Editörler : Pangaea
23 Kasım 2018 01:24

Meb onayı şahsen başvuruda pedagojik formasyon diploma mezuniyet belgesi aslı şart mıdır?

arkadaşlar çok aci̇l

kardeşi̇m kırklareli'nde asker şu an. besyo antrenörlük eğitimi mezunu.

başvurusunu yaptım tüm bilgileri eksiksiz girdim .pdf'leri düzgün bir şekilde yükledim meb onayı beklenen sayfa geldi.

kardeşimin;

-diploması şu an okulunda (kocaeli üni). henüz almadı. okula giriş çıkış tarihlerini osym sayfasından bakarak girdim.

-geçici mezuniyet belgesi var elimizde şu an koü rektörlük onaylı (i̇stanbul'da yaşıyoruz). e-devletten çıktı alınabildiğini de biliyoruz kardeşim çıktısını alabilir ama meb başvurusunda aslı gerekecek mi?

-pedagoji̇k formasyon belgesi̇ kayıp ancak pdf i var. pdf işe yarar mı? meb başvurusunda aslı gerekecek mi?

cuma (bugün) son gün malumunuz. cevaplayan olursa çok seviniriz kardeşim asker olması nedeniyle yetiştiremedi ve üç il arasında bi sirkülasyon sağlamamız mesai saatleri içerisinde (08.00-17.00) çok zor. lütfen yardim.

23 Kasım 2018 01:54

2.6. Başvurularda aslı ibraz edilen belgelerin birer örneği il/ilçe millî eğitim

müdürlüklerince onaylanarak teslim alınıp asılları adaylara geri verilecektir.

maddesine istinaden geçici mezuniyet belgesinin aslı alınmaz. Aslının fotokopisini çektirin ve orada onaylatıp verin. Aslı mutlaka yanınızda olsun her ihtimale karşı.

3.1. Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği ya da edevlet

üzerinden aldıkları diploma belgesi,

maddesine istinaden geçici mezuniyet belgesi geçerlidir.

3.2. Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon

Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da

İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu

belgenin onaylı örneği,

maddesine istinaden formasyon belgenizin aslını görmek isteyebilirler. Eğer pdf de kare kod barkod türü gerçekliği kanıtlanacak bir ibare varsa kabul edilir. Yani ilgili sistemde sorgulandığında bu formasyon belgesi şu kişiye aittir denilebilmelidir. Örnek; e devletten alınan belgeler

Bir tavsiye sabah mesai başlar başlamaz onaylatacağınız MEM gidip her ihtimaler karşı formasyon belgenizin durumunu sorun. Eğer kabul etmezlerse kocaeli çok uzak değil hızlı bir tempo ile formasyonuda çözebilirsiniz. Ve hatta gitmeden önce pedogojik formasyon bürosunu mutlaka arayıp sorun aslını nasıl elde ederiz diye.

Cenk911
Kapalı
23 Kasım 2018 08:58

Belgelerinin aslını göstrrmek zorundasınız. orada asıllarına bakarak imzalar atılıyor.

NurEsma20
Aday Memur
03 Ekim 2021 11:01

Arkadaşlar merhaba. Formasyon belgemi bulamiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Bilgisi olan yazabilir mi

07 Ağustos 2022 15:33

Iyi günler bende formasyon belgemi bulamıyorum okul direk yenisini veriyor mu mem kabul ediyormu?

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi