Editörler : "eskiyara"Pangaea

ogrtmn87
Aday Memur
16 Mayıs 2019 13:38

hele ki meslek liselerinde kesinlikle 30 dkyı aşmamalı.

erenbay
Yasaklı
17 Mayıs 2019 23:54

Hocam sesimiz daha gür çıkmalı, teşekkürler. Mesela okuldan arkadaşlarınıza iletebilirsiniz de.

ogrtmn87, 5 yıl önce

erdem1111
Yasaklı
18 Mayıs 2019 00:43

Ekseriyet meslek liselerinin bir kısım atölye öğretmenleri zaten derste menemen yapıyorlamış. dahkkayla dukkayla işleri yokmuş. lakin bana yalan gelmedi bu rivayetler, suçlandırmak değilde belirtmek istedim.

ogrtmn87, 5 yıl önce

erdem1111
Yasaklı
18 Mayıs 2019 00:46

Hatta kimi atölyelerde öğrencilere çayınızı, kaşınızı, tavanızı getirin güzelce yapın, semaveri kaynatın oturup birlikte yiyelim diye konuşulmuşu var. Ülkemizde eğitim ve öğretim bölümündedir.

erenbay
Yasaklı
19 Mayıs 2019 13:02

Güzel bir mücadele verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Emeği geçenlere ve katkısını gösterecek olanlara teşekkür ederim.

https://www.memurlar.net/haber/830605/bakan-ziya-selcuk-liselerde-yeni-modeli-acikladi.html?utm_source=headlines

yalnizzlink
Genel Müdür
19 Mayıs 2019 13:05

Bu işlerde demokrasiye bakılmaz. Birçok veli şunu istiyor hadi yapalım, birçok öğretmen şunu istiyor hadi yapalım gibi.. Uzmanlarımızdan bir ekip kurulmalı. (Prof-Doç ünvanlı) Ekip Türkiye'nen her yerinde gerekli araştırma ve bilgi bulguları derleyip en doğruya karar verilmeli.

erdem1111
Yasaklı
19 Mayıs 2019 13:39

Evet katılıyorum bir fizibilite ve zemin etüdü yapılmadan bu işler olmaz. Hayır vazgeçtim sana katılmıyorum. çünkü bu ülkede bro payesi ile tepeden inme kararların maloldukları pekala açıktır

yalnizzlink, 5 yıl önce

Bu işlerde demokrasiye bakılmaz. Birçok veli şunu istiyor hadi yapalım, birçok öğretmen şunu istiyor hadi yapalım gibi.. Uzmanlarımızdan bir ekip kurulmalı. (Prof-Doç ünvanlı) Ekip Türkiye'nen her yerinde gerekli araştırma ve bilgi bulguları derleyip en doğruya karar verilmeli.

erdem1111
Yasaklı
19 Mayıs 2019 13:52

İlaveten

Çağımız bilgi ve teknoloji çağı olduğundan, bilgiye erişim ve bilginin nakil süreleri oldukça düşmüş, ayrıca algı kapasitesi ise 20 dk ile sınırlanmıştır. Sayin Bakanlik ders sürelerini acilen 30 dkya çekmelidir. katılıyor ve destekliyorum. Öğrenciye de öğretmene de zulüm sona ermelidir. (bir veli olarak)

yalnizzlink, 5 yıl önce

erenbay
Yasaklı
19 Mayıs 2019 13:57

Son kararınız olduğuna eminsiniz öyle değil mi..:)

erdem1111, 5 yıl önce

İlaveten

Çağımız bilgi ve teknoloji çağı olduğundan, bilgiye erişim ve bilginin nakil süreleri oldukça düşmüş, ayrıca algı kapasitesi ise 20 dk ile sınırlanmıştır. Sayin Bakanlik ders sürelerini acilen 30 dkya çekmelidir. katılıyor ve destekliyorum. Öğrenciye de öğretmene de zulüm sona ermelidir. (bir veli olarak)

erdem1111
Yasaklı
19 Mayıs 2019 14:04

hayatimda hiç bu kadar emin olduğum başka ânı hatırlamıyorum. hatta öyle ki manşetede yazdım

Pdr-cemil
Yasaklı
19 Mayıs 2019 14:08

Altına imzamı atarım bu görüşün. Tepenin kararı yerine sahanın gözlemi ve beklentisi esastır.

erdem1111, 5 yıl önce

İlaveten

erdem1111
Yasaklı
19 Mayıs 2019 14:35

Teşekkür ederim eksik olmayın.

Pdr-cemil, 5 yıl önce

Altına imzamı atarım bu görüşün. Tepenin kararı yerine sahanın gözlemi ve beklentisi esastır.

erenbay
Yasaklı
19 Mayıs 2019 14:40

Yorumu harbiden mükemmel olmuş. Öğrenilmiş çaresizliğe noktayı koymuş, artırılmış gerçekliği ise gözler önüne sermiş diye bilmekteyim.

Pdr-cemil, 5 yıl önce

ancelo
Yasaklı
20 Mayıs 2019 00:38

Tebrik ederim.

erdem1111, 5 yıl önce

İlaveten

ancelo
Yasaklı
20 Mayıs 2019 00:43

Sayın Hocam 10 dakika öyle sanıyorum kısa kalır. Büyük okulda mısınız bilemiyorum fakat, ne çay ne de sigara yetiştirmek mümkün olmuyor. Merdivenleri inip çıkamadan, elinizde çay bardağı kalabiliyor. Buna ihtiyaç molası da ekleyecek olsak pek mümkünatı kalmıyor. İdeali 15 dk olabilir.

fiatpalio1983, 5 yıl önce

Bence en doğru olan 30 dakika ders 10 dakika teneffüs olmasıdır.Teneffüsün uzun olabilmesi için bizim okulların sosyal imkanlarının avrupa ülkelerindeki gibi veya büyük üniversite kampüslerindeki gibi fazla olması gerekir.Sadece bir binası 2 dönüm bahçesi olan okullarda teneffüs 40 dakika olsa ne olur.Bu kadar teneffüs süresinin olması tehlikeli bir şekilde disiplin sorunlarının tavan yapması demektir.Artık her teneffüs kolu bacağı kırılan mı dersin,okul eşyalarının telef olması mı dersin,birbirini döven mi,ağlayıp evine mi giden mi dersin....vs vs bir sürü şey olur.Eğer bu bakan böyle bir uygulamaya onay verirse bizim meb camiası tarafından bile idealist atfedilen bu bakan tarihin en kepaze bakanı olarak tarihe geçer.

21 Mayıs 2019 12:51

Demokrasiye bakılmazsa, işte bugün yaşananlardan ötesi zuhur etmez. memleket ne halde yazık

yalnizzlink, 5 yıl önce

21 Mayıs 2019 12:53

Ayrıyeten günümüzde ders süresi için 30 dk düzenlemesine geç bile kalındı. En ideal süre bence.

erenbay
Yasaklı
30 Mayıs 2019 00:24

Teşekkürler. Birlik olalım tek yumruk olalım ki sahanın sesine kulak verilmesini sağlayabilelim.

tugbasosyalll
Kapalı
30 Mayıs 2019 11:40

Konunun ilk paragrafi tarkan in bebegini mujdelemesi gibi olmus :p neyse siz herkesin adina konusmussunuz lakin ben meswla 30 dk ders istemiyorum.45 kisilik sinifi dusunun bakalim 30 dk nin 10 dk si yoklama hazirlik zaten.20 dk da hangi etkinligi yapip geridonut vereceksiniz?

tugbasosyalll
Kapalı
30 Mayıs 2019 11:46

Konudan bagimsiz olarak bir ulke calisarak kurtulusa erer tum fertleriyle.bizler cok calismaliyiz.

Toplam 203 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi