Editörler : E.Kayı Han
23 Ocak 2020 20:31

Doktorlar eş durumu tayini

Merhaba arkadaşlar üniversite hastanesinde 4bli çalışıyorum. Eşim de asistan dr. olarak çalışmakta. Yakında uzman olarak mecburi hizmetini(doğu görevini) yapacak. Ben onun yanına tayin olabilir miyim yada o benim yanıma gelebilir mi? Bilen varsa cevaplarsa sevinirim

Zelis.91
Şef
25 Ocak 2020 07:37

Mrb ben 4b li olarak yeni atandım eşim de acil tıp uzmanı sağlık Bakanlığı bize 4b li olduğumu gösterir kurumunuzdan bir dilekçe getirirseniz eşiniz sizin yanınıza dhy de olsa dahi gelir şeklinde bilgi verdi yani siz de kurumunuzdan atanmama durumunuzu gösterir bir belge alırsanız eşinizi sizin bulunduğunuz yerdeki bir hastanede dhy yapabilir birçok arkadaşımız eşi üniversitede asistan olduğu için bile dhy sini aynı ilde yaptılar teyit amaçlı sağlık bakanlığının doktor atama birimi ile görüşebilirsiniz

Zelis.91
Şef
25 Ocak 2020 07:39

Birde Doğu hizmeti olarak adı geçiyor fakat devlet hizmet yükümlülüğü aslında doğuda bir ilde olabilir bu sizin bulunduğunuz bir ildede ilden ile süreleri değişiyor sadece mesela Sivas'ta bu süre 540 gün hatayda 300 küsür gün gibi

tibbilaborant01
Aday Memur
26 Ocak 2020 13:06

Merhaba cevabınız için teşekkürler. Sizin eşiniz yanınıza geldi mi? Hangi şehirdeydi dhy'si ve siz hangi şehirdesiniz

Zelis.91
Şef
27 Ocak 2020 12:27

Dhy yi Sivas'ta bitirdi Antalya'ya atandım işe henüz başlamadım başladığım an kurumdan belge alıp sağlık Bakanlığına vereceğiz başkanlık olur tayin işi dedi süreç sonuçlanınca size bilgi veririm
tibbilaborant01, 4 yıl önce

Merhaba cevabınız için teşekkürler. Sizin eşiniz yanınıza geldi mi? Hangi şehirdeydi dhy'si ve siz hangi şehirdesiniz

tibbilaborant01
Aday Memur
28 Ocak 2020 19:47

Tamam teşekkürler

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi