Editörler : "eskiyara"Pangaea

ebuducane
Daire Başkanı
04 Nisan 2020 14:22

Bu sene bu süreçte özel sektörlerde işten çıkarmalar olabilir. Allah korusun. Dolayısıyla zorunlu hizmeti yapmayan evliler için evrak toplamasına gerek yoktur gibi bir yazı gelebilir bence. Veya da Doğu affı da gelebilir.. Karmakarışık bir sürece giriyoruz. Rabbim devletimize ve ümmetimize kuvvet versin...

dmrcknn
Şube Müdürü
06 Nisan 2020 15:17

Temmuz ve Agustos ayina sarkmasi muhtemeldir. Atamalar zaten elektronik ortamda yapilacak, fakat disari cikamadiktan sonra tayinin cikmis olmasinin bir anlami kalmiyor sanirim. Bir de bakanlik onunu tam olarak gormek istiyor olabilir, malum kimse Covid-19 vakasinin tam olarak ne zaman bitecegini kestiremiyor. Bakanlik burokratlari bu zor surecte ogretmen adaylarini ve mevcut ogretmenleri magdur etmemek icin elinden geleni yapti. Bundan sonra da cok buyuk bir hayal kirikligi yaratmazlar. Mayis ayinda genel bir atama takvimi yayimlanabilir. Bunlarin hepsi sahsi fikrim tabi...

raspinar
Aday Memur
06 Nisan 2020 22:38

Haziran olmazsa Temmuz olur o da olmazsa Ağustos olur inşaallah.

cemilkara
Memur
07 Nisan 2020 08:37

İl içi-il dışı tayin takvimi ile ek atama takvimine bakıldığında önce il içi/il dışını halledip sonra ek atamaya geçecekler.

İl içi/il dışı tayinleri tamamen internet üzerinden yapılmaktadır. Sonucu da sms ve eposta yolu ile duyurulmaktadır. Okullar açıldığında öğretmenlerin tayin oldukları okulda başlamaları yeterlidir.

Ama ek atamada da başvuru, tercih

cemilkara
Memur
07 Nisan 2020 08:41

Ama ek atamada da başvuru, tercih işlemleri internet üzerinden yapılıyorken mülakatlar fiziki olarak yapılmaktadır.

Yani il içi/il dışı tayinini erteleyecek bir durum söz konusu değildir. Ama corona durumu düzelmez veya mülakat kalkmazsa ek atama takvimisarkabilir.

cemilkara
Memur
07 Nisan 2020 08:46

Şunu da unutmayın insanlar 4-7 senedir doğuda öğretmenlik yapıp ailesinin yanına dönmek için sabırla puan topluyor. Elbetteki ahlaken, mantıken ve vicdanen ilk tercih onların hakkıdır.

Bu bir nevi bayrak değişimidir: onlar doğu görevlerini tamamladılar. Sıra yeni atanacaklarda..

hardavul
Memur
07 Nisan 2020 11:19

Sayın arkadaşlar bakın şuan zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenlerin sistemi açık belli olmayan bir tarihe kadar ve bu insanlar durumdan dolayı evrak teslim edemediler biçoğu,bu insanlar il içi ve il dışina başvurmak için bu açık olan sistemin tamamlanması gerekiyor il içi mutlaka sarkar gibi geliyor bana..

ebuducane
Daire Başkanı
07 Nisan 2020 14:24

Zorunlu hizmeti tamamlamamış evrak toplaması gerekenlerden dolayı il içi 15-30 Haziran tarihlerinde yapılmalıdır. İl dışının 6 Temmuz ile 29 Temmuz arasında yapılması en uygun olan tarihtir bana kalırsa. Eş durumu da bu tarihten itibaren en az 10 gün sonra açılmalıdır. Boş normların yeniden belirlenebilmesi için. Yani 10-28 Ağustos arasında da eş durumu atamaları yapmalıdır devlet.

raspinar
Aday Memur
07 Nisan 2020 16:39

Korona ile ilgili bilim insanları çok iç açıcı konuşmuyorlar. Bence bu sene okulu kapattık . İnşaallah Eylül'e açılır. Bu yüzden MEB bu kararı aldıktan sonra tayin takvimi açıklanır.

ALİYAS
Daire Başkanı
07 Nisan 2020 22:56

Tarihler değişmez

hardavul
Memur
07 Nisan 2020 23:47

Son üç haftada ne tarihler degişti bilmem farkında mısın?

ebuducane
Daire Başkanı
08 Nisan 2020 12:14

Sarkması bir sorun oluşturmuyor ki neden ısrarla sarkmaz deniyor hayret..

onurr87
Genel Müdür
08 Nisan 2020 13:10

Bu konuda şu anda ne söylense anlamsız tahminden öteye geçmez.

berken47
Şef
10 Nisan 2020 02:13

Memurlar net bunu bir haber yapsaydı iyiydi, tayinler ne zaman olacak, ilişik kesmeler ne zmn olacak , bunlar aksayacak mı v. s

En azından bakanlık tarafından bir açıklama gelirdi, bizimde brz kafamız rahatlardı

oguz.hoca
Aday Memur
10 Nisan 2020 10:25

ben bu sene kamuda tüm yer değiştirmelerin -istisnalar hariç- iptal olacağını düşünüyorum. benim fikrim bu şekilde arkadaşlar. dünya olarak olağanüstü dönemlerden geçiyoruz.

canbatar
Memur
10 Nisan 2020 11:39

erteleme hadi neysede iptal olması mantık dışı

ebuducane
Daire Başkanı
10 Nisan 2020 15:26

Hocam olağan üstü dönemde yer değiştirme neden olmuyor anlamadım?
oguz.hoca, 4 yıl önce

ben bu sene kamuda tüm yer değiştirmelerin -istisnalar hariç- iptal olacağını düşünüyorum. benim fikrim bu şekilde arkadaşlar. dünya olarak olağanüstü dönemlerden geçiyoruz.

oguz.hoca
Aday Memur
10 Nisan 2020 17:00

olunca anlarsınız.

ebuducane, 4 yıl önce
Hocam olağan üstü dönemde yer değiştirme neden olmuyor anlamadım?

oguz.hoca
Aday Memur
10 Nisan 2020 17:07

daha okulların açılış tarihi belirsiz ki eylül ayı işaret ediliyor. yaz tatilinde yapılması planlanan telafilerin dedikodusu var ve bununla ilgili kanun tasarısı bile mecliste biliyorsunuz. kaldı ki salgının şu an geleceği hakkında hiçbir bilgimiz yok. insanların sokaklara ne zaman çıkacağı konusunda, normal hayata ne zaman döneceğimiz konusunda tahminden başka bir veri yok. ben bunları düşünerek kendimce bir çıkarımda bulundum. mantıklı ya da mantıksız. ben olsun da demiyorum ama kendimce bir tahmin yürüttüm. tabi insanlar hep duymak istediklerini beklerler çevrelerinden. aksi durumlara tahammül edemezler. neyse hepimizin hakkında hayırlısı arkadaşlar. umarım bir an önce şu belayı def ederiz.

raspinar
Aday Memur
10 Nisan 2020 17:07

Tayinlere gareziniz var herhalde

Ya da milli eğitim yeni bir kurul oluşturup sizi de mi kurula aldı?

Toplam 100 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi