Editörler : crops35
19 Mart 2010 13:16

arkadaşlar memurlukta en yüksek maaşı olan en rahat ve yükselmesi en kolay kurumlar hangileri

slm arkadaşlar bazı memurlar atandıktan sonra keşke burayı tercih etmeseydim diye pişman oluyorlar mesela ünv.de yükselmek yokmuş sonra bazıları asgari ücret alıyorlarmış net bilgiye sahip olanlar ve atananlar bi zahmet aydınlatın beni :)

Pontifex Maximus
Aday Memur
19 Mart 2010 14:34

devletin kadrolu astronotu ol. hem maaşı en yüksek hem çok rahat yer çekimi yok çalıştığın ortamda. hemde yükselmen çok kolay. 2-3 saatte uzaydasın :))

yargıc034
Müsteşar Yardımcısı
19 Mart 2010 14:41

Pontifex Maximus

:):):):D:D:D:D:D:):):):):) arkadaşım ii gülgürdü bu hasta halimle beni haberin olsun allah ne muradın varsa versin diyorum kardeş

kartal8803
Genel Müdür
19 Mart 2010 14:47

:))

kaanelektrik
Aday Memur
19 Mart 2010 15:46

süper valla acaba ne lazım bu iş için...

nazenin3
Kapalı
19 Mart 2010 16:01

:)))))))) hakkaten bende çok güldüm ya :)))) ama arkdaşlar başlık çok güzel, gerçekten bu konuda bilgisi olanlar varsa yardımcı olurlarsa çok iyi olur..

emüne2209
Aday Memur
19 Mart 2010 17:00

pontifex maximus arkadaşım o işte zor be türkiye gibi yerde..fazla uçmamak lazım sonra gidersin uzaya uzaylılara yem olursun walla en iyisi dünyada kalalım biz normal insanlar gibi:)) arkadaşlar benim düşüncem bi yere atanayım memur olayımda nere olursa olsun devamı gelir bi şekilde diyorum ama elbette böyle düşünmemek gerek ve bu konuda bilgisi olan varsa paylaşsın

emüne2209
Aday Memur
19 Mart 2010 17:05

ayrıca sadece başlıktaki gibi en yüksek maaşlı en rahat yükselmesi en kolay yerleri değil en düşük maaşlı en yorucu vs.kurumlarla da ilgili konuşalım.yok mu çevresinde kpss ile atanıpta memnun olan veya olmayan.???

eüeüeü
Aday Memur
19 Mart 2010 17:23

Pontifex maximus..

gel seni de belediyenin logar şefi yapalım orada boncuk ararsın daha eglenceli yaşarsın...hem heran espiri yetenegini kullanırsın....

Pontifex Maximus
Aday Memur
19 Mart 2010 18:43

arkadaşlar aslında içinde bulunduğumuz durum vahim. artık herkes en rahat şekilde en kolay nasıl para kazanabilirimin derdine düşmüş. bizleri bu duruma düşürenler utansın.Unutmayın ki

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını alışkanlık haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar.

M. Kemal Atatürk

kartal8803
Genel Müdür
19 Mart 2010 18:49

iyide memur olmak isteyenlerin nerdeyse %95 ıiaz iş çok yatış mantığı ve garanti iş yatış mantığı ile kpss ye yığılıyor .

bende dahil :)

aksini idda etmesin kimse bu böyle..

19 Mart 2010 18:55

kartala katılıyorum, başlığı açan arkadaşa da.memurluğu isteyenler zaten devlet güvencesi, tatil, ve çalıştığına göre fazla para almak istedikleri için istiyorlar.

nazenin3
Kapalı
19 Mart 2010 18:56

haklısın kartal88 sonuçta özellerde de iş var ama kimse devlet kapısını özele değişmez çünkü özelde az para çok iş var..halk tembelleşiyor ama bu zamanın şartlarına göre haklılarda..

Pontifex Maximus
Aday Memur
19 Mart 2010 19:23

işte bu yüzden bi adım ileri gidemiyoruz

19 Mart 2010 19:30

pontifeks gelişmiş ülkelerin çok çalıştığını mı sanıyorsun,

amerikanın ekonomisinin çoğunu ne oluşturuyor?

hollywood

hollywoodda çekilen filmler, adamlar en çok geliri bu filmlerle

yapıyorlar, bu filmler sayesinde bir sürü şeyin reklamı bedavaya yapılmış oluyor.

ve diğer ülkeler:petrol, doğalgaz,

eğitimde bildiğim kadarıyla 132.sıradayız ama gelişmiş ülke sıralamasında 16.sıradayız.yine de iyi diyorum.halkımız eğitimsiz ama gelişmekte olan bir ülkeyiz, durum senin bildiğin gibi değil arkadaş, çok karışık.

herkes çok çalışarak zengin olmuyor, bakıyorsun ev hanımı avon işi yapıyor, bir yılda arabayı koyuyor evinin önüne, böyle pazarlama işi yapan ayda 2 milyar alan çok insan var, ülke ekonomisini de bunlar ayakta tutuyor.

bırakta çok çalışmadan çok para kazanalım.

kartal8803
Genel Müdür
19 Mart 2010 19:32

memur sabah 8:30 da işe başlar, saat 12:00 oldumu öğle yemeğine daha yarım saat olmasına rağmen onun için öğle mesaisi başlamıştır, işi bırakır.

13:30 da mesaiye başlar ve 16:30 da iş bırakır. o saatten sonra bakan gelse çalışmaz.

her ayın 14 ünü 15 ine bağlayan gece yarısı 00:00 dan itibaren gider bankamatikden maaşını eksiksiz çeker..

az da olsa yılda iki kez zammı kesinlikle alır.

az da olsa ikramiyesi vardır emekli olduğunda.

kriz de çıksa, insanlar acından ölsede iki vah vahh!!! der geçer.. nasılsa işten çıkma kaygısı yoktur.

peki özelde çalışan adam bu yazdıklarımdan kaçına sahip? büyük bi ihtimalle bizde atanırsak böyle bir memur profili oluşturacağız bizden öncekilerde olduğu gibi..!

19 Mart 2010 19:35

inşallah..

cokdeligadir
Aday Memur
27 Nisan 2010 17:45

agzindan bal damliyor

pcpci
Şube Müdürü
27 Nisan 2010 18:14

şuraya kadar başlıkla ilgili bir tane bile cevap nıtelıgı tasıyan mesaj yok..

millett tiye almış olayı... cok iyi ya.. ondan sonra neden bizim hakkımız verilmiyor die ağlıyorlar..

ne demiş mevlana..

önce söylenene bakarım laf mı diye.. sonrada söyleyene bakarım adam mı diye..

sel--maa
Daire Başkanı
28 Nisan 2010 10:29

PCPCİ aynen katılıyorum arkadaşım.sayfayı açıyorum faydalı birki bişey öğreniriz diye ama herkez birbiriniz söylediğini çürütme derdinde bu mantıkla bizden bişey olmaz...

iremoso
Şef
28 Nisan 2010 10:42

onlısans olrk hangi kuruma atanrsanız atanın memur vhki bilgsyr işlt. 3 aşşa beş yukarı maaş aynıdr,teknik elemanlarınki fark eder sadece,siz sadece terch edecegnız kurumun çalısma ortamı nasıldr,nasıl bir kurum kültürüne sahip onları araştrn..

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi