Editörler : Pangaea
«166167168169170171172173174175176177»

gizemtrb
Aday Memur
28 Eylül 2019 00:09

Hayatımda böylesine kaostan beslenen bir grup görmedim ben. Sadece buraya girip insanlara trol deyip eleştirmeyi biliyorsunuz. Bu zamana kadar (İskiyi kendim kazanmadığım halde) birçok kez tweet attım, cimere yazdım, hatta pazartesi günü Ekrem İmamoğlu yayına çıkacak diye nevzatcicek hesabına kaç tane yorum yazdım ve yazdırdım. Burada kazanan arkadaşlardan bile daha çok haklarını aradım ama trolcü yaftasını yapıştırdılar hemen. Keşke yargılamaktan başka şeyler de gelse ellerinden...

Myfulka
Aday Memur
28 Eylül 2019 00:13

Atanmak için herşey mübah demi sizi gidi çakallar sizi şirket bunlar. Nasıl olsa İSKİ ye atanacak herkes bu forumu takip ediyor. Korkutun herkesi sonra herkes başvursun kültüre İSKİ ye yerleştikten sonra kimse mülakata gelmesin siz kazanın demi. Şimdi çakalların biri beni dalgaya almaya başlayacak bakın kimse ciddiye almasın diye.

unicorn351
Aday Memur
28 Eylül 2019 00:17

kafanız ciddi manada pırıl pırıl

Myfulka, 5 yıl önce

Atanmak için herşey mübah demi sizi gidi çakallar sizi şirket bunlar. Nasıl olsa İSKİ ye atanacak herkes bu forumu takip ediyor. Korkutun herkesi sonra herkes başvursun kültüre İSKİ ye yerleştikten sonra kimse mülakata gelmesin siz kazanın demi. Şimdi çakalların biri beni dalgaya almaya başlayacak bakın kimse ciddiye almasın diye.

dogan3441
Kapalı
28 Eylül 2019 00:21

O kişi üslubu yüzünden eleştirildi yazıyorsun da sende telefon numarası vardı, grupta yazma hakkın vardı, özelden yazma hakkın vardı neden o zaman ses çıkarmadın. Neden eleştirmedin. Dur ben cevaplayım. MENFAATİN gereği. Bu kadar açık yazdım. Menfaatçi insanların klasik özelliğidir ilişki bittiğinde olanı biteni ortaya saçmak. Bunları çok yaşadım. O yüzden Menfaatçi tayfanın bu karaktersiz davranışlarına gülüp geçiyorum. :))))))))))))))))))

powerofdark
Memur
28 Eylül 2019 00:22

E iskiyi kazanan adam korkudan kültüre başvurdu . şirket dediğin iskiyi kazanan adamlar da kültüre başvurdu. İski açıklaninca korkudan kültüre başvuran adam iskiye geri dönüyorsa şirket dediğin adamlar da iskiye dönebilir. Niye kültüre devam etsin.

Zaten kimse dediğinden de bişey anlamadı büyük ihtimalle.

Myfulka, 5 yıl önce

insmüh49
Aday Memur
28 Eylül 2019 00:24

abi sen niye bu kadar zorluyon kendisi cevap vermemeyi tercih etmiş. sendeki bu hırs niye? boşversene.
dogan3441, 5 yıl önce

O kişi üslubu yüzünden eleştirildi yazıyorsun da sende telefon numarası vardı, grupta yazma hakkın vardı, özelden yazma hakkın vardı neden o zaman ses çıkarmadın. Neden eleştirmedin. Dur ben cevaplayım. MENFAATİN gereği. Bu kadar açık yazdım. Menfaatçi insanların klasik özelliğidir ilişki bittiğinde olanı biteni ortaya saçmak. Bunları çok yaşadım. O yüzden Menfaatçi tayfanın bu karaktersiz davranışlarına gülüp geçiyorum. :))))))))))))))))))

insmüh49
Aday Memur
28 Eylül 2019 00:26

bence çok haksız değil. iski yüzünden ogm ye de kültüre de başvurdum
unicorn351, 5 yıl önce

kafanız ciddi manada pırıl pırıl

powerofdark
Memur
28 Eylül 2019 00:29

İskinin açıklanacagindan eminse eğer

Niye başka kurumlara başvursun korkudan

insmüh49, 5 yıl önce
bence çok haksız değil. iski yüzünden ogm ye de kültüre de başvurdum

insmüh49
Aday Memur
28 Eylül 2019 00:32

hocam kendimden örnek vereyim. botaşın mülalat listesindeydim iski olacak diye gitmedim. işsiz işsiz iski beklemeye devam ettim adamlar işe başladı. Şimdi yine ogm ye başvurmayıp iski beklemeye korkuyorum
powerofdark, 5 yıl önce

İskinin açıklanacagindan eminse eğer

Niye başka kurumlara başvursun korkudan

Myfulka
Aday Memur
28 Eylül 2019 00:32

Lan şirket olanlar niye İSKİ yi kazananlar olsun biraz düşünsene hiç mi mantık yok sende. Bide kimse dediğinden anlamadı diyorsun asıl sen anlamamışsın.Onlar şu an hiç bi yeri kazanamamış atanmayı bekleyen ve kültürde listeye girme ihtimali olan kişiler.

Field Engineer
Aday Memur
28 Eylül 2019 02:06

Bende telefon numarasi da yok, gruba da üye degilim. Bu kisiye özelden de mesaj atmadım. Nasıl böyle bir cikarim yaptığınızı da anlayamadım.

dogan3441, 5 yıl önce

Field Engineer
Aday Memur
28 Eylül 2019 02:09

Ayrıca menfaatim neymiş onu da anlayamadim.

dogan3441, 5 yıl önce

dogan3441
Kapalı
28 Eylül 2019 09:07

Eleştirdiğin kişi ile bir bağım yok diyorsun. Gruba üye değilim özelden yazmadım diyorsun. Be karakterli arkadaşım sen nerden biliyorsun o kişinin eylül ayında memuruz dediğini? Buraya sadece 15 eylül gibi hissediyorum yazdı. Grupta eylül ayında memuruz gibi bir tabir kullandı.

Bu durumda iki ihtimal var:

Ya grupta vardın bütün bilgileri alıyordun ve buraya gelip alenen yalan söylüyorsun

Ya da gruba üye bir arkadaşından bilgi dileniyordun.

Neyse arkadaş uzattım kusuruma bakma bu zihniyette çok kisi var sıkıntı yok.

Field Engineer, 5 yıl önce

Eylül de memuruz diyen arkadaş verdiği bilgiden değil, uslubundan dolayı eleştirildi. Bir de anlamadığım nokta kendisini neden kendisi değil de başkaları savunuyor!

Iptal ihtimaline gelince iski kanununa göre bunu sadece belediye meclisi yapabilir, ki bu durumda bile yargı yolu açık. Yonetim kurulu ise genel kurul kararlarını kısıtlayıcı kararlar alamaz.

Kültür bakanlığı icin tercih süresi 9 Ekim e kadar. Insallah bu süreye kadar iski ile ilgili surec sona erer.

Basmimar
Memur
28 Eylül 2019 09:49

Şahsım ve kazanıp da hakkını arayanlar zamanı geldi birlik oldu, haber alabilmek için bir şekilde. Ve dahi bu işe gönül koyanlar yollara düşüp gittiler kaç kere bir haber elde edebilmek için. Elçi vazifesi gördüler. Şimdi ise üçü beşi çıkmış hadi birlik olalım gidelim görüşelim demek de. Bu organizasyon defalarca kez yapıldı ve hala yapılmakta.

Neymiş gruptaki kişiden bir iyilik görmemişler, kendileri toplanıp gideceklermis vs vs vs. Kardeşler o görüşmelere giden kişiler sadece kendileri için mitti? Yahu İski acaba eğitim görmemiş personel mı aliyor diye düşünüyorum artık.

E hadi birlik olun da gidin de gorusun de biz de helal olsun diyelim arkanızda duralım. Özellikle bu hafta içerisinde bu çağrıyı yapıp dilinden düşürmeyen 3, 5 arkadaşım sizlere söylüyorum.

Ahan hendek orada, deve de orada. Yerim dar demeyin ama lütfen.

Bekliyoruz ;)

Basmimar
Memur
28 Eylül 2019 09:53

Sonuç olarak burada klavye bebeligi yapmayın lütfen, yeni tabir ile boş yapmayın. Madem o birkaç kişi hemfikirsiniz, hadi alkislayalim sizi. Gidin bilgi alın, bizlere de aktarın bilelim. Aynı elçiliği yapin, olmaz mı? Ya da daha iyisini biliyorsunuz ya hani, daha iyisini yapin da başlatin bizleri, herkes kurtulsun ;)

Akşama kadar burada işsiz işsiz takilacaginiza bir işe yarayin. Memurlar nette yazdıklarınızla netice elde edilmiyor. Küçük bir platform burası.

Pazartesi gidelim diyenler vardı, grup kuralım diyenler vardı ya hani. Merakla izliyoruz sizleri. Söz çok ama icraat yok dedirtmeyin bize. Görelim.

Myfulka
Aday Memur
28 Eylül 2019 10:05

İSKİ yi kazanan arkadaşlar yapmayın. Eninde sonunda siz o kuruma gireceksiniz. Girmeme ihtimaliniz yok. Başka kurumlara başvurupta o kadar kişinin hakkına girmeyin, onların iş sahibi olmalarına engel olmayın. Ülkemizin durumu belli kamu alımları çok kötü durumda. Sizlerde durumu bizler için daha da kötüleştirmeyin.

Field Engineer
Aday Memur
28 Eylül 2019 11:07

Whatsapp grubuna uye değilim, gruba üye olanlardan tanidigim da yok ve kimseden de bilgi dilenmedim. Eylül ayında memuruz diye bu forumda Agustos ayinin sonlarina dogru yazdı.

Burda bu kisiyi bu kadar savunuyorsunuz, saygi duyuyorum, ama kendisinin tek bir kelime dahi yazmıyor.

Neyse uzatmamiza gerek yok, siz sayfalarca yazsanız benim fikrim değişmez, ben sayfalarca yazsam sizin fikriniz değişmez.

Bu arada yukarıda karaktersizlik gibi şeyler yazmis sınız, unutmayin bu tip kelimeler sadece o kelimeleri kullanan kişilere zarar verir.

dogan3441, 5 yıl önce

Eleştirdiğin kişi ile bir bağım yok diyorsun. Gruba üye değilim özelden yazmadım diyorsun. Be karakterli arkadaşım sen nerden biliyorsun o kişinin eylül ayında memuruz dediğini? Buraya sadece 15 eylül gibi hissediyorum yazdı. Grupta eylül ayında memuruz gibi bir tabir kullandı.

Bu durumda iki ihtimal var:

Ya grupta vardın bütün bilgileri alıyordun ve buraya gelip alenen yalan söylüyorsun

Ya da gruba üye bir arkadaşından bilgi dileniyordun.

Neyse arkadaş uzattım kusuruma bakma bu zihniyette çok kisi var sıkıntı yok.

powerofdark
Memur
28 Eylül 2019 11:23

Millet ne derdinde sen ne derdindesin.

Myfulka, 5 yıl önce

İSKİ yi kazanan arkadaşlar yapmayın. Eninde sonunda siz o kuruma gireceksiniz. Girmeme ihtimaliniz yok. Başka kurumlara başvurupta o kadar kişinin hakkına girmeyin, onların iş sahibi olmalarına engel olmayın. Ülkemizin durumu belli kamu alımları çok kötü durumda. Sizlerde durumu bizler için daha da kötüleştirmeyin.

powerofdark
Memur
28 Eylül 2019 11:32

Sizin grubunuzla 3-5 kişinin birlik olup İSKİ ye gitmek İstemesinin ne alakası var.

Sizden icazet mı alması lazım. Sen o kişinin özel kalemi mısın ayrıca. Nerde ne söylediğini takip ediyorsun.

Daha gecen hafta demedi mi. Bu hafta SMS gelince görürsünüz ozaman diye.

Bir vaatde bulununca artistik yap. Olmayınca artislik var. Her durumda artistik yap. Böyle işe can kurban. 1 ay,2 ay,3 ay sonra çağırdılar diyelim. Bu sefer de bakın bana inanmiyordunuz diyip gene artislik. Elbet birgün açıklanacak. Bunda bir keramet yok

Basmimar, 5 yıl önce

Şahsım ve kazanıp da hakkını arayanlar zamanı geldi birlik oldu, haber alabilmek için bir şekilde. Ve dahi bu işe gönül koyanlar yollara düşüp gittiler kaç kere bir haber elde edebilmek için. Elçi vazifesi gördüler. Şimdi ise üçü beşi çıkmış hadi birlik olalım gidelim görüşelim demek de. Bu organizasyon defalarca kez yapıldı ve hala yapılmakta.

Neymiş gruptaki kişiden bir iyilik görmemişler, kendileri toplanıp gideceklermis vs vs vs. Kardeşler o görüşmelere giden kişiler sadece kendileri için mitti? Yahu İski acaba eğitim görmemiş personel mı aliyor diye düşünüyorum artık.

E hadi birlik olun da gidin de gorusun de biz de helal olsun diyelim arkanızda duralım. Özellikle bu hafta içerisinde bu çağrıyı yapıp dilinden düşürmeyen 3, 5 arkadaşım sizlere söylüyorum.

Ahan hendek orada, deve de orada. Yerim dar demeyin ama lütfen.

Bekliyoruz ;)

dogan3441
Kapalı
28 Eylül 2019 11:43

Allah aşkına Ağustos ayı yazışmalarını oku ama iyice oku!!!

Mahchercity nicki biri tarafından "Eylülde memuruz" gibi bir tabir yazılmış mı

Tabiki yazılmadı. Ses kaydında geçti böyle bir tabir. Dinledin veya dinleyen birinden öğrendin.

Bana inanmayan arkadaşlar forumda Ağustos ayında yapılan tüm yazışmalara bakabilir.

Bir dahakine yalan söylerken daha dikkatli ol :)))))))))))))

Field Engineer, 5 yıl önce

Whatsapp grubuna uye değilim, gruba üye olanlardan tanidigim da yok ve kimseden de bilgi dilenmedim. Eylül ayında memuruz diye bu forumda Agustos ayinin sonlarina dogru yazdı.

Burda bu kisiyi bu kadar savunuyorsunuz, saygi duyuyorum, ama kendisinin tek bir kelime dahi yazmıyor.

Neyse uzatmamiza gerek yok, siz sayfalarca yazsanız benim fikrim değişmez, ben sayfalarca yazsam sizin fikriniz değişmez.

Bu arada yukarıda karaktersizlik gibi şeyler yazmis sınız, unutmayin bu tip kelimeler sadece o kelimeleri kullanan kişilere zarar verir.

Toplam 3580 mesaj
«166167168169170171172173174175176177»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi