Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
13 Mart 2019 20:39

Kadro için umudunuz kaldı mı?

Halen bi ses yok kimseden

13 Mart 2019 22:03

Kiminin derdi sözleşmeli de olsa atanmak. Kimisi de kadro ister . Ah yalan dünya

çiğdem kuz
Kapalı
13 Mart 2019 22:48

Evet başta sözleşmeli de olsa atanmak istiyosun aynı şekilde bende istedim zor bela girdim şimdi kadro istiyorum, hani diyosunuz ya kiminin derdi sözleşmeli de olsa atanmak diye o kimileri atandığında aynı işi yaptığı halde maaşı farklı alıp, izinlerini farklı kullandığında ve riski gördüğünde kadro isteyecek çünkü bir yerde aynı işi yapıp hatta daha fazlasını yapıp daha az maaş almak ya da geleceğine dair garanti görememek kadro isteğini gerektiriyor.
azizilkerlabtek54, 5 yıl önce
Kiminin derdi sözleşmeli de olsa atanmak. Kimisi de kadro ister . Ah yalan dünya

mhtksg
Aday Memur
14 Mart 2019 11:08

sen eşinden çoluk çocuktan ayrı yaşa, o zaman anlarsın neden kadro istiyor bu millet

14 Mart 2019 11:32

Birader bişe mi dedim yahu ? Allah yardımcınız olsun . Ne bu böyle değişik değişik konuşuyosun!
mhtksg, 5 yıl önce

sen eşinden çoluk çocuktan ayrı yaşa, o zaman anlarsın neden kadro istiyor bu millet

Kurtan0
Aday Memur
14 Mart 2019 11:44

Benim merak ettiğim bir şey var. 3-5 yıldan fazla kadro bekleyen sözleşmeli memurlar var mı? Ve sözleşmeli memurlar özel sektördeki gibi her an işten kovulabilir mi? Çünkü öyleyse memur olmanın bir anlamı kalmıyor da.

Ktp5252
Yasaklı
14 Mart 2019 12:15

Sozlesmen yenilenmezse kapı dışarı

Kurtan0
Aday Memur
14 Mart 2019 12:40

Peki neye göre yenilemiyorlar. Kafalarına göre mi oluyor bu sistem çok saçma geldi bana memurluk denemez öyleyse buna :/

Ktp5252, 5 yıl önce

Sozlesmen yenilenmezse kapı dışarı

hemşo22
Memur
14 Mart 2019 12:49

memurluk değil zaten

mhtksg
Aday Memur
14 Mart 2019 14:22

Kusura bakma birader. Artık ota bok.a alınır olduk. Herkes bişey diyor. Gına geldi artık. Adamını bulan eşinin yanına gidiyor. Biz sürünmeye devam. Eski 4b liyiz ne zman kadroya geçicez oda belli değil. Seçim var diye siyasetçiler ilgiliymiş gibi gözüküyorlar ama bişey yapacakları yok.

Birader bişe mi dedim yahu ? Allah yardımcınız olsun . Ne bu böyle değişik değişik konuşuyosun!
14 Mart 2019 14:58

kim gidiyor var mı öyle bir babayiğit merak ediyorum.

mhtksg, 5 yıl önce

Kusura bakma birader. Artık ota bok.a alınır olduk. Herkes bişey diyor. Gına geldi artık. Adamını bulan eşinin yanına gidiyor. Biz sürünmeye devam. Eski 4b liyiz ne zman kadroya geçicez oda belli değil. Seçim var diye siyasetçiler ilgiliymiş gibi gözüküyorlar ama bişey yapacakları yok.

çiğdem kuz
Kapalı
14 Mart 2019 16:31

4 senedir bekliyorum
Kurtan0, 5 yıl önce

Benim merak ettiğim bir şey var. 3-5 yıldan fazla kadro bekleyen sözleşmeli memurlar var mı? Ve sözleşmeli memurlar özel sektördeki gibi her an işten kovulabilir mi? Çünkü öyleyse memur olmanın bir anlamı kalmıyor da.

mhtksg
Aday Memur
14 Mart 2019 17:58

babayiğit denmiyor onlara neyse. O kadar çok ki benim şahit olduğum 3 kişi var.

mühendis3431, 5 yıl önce

kim gidiyor var mı öyle bir babayiğit merak ediyorum.

chinawhite
Aday Memur
14 Mart 2019 19:46

hocam kadroyu bizde istiyoruz ama ben şahsen sözleşmelilerin tayin durumunda esneklik getirilmesine bile razıyım, eşim başka ilde çocuğumla, ben başka ilde çalışıyorum. evet kadro almak çok başka bir olay ama ne yapalım hocam eşimden cocuğumdan ayrı kalmak daha kötü :(

mhtksg
Aday Memur
19 Mart 2019 15:10

aynen bizde 1 yıldır ayrıyız. Dava actık o bile sonuçlanmadı

chinawhite, 5 yıl önce
hocam kadroyu bizde istiyoruz ama ben şahsen sözleşmelilerin tayin durumunda esneklik getirilmesine bile razıyım, eşim başka ilde çocuğumla, ben başka ilde çalışıyorum. evet kadro almak çok başka bir olay ama ne yapalım hocam eşimden cocuğumdan ayrı kalmak daha kötü :(
19 Mart 2019 15:46

Ben size söyleyeyim kazansanız bile üst mahkeme bozuyor ben dava açacaktım baya araştırdım istanbul fatihte böyle emsal dava kazanan avukatla da görüştüm maalesef çözüm değil.

mhtksg, 5 yıl önce

aynen bizde 1 yıldır ayrıyız. Dava actık o bile sonuçlanmadı

mhtksg
Aday Memur
19 Mart 2019 16:31

o davayı bilemem ama kazanan davalarda var. Üst mahkemede onaylamış avukat dava dilekçemizde 3-4 tane yazdı. Kazananda var kaybedende az da olsa umudumuz var. Bekliyoruz.

mühendis3431, 5 yıl önce

Ben size söyleyeyim kazansanız bile üst mahkeme bozuyor ben dava açacaktım baya araştırdım istanbul fatihte böyle emsal dava kazanan avukatla da görüştüm maalesef çözüm değil.

Ebebeyn
Şube Müdürü
19 Mart 2019 22:05

Ben 5 yilimi doldurcam saglik bakanliginde eski 4b liler e hala hazirda bekliyor 4,3 olsa ona bile raziyiz ama o bile yok. Zanlimca bizi bilen bile yok :)))

Ebebeyn
Şube Müdürü
19 Mart 2019 22:06

4+2'den Önce atanan 4b liler

4 artı 2 sisteminden önce atanan 4b liler olarak

En azından çalıştığımız yılların sayılarak 4 yıl sonra kadroya gecilebilecek mi? 5 yıldan beridir kadro haberi bekliyoruz.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca KPSS ile atanmış biyolog, çocuk gelişimcisi, diş tabibi,diyetisyen, ebe, eczacı, fizyoterapist, hemşire,röntgen teknikeri, laborant, psikolog, sağlık fizikçisi, sağlık teknikeri ve sosyal çalışmacı unvanlı sözleşmeli personel pozisyonlarında çalışmaktayız.Bizim atamamız yapıldıktan daha sonra çıkan 676 sayılı KHK'nın 76 ncı maddesiyle 663 sayılı KHK'ya eklenen 45/A maddesinin üçüncü fıkrasında; sözleşmeli sağlık personellerinin sözleşmeli statüde dört yılı tamamlamaları ve talep etmeleri halinde bulundukları yerde memur kadrosuna (4/A) atamalarının yapılacağına dair hüküm bulunmaktadır.

Biz bu KHK'dan önce atandığımız için bu durumdan faydalanamamaktayız. Bizler daha kıdemli olamamıza rağmen kendimizden sonra atananların 4a kadrosu hakkına kaç yıla çalışsakta sahip olamıyoruz. Sağlık bakanlığındaki bu iş barışını bozan duruma, bu maddeden önce atanan 4B li sağlıkçıların 45/A maddesine geçirilmesini istiyoruz.

Gereğini siz değerli büyüklerimizden arz ederim

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi