Editörler : Pangaea
28 Ağustos 2011 13:29

yerleştiği halde gitmeyenler..

arkadaşlar benim bi sorum olacak bilenler varsa ve cevaplarlarsa çok memnun olurum.sorum şu:bir kimse açıktan atama sınavını kazandığı halde kazandığı yere gitmese diyanet böyle birine ne tür yaptırımlar uygular?bilgisi olanlardan acil cevap bekliyorum..

merhamet32
Şef
28 Ağustos 2011 13:49

yine bu forumda ama başka bir sayfada okuduğuma göre sözleşmeliler atandıklara yere gitmezlerse 1 yıl kadrolular gitmezse 2 yıl atanamıyorlarmış...peki eğer atandığınız yere gitmeyecekseniz niçin tercih ediyorsunuz sizce bu kontenjan sınırından dolayı atanamayanların hakkına girmek olmuyor mu

sarıçamlı
Aday Memur
28 Ağustos 2011 18:05

sayın hocam şu an kararsızım çünkü ilahiyat 4.sınıfta okuyorum ve gelecek yıl hasekinin sınavına katılmak istiyorum bundan dolayı gitmek zorundayım.ama şuan sözleşmeli olduğum yer güzel ve ayrıca kadroya geçtiğimdede haseki sınavına kadar adaylığımın kalkmamasından korkuyorum.işte bundan dolayı gitmekle gitmemek arasında kararsızım siz ne tavsiye edersiniz acaba?

2050
Daire Başkanı
13 Mayıs 2013 18:34

HOCAM YANLIŞ BİLGİ KADROLU YERLEŞİP GİTMİYEN 1 YIL NERDEN ÇIKARDIN ONU 657 AÇIK

merhamet32, 13 yıl önce

yine bu forumda ama başka bir sayfada okuduğuma göre sözleşmeliler atandıklara yere gitmezlerse 1 yıl kadrolular gitmezse 2 yıl atanamıyorlarmış...peki eğer atandığınız yere gitmeyecekseniz niçin tercih ediyorsunuz sizce bu kontenjan sınırından dolayı atanamayanların hakkına girmek olmuyor mu

2050
Daire Başkanı
15 Mayıs 2013 13:51

evet net bilgi veriyorum kaynak zaten dpb kadrolu alıma diyanetin yerleştin +atama yapılıyomuş artık direkmen yani atama oldun gitmedin 657 göre 1 yıl kadrolu 4a memur olamıyorsun bu 1

2 sözleşmeli yerleştin evrak verdin ama sözleşme imzalamadın bir yıl ceza veya yaptırım yok tekrar 4b muracaat için ancak o yerleştigi puanı kullanamıyor yeniden kpss girmesi gerekiyor.ve ayrı unvanda da sözleşmeli iken başka unvana muracaat edebiliyor kaynak dpb atama işleri huseyin bey

2050, 11 yıl önce

HOCAM YANLIŞ BİLGİ KADROLU YERLEŞİP GİTMİYEN 1 YIL NERDEN ÇIKARDIN ONU 657 AÇIK

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi