Editörler : ayşegül bgm
24 Şubat 2020 00:44

Laboratuvar teknikeri üniversite okuyabilir mi

Laboratuvar teknikeri örgün öğretim okuyabilir mi yani hastane izin verir mi buna

SrknBgr
Şef
24 Şubat 2020 09:28

Sözleşmeli iseniz kanunda izin vermek zorunluluğu yok, çalıştığınız birimin insiyatifine kalmış. Nöbet tutturarak çalıştırır okula gidebilmenize yardımcı olursa okursunuz.

Khalasar
Şef
24 Şubat 2020 09:54

Anayasada eğitim hakkı engellenemez diye ana bir kanun var, bulunduğun şehirde istediğin okulu okursun, ister örgün, ister 2. öğretim. Sorumlun ile konuşur durumu anlatırsın, nöbet listen ona göre yapılır. Yokuş yaparlarsa, uğraştırırlarsa resmi bir dilekçe yazarsın, öğrenci belgeni, ders programını ek yaparsın verirsin, süreç senden yana işleyecektir.

saryaa eren
Aday Memur
25 Şubat 2020 00:31

Peki diyelim ki bolum radyoterapi mesai calstigin bîr bolum ise burda seni Rontgenê alıp nobet tuttururlarmi? Mesai olan bolum icin ne gibi kolaylik saglanir? Neticede mesai ile calsyorsan orgun egitim nasil alacaksin? Bû konuda da bîr kolaylik sagliyorlar mî?

Khalasar, 4 yıl önce

Anayasada eğitim hakkı engellenemez diye ana bir kanun var, bulunduğun şehirde istediğin okulu okursun, ister örgün, ister 2. öğretim. Sorumlun ile konuşur durumu anlatırsın, nöbet listen ona göre yapılır. Yokuş yaparlarsa, uğraştırırlarsa resmi bir dilekçe yazarsın, öğrenci belgeni, ders programını ek yaparsın verirsin, süreç senden yana işleyecektir.

29 Şubat 2020 01:46

Yönetmelikte ayrıntılı tanımı bulunmamakla birlikte, birim sorumlusu ve hastane yönetimi insiyatifiyle bu hak kullandırılabilir. Mesela birimimde nöbetini ayarladığım ve FARKLI İLDE okuyan mesai arkadaşım var.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi