Editörler : oto-danisman-expert

darkness07
Aday Memur
22 Eylül 2022 15:49

Tsk mezun olma şartı istiyor.
Mevlüt Mızrak, 2 yıl önce

Arkadaşlar Ocak ayında mezun olacağım acaba klavuz yayımlandığında mezun değil isem başvuru yapma şansım var mıdır ?

Swat153
Aday Memur
22 Eylül 2022 17:21

Kpss girdin mi girdiysen kaç bekliyorsun kardeşim ?

Arkadaşlar Ocak ayında mezun olacağım acaba klavuz yayımlandığında mezun değil isem başvuru yapma şansım var mıdır ?

Mevlüt Mızrak
Aday Memur
22 Eylül 2022 23:07

Girdim kardeşim 70, 72 arası bekliyorum.

Swat153, 2 yıl önce

Kpss girdin mi girdiysen kaç bekliyorsun kardeşim ?

Mevlüt Mızrak
Aday Memur
22 Eylül 2022 23:08

Dostum klavuz ne zaman yayımlanıyor? Kpss süreci geciktiğinden klavuzun yayımı da gecikir mi ?

darkness07, 2 yıl önce
Tsk mezun olma şartı istiyor.

darkness07
Aday Memur
22 Eylül 2022 23:48

Ben ekim sonu - kasım başı gelir diye tahmin ediyorum. Bunuda öğretmen ve tabip alımları geçen yıldan 1 ay erken gelmesinden dolayı dedim.

Dostum klavuz ne zaman yayımlanıyor? Kpss süreci geciktiğinden klavuzun yayımı da gecikir mi ?

Mevlüt Mızrak
Aday Memur
22 Eylül 2022 23:50

Cimere isteğimi belirteceğim. Gerçekten bu konuda mağduriyet yaşanıyor.

darkness07, 2 yıl önce
Ben ekim sonu - kasım başı gelir diye tahmin ediyorum. Bunuda öğretmen ve tabip alımları geçen yıldan 1 ay erken gelmesinden dolayı dedim.

Kartal2712
Aday Memur
22 Eylül 2022 23:55

Yapamazsın ,son başvuru tarihi 31 aralık olur en kötü,1 ocakta doğanlar için..

Kartal2712
Aday Memur
22 Eylül 2022 23:56

Cimer kanunun dışına çıkamaz.

Cimere isteğimi belirteceğim. Gerçekten bu konuda mağduriyet yaşanıyor.

Mevlüt Mızrak
Aday Memur
23 Eylül 2022 00:00

Milli Savunma Bakanlığına yazdım kardeşim. Jandarmada geçici kayıt tarihine kadar başvuru yyapabilir maddesi var. Bunun eklenmesi için istekte bulundum. Elbette bana farklı bir uygulamada bulunulmayacaktır.

Kartal2712, 2 yıl önce
Cimer kanunun dışına çıkamaz.

Kartal2712
Aday Memur
23 Eylül 2022 00:08

İşte MSB nin fakülte yüksek okullar kaynaklı öğrenci alımı maddesi üniversite mezunları için yani dış kaynak alım, cimerlik bişey yok gibi ama jandarma okul olduğu için alıyordur.

Milli Savunma Bakanlığına yazdım kardeşim. Jandarmada geçici kayıt tarihine kadar başvuru yyapabilir maddesi var. Bunun eklenmesi için istekte bulundum. Elbette bana farklı bir uygulamada bulunulmayacaktır.

Mevlüt Mızrak
Aday Memur
23 Eylül 2022 00:09

Şansımı denemek istedim inşaAllah yardımcı olurlar. Ek olarak acaba Jandarma ales şartını 60 a geri çekme şansları var mıdır ?

Kartal2712, 2 yıl önce
İşte MSB nin fakülte yüksek okullar kaynaklı öğrenci alımı maddesi üniversite mezunları için yani dış kaynak alım, cimerlik bişey yok gibi ama jandarma okul olduğu için alıyordur.

Kartal2712
Aday Memur
23 Eylül 2022 00:13

Hiç bilmiyorum bence jandarmadan bilen birileri varsa sor derim

Şansımı denemek istedim inşaAllah yardımcı olurlar. Ek olarak acaba Jandarma ales şartını 60 a geri çekme şansları var mıdır ?

Mevlüt Mızrak
Aday Memur
23 Eylül 2022 00:14

Dostum son bir sorum olcak bu mezun olma şartı pomem içinde geçerli mi ?

Kartal2712, 2 yıl önce
Hiç bilmiyorum bence jandarmadan bilen birileri varsa sor derim

Kartal2712
Aday Memur
23 Eylül 2022 00:16

Onu hiç bilmiyorum ama bir araştır

Dostum son bir sorum olcak bu mezun olma şartı pomem içinde geçerli mi ?

Mevlüt Mızrak
Aday Memur
23 Eylül 2022 00:26

Tamamdır teşekkür ederim kardeşim.

Kartal2712, 2 yıl önce
Onu hiç bilmiyorum ama bir araştır

Swat153
Aday Memur
23 Eylül 2022 17:02

Bu puanlara zor kardeşim fazla umutlanma bende bu puana yakın bir puan bekliyorum ben çok denedim dış kaynaktan her geçen sene kontenjan azalıyor ve puanlar artıyor bak mesela hatırladığım kadarıyla;

2018 ve 2019 da 2 bine yakın subay aldılar ilkinde 60 alan bile girdi ikincisinde taban puan 67-68 oldu.

2020 de 1,200 subay alındı taban puan 71 e çıktı.

2021 de 350 subay alındı ve sadece komando piyade olaral ilana çıkıldı boy şartı getirildi(175cm) ve taban puan 74 old.

Bu doğrultuda 2023 te ben 200-250 kişi lik piyade komando ilanı gelir taban puan 78-80 aralığında olur diye umuyorum.

Bütün bunlar benim gözlemlerim ve analizlerim yanlış veya eksik kısımları olabilir ama tecrübeli arkadaşlar ne demek istediğimi çok iyi anlayacaklar.

Ben pomemi hiç denememiştim ama şimdi bu işsizlik psikolojisinin ağırlığını yaşarken ne büyük bir hata yaptığımı görüyorum. Bu sene pomemi kesin deneyeceğim.

Sonuç olarak herşeyi akışına bırak ne fazla umutlan nede karamsar ol ama fazla araştırmalar ve umutlar sonucunda hüsrana uğrayan birçok kardeşim var bu forumda. Gerekeni yap ama kendini çok yıpratma kardeşim benden sana bir tavsiye.

Girdim kardeşim 70, 72 arası bekliyorum.

Swat153
Aday Memur
23 Eylül 2022 17:08

Bütün bu artışların sebebi başlangıçta ihtiyacın dış kaynaktan karşılanması sonrasında ise milli savunma üniversitesinin sisteminin oturması ve bu sebeple tsk nın dış kaynağı tercih etmesindeki azalma olarak görüyorum. Arz talep dengesi MSÜ den kuruluyor mezun vermeye başladıkları için ihtiyaç git gide azalıyor. Ama Bir İhtimal çok küçük bir ihtimal dış tehtidlerin artması ve işsizliğin seçim öncesi azaltılmasına yönelik belki 2018,19 gibi bir ilan gelebilir ama imkansıza yakın bir ihtimal.

Mevlüt Mızrak
Aday Memur
23 Eylül 2022 23:10

Samimi tavsiyelerin için Allah senden razı olsun kardeşim. Biz kadere inanmış insanlarız. Rabbim bir hayır dilemişse onu değiştirecek hiç bir kuvvet yoktur. Rabbim her zaman hayırlısını nasip eylesin hepimize.

Swat153, 2 yıl önce

Bu puanlara zor kardeşim fazla umutlanma bende bu puana yakın bir puan bekliyorum ben çok denedim dış kaynaktan her geçen sene kontenjan azalıyor ve puanlar artıyor bak mesela hatırladığım kadarıyla;

2018 ve 2019 da 2 bine yakın subay aldılar ilkinde 60 alan bile girdi ikincisinde taban puan 67-68 oldu.

2020 de 1,200 subay alındı taban puan 71 e çıktı.

2021 de 350 subay alındı ve sadece komando piyade olaral ilana çıkıldı boy şartı getirildi(175cm) ve taban puan 74 old.

Bu doğrultuda 2023 te ben 200-250 kişi lik piyade komando ilanı gelir taban puan 78-80 aralığında olur diye umuyorum.

Bütün bunlar benim gözlemlerim ve analizlerim yanlış veya eksik kısımları olabilir ama tecrübeli arkadaşlar ne demek istediğimi çok iyi anlayacaklar.

Ben pomemi hiç denememiştim ama şimdi bu işsizlik psikolojisinin ağırlığını yaşarken ne büyük bir hata yaptığımı görüyorum. Bu sene pomemi kesin deneyeceğim.

Sonuç olarak herşeyi akışına bırak ne fazla umutlan nede karamsar ol ama fazla araştırmalar ve umutlar sonucunda hüsrana uğrayan birçok kardeşim var bu forumda. Gerekeni yap ama kendini çok yıpratma kardeşim benden sana bir tavsiye.

Swat153
Aday Memur
23 Eylül 2022 23:38

Eyvallah Kardeşim. Hepimiz için hayırlısı olsun

Samimi tavsiyelerin için Allah senden razı olsun kardeşim. Biz kadere inanmış insanlarız. Rabbim bir hayır dilemişse onu değiştirecek hiç bir kuvvet yoktur. Rabbim her zaman hayırlısını nasip eylesin hepimize.

bayram23
Aday Memur
24 Eylül 2022 01:01

Mülakatlara 10 katı aday mı çağrılacak
Toplam 65 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi