 4 yıl önce

Toplam 74 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi