Editörler : swat3410
27 Haziran 2010 19:50

Ankara Emniyet Müdürü hakkında tutuklama kararı

Ankara Emniyet Müdürü hakkında tutuklama kararı

27 Haziran 2010

Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir hakkında mahkemece tutuklama kararı verildi.

Kararın dün akşam saatlerinde Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nca vicahiye çevrilmesi öngörüldü. Karar üzerine Emniyet Müdürünün avukatı adliyeye gitti.

Kayseri'deki bir soruşturma nedeniyle Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'in 5 saat süren ifadesi alınmıştı. Özdemir, Sağlık sorunları nedeniyle 3 gündür hastanede bulunuyor.

226bilo
Memur
27 Haziran 2010 19:53

benim artık yargıya hiç mi hiç güvenim kalmadı.yanlış anlaşılmasım bu olay yüzünden değil.hak eden hak ettiğini yargı karşısında almalı,ama öyle mi.garibansan evet,değilsen hayır

27 Haziran 2010 20:01

vicahiye ne demek?

furkanbey25
Aday Memur
27 Haziran 2010 20:45

bu olay için değil ama yargı kesinlikle taraflı ve bağımsız değil üst düzey mahkeme üyelerinin verdiği kararlar çok siyasi ve ülkeyi kaosa sürüklüyor

Quaresma 07
Aday Memur
27 Haziran 2010 20:55

bu habere Ankara personelinden üzülen kaç kişi merak ediyorum :)

özlemsin
Müsteşar
07 Temmuz 2010 20:57

Ankara Emniyet Müdürü cezaevinden hastaneye götürüldü

7 Temmuz 2010

Yolsuzluk ve ihaleye fesat karıştırmakla suçlanan ve hakkında yakalama emri çıkarılan Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir tutuklandı ve Sincan L Tipi Cezaevi'ne konuldu.Özdemir'in cezaevindeki işlemleri tamamlandıktan sonra saat 19.15'de yeniden İbn-i Sina Hastanesi'ne "tutuklu" olarak getirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Kayseri'de yürüttüğü soruşturma kapsamında, ?ihaleye fesat karıştırmak? ve ?çıkar amaçlı suç örgütü kurmak? suçlamasıyla hakkında yakalama kararı bulunan ve rahatsızlığı nedeniyle İbni Sina Hastanesinde bir süredir tedavi gören Özdemir, ambulansla Ankara Adalet Sarayına geldi. Yapılan işlemlerin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir dönem Kayseri Emniyet Müdürlüğü görevinde bulunan Özdemir'in, Kayseri'de yürütülen soruşturma çerçevesinde Cumhuriyet Savcısı Cemil Tuğtekin tarafından ifadesi alınmış, savcı, Özdemir'i, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etmişti.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimliğine çıkartılan Özdemir, serbest bırakılmıştı.

Savcının, Özdemir'in serbest bırakılmasına itiraz etmesi üzerine, itirazı değerlendiren Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Özdemir hakkında yakalama kararı çıkarmıştı.

Özdemir'in avukatlarının, yakalama kararının kaldırılması istemiyle Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesine yaptığı itiraz da yerinde görülmeyerek, reddedilmişti.

TUTUKLAMA 2-1'LE ALINDI

Özdemir'in tutuklanmasına daha önce 11. Ağır Ceza Mahkemesi hakimlerinden Musa Yeşil ''Özdemir'in kaçma şüphesi olmadığı, bilirkişi incelemesi yapıldığı için karartılacak bir delil bulunmadığı, dosyada benzer konumda bulunan şüphelilerin serbest olduklarını'' gerekçe gösterip karara şerh koymuştu.

Bu kez Musa Yeşil izinde olduğu için yerine duruşmaya hakim Erol Tatar girdi. Tatar da tutuklamaya muhalefet şerhi koydu. Emniyet Müdürü, 2'ye 1 oyla tutuklandı.

KARARA İTİRAZ

Emniyet Müdürü Özdemir'in tutuklanmasına avukatları Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde itirazda bulunacak. Tutukluğun kaldırılmasını, Kayseri Organize Suçlar eski Şube Müdürü'nün tanık olarak dinlenmesini isteyecekler.

HASTANEYE KALDIRILDI

Cezaevine konulan Orhan Özdemir mahkemeye "yatan hasta" olarak gittiği için cezaevindeki işlemleri tamamlandıktan sonra ambulansla 19.15'de İbn-i Sina hastanesine getirildi. Özdemir tutuklular gibi işlem görecek. Avukatlarının tutukluluk kararına itirazını bekleyecek.

makara01
Aday Memur
08 Temmuz 2010 10:11

eeee alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste

aykılıç56
Şube Müdürü
08 Temmuz 2010 13:43

Gün olur devran döner keser döner sap döner demiş atalarımız

orda kime yasaklayacan soğanı orda kime zulmedecen görelim erkekliğini kabiliyetini gücünüz anca memurlara yeter

inanın sir tane üzülen personel yok sadece yalakaları ve torpil yaptıkları üzülüyor nimet elden gitti diye..

bunuda aynı mantık ve düşünceye sahip olanlara söylemeş atalarımız

MAĞRURLANMA PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR

wolf_police
Aday Memur
09 Temmuz 2010 19:50

Arkadaşlar orhan özdemir numune hastahanesinde yatıyormuş ziyarete giden varmı :)soğan yemesin söyleyin:)

besiktas23
Aday Memur
10 Temmuz 2010 01:37

Kayseride -30 derece ayaz soğukta yaya devriye çıkarıp iki kişiyi bir arada görünce bunlar Vatan haini derdin üç gün dr roporu alan vatan hainiydi...Kimmiş Vatan haini hastaneden çıkmayan kim..

Travma_06
Şef
10 Temmuz 2010 09:57

etme bulma iste

kayseriden

buraya yani ankaraya

gelirken

ben cumhurbaşkanın adamiyım

ne başbakan nede iç işleri bakani karişir

dedi

soluğu

sincan

cezaevinde

aldi

hastalik bahane

onu

göröcem

yüzüne

tükürcem

hırzızlık

yaptı diiye

oğlunun neler

yaptiğinidabiliyorum

kavat

özlemsin
Müsteşar
11 Temmuz 2010 09:12

sayın müdürümüzün ne kadan seveni varmış :))))

net99
Yasaklı
12 Temmuz 2010 20:33

edıtor lutfen gorevını yap. adam kavat dıyor meslektaşına sız de bunu yayınlıyorsunuz. lutfen o kelımeyı kaldırın. sonuçda mudurumuz ne kadar sevılmese de bu sıfatı hakettıgını duşunmuyorum. adamın karısının ne gunahı var. lutfen daha sevıyelı yorum yazalım.hıçbır meslektaşıma kavat denılmesi hoşuma gitmez.şahısa aıt yorum yapın adamın çolugunun çocuğunun ne gunahı var.en kısa zamanda duzeltırsenız sevınırım. tesekkurler.

thiefman
Kapalı
12 Temmuz 2010 22:57

Bu cezaevine giren şahsın kendisinden hiç hazzetmesemde, burada alenen küfür edilmesi hiç hoş olmamış. Onun yerine yemeksepeti adlı sisteden online olarak bu şahsa, öğlene bol soğanlı sarmısaklı lahmacun akşama da bol acılı çiğköfte siparişi vermek oldukça güzel olurdu.

Cidden kendisine verirlermi acaba ?

asesyarkan
Şef
13 Temmuz 2010 15:58

hastaneye gıdeceklere ozellıle lahmacun sogan ve sarımsak yemelerını ve mudure en yakın konuma oturarak onada lahmacun ve sogan yemesını tavsıye etmelerını sarımsagında saglıga faydalı oldugunu soylemelerını tavsıye edıyorum bu mudure hıç uzulmedım ceza evınde artık sogan ekmekmı yer yoksa başka şeylermı yedırırler bılemm

özlemsin
Müsteşar
14 Temmuz 2010 08:48

sayın müdürümüzün artık sırtı yere gelmez...

yemek ısmarlamak isteyen isteyene:)))

özlemsin
Müsteşar
14 Temmuz 2010 18:01

Orhan Özdemir'e bir suçtan beraat

Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'in tutukluluğuna itiraz edildi. Özdemir bir suçtan beraat etti.

14 Temmuz 2010

Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'in tutukluluğuna itirazı değerlendiren mahkeme, bir suçlama yönünden tahliye kararı verirken, 2 suçlamayla ilgili tutukluluğunun devamını kararlaştırdı.

Özdemir'in tutukluluğuna ilişkin avukatlarının yaptığı itiraz karara bağlandı. Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Özdemir hakkında, ?edimin ifasına fesat karıştırmak? suçu yönünden verilen tutuklama kararına itirazı kabul ederek, Özdemir'in bu suçtan tahliyesine karar verdi. Mahkeme, Özdemir'e atılı ?ihaleye fesat karıştırmak? ve ?çıkar amaçlı suç örgütüne üye olmak? suçlamalarından ise tutukluluğunun devamını kararlaştırdı.

bukonudahassasim
Şube Müdürü
14 Temmuz 2010 22:04

sevin sevmeyin küfretmeye hakkınız yok...Neden silinmedi o küfür halen anlamıyorum...

asesyarkan
Şef
15 Temmuz 2010 12:34

anlamadınmı ben anlatıyım bu ısmı lazım deıl vatandaşı kımse sevmıyor dolayısıyla hakkında yazılanlar sılınse ne olur sılınmese ne olur çok da onemlı deıl yanı esasında felsefem düşüne tekme atmak kolay mühim olan onu yeden kaldırmaktır ama bu şahıs mevzu olunca felsefemı tatıle çıkardım

police98
Şube Müdürü
15 Temmuz 2010 18:11

Her nekadar sevilmeyen bir müdürde olsa ben meslektaşımın (müdürde olsa polistir ) bu duruma düşmesine üzüldüm,allah yar ve yardımcısı olsun eğer suçsuzsa allah biran önce ailesine ve mesleğine kavuşmayı nasip etsin,şu soğan samırsak meselesine de iki çift lafım var,bizler devamlı olarak insanlarla diyalog içerisindeyiz bırakın vatandaşı ekip arkadaşı bile rahatsız olur ben kimsenin samırsak kokan ağzını akşama kadar çekmek zorunda değilim

wolf_police
Aday Memur
15 Temmuz 2010 21:13

police98 arkadaşım mesele soğan sarımsak meselesi değil ben Ankara emniyetinde yiyecek insan tanımıyorum ayrıca yese bile sakız çiğner önemli olan popülerlik için yapılmış olması çok çekti ankara emniyeti soğan kilo vb. bunlarla uğraşılacağına polisin sorunları var özlük hakları vb.meseleler idari izin olayı cabası

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi