Editörler : F16 Gökçen

cnstrn
Aday Memur
09 Ekim 2017 01:26

Denemelisin bence bende girdim egitim daveti bekliyorum hepsi olumlu geçti.yani nr kaybedersin ki garanti iyi bir banka sonuç olarak memurluktan sonra yapılacak en iyi iş bankacılık

carlschmitt, 7 yıl önce

Garanti Bankası'ndan online sınav daveti geldi. Buradaki yorumları okuduktan sonra vazgeçme noktasına geldim, daha en başından.

Şu anki net maaşları nedir, çalışma şartları iyileştirilmiş midir?

Bir de gelen çağrı ve giden çağrı diye ikiye ayrılıyormuş herhalde. Benim başvurduğum gelen çağrılar için açılmış iş başvurusuydu. Bunu kendimi seçebiliyor muyuz, yoksa karışık mı yaptırıyorlar işi. Cidden şartlar bu denli zorsa vazgeçeceğim ama yaşım ilerledi, ve başvurduğum çoğu yerden olumlu dönüş alamadım. Açıkçası çok da iyi durumda sayılmam.

cnstrn
Aday Memur
09 Ekim 2017 01:27

Sonuç nedir süreci anlatırmısnz bundan sonraki

eminekarslan, 9 yıl önce

evet arkadaşlar gördümki konu hakkında baya eski zamanlarda tecrübeler yazılmış size taze taze sınav ve mülakat sürecimi anlatacağım.Ben 05.06.2015 tarihinde beşiktaş darphane binasında garanti bankası müşteri hizmetleri pozisyonunda sınava davet edildim bu arada başvurumu garantilikariyer üzerinden yapmıştım. sınav günü yaklaşık 35 kişi sınava girdik çok saçma bir orantıyla soru ve süreler arasında dağlar kadar fark var ama gözünüzü korkutmayın 3 aşamalı bir sınav ilki genel yeternek bu kısımda süreniz 35 dk ve 60 soru cevaplamanız isteniyor bu imkansız ben sadece okuyarak yirmi soru cevapladım üç yanlış doğru götürmediğinden gerisini salladım :) ardından genel dikkat testi bu test çok basit burada 15 dk süre ve 60 sorunuz bulunmakta şekiller yanlış yazılanı bulma gibi dikkat gerektiren kolay bir testti ardındanda size kişisel özelliklerinizi ölçmek için hazırladıkları kişilik envanterini doldurduktan sonra sınavınız bitmiş oluyor. Bize aynı gün geri dönüş olacağı söylendi ve öylede oldu akşama Başarılı oldunuz diye bir mesaj aldım ve 08.06.2015 günü ön mülakat için görüşmeye çağırıldım. güzelce kurumsal bir şirkete uygun özenle giyinip yine beşiktaşa darphane binasının arkasındaki şubede hazır bulundum gittiğimde sınavda beraber girdiğimiz 35 kişiden yanlızca 5i ile karşılaştım sırasıyla önce onlar girdiler bire bir görüşemeye en son beni çağırdılar ben genç bir bay ile görüşmem gerçekleşti bna kendimi tanıtmamı söyledi ne gibi bir kariyer planın var dedi ardından bir soru yöneltti soruda bir Adamın 500 biin tl kredi çekerek ev sahibi oldugundan bahsetti ve bu adamın evli oldugunu karısının çalışmadıgını ikide küçük çocugunun oldugunuda ekledi bu müşteriye nasıl ev sigortası yaptırırsın gibi bir soru yöneltildi bende ülkemizin deprem kuşagında oldugundan bahseetim ardından küçük çocuklarının herhnagi bir kaza sebebiyle zarara uğratabilecek durumlar oluşturabileceğini söyledim fazla konuşmadan bitirdim zaten çok heyecanlandım bana görüştüğüm lişi görüşmemizin olumlu oldugunu söyledi yüzyüzeyken yanlız çok heyecan yapmamamı heyecanımın her halimden anlaşıldıgını söyledi ve ertesi gün olan 09.06.2015 tarihinde güneşli genel müdürlüğünde kesin mülakat için bir randevu verdi.ertesi gün yani bugün bir umutlarla küçükköyden kalkıp gittiğim güneşlide tam bir hayal kırıklığıyla evime geri döndüm sadece o kadar yol çilesi çektiğime üzülüyorum şuanda herneyse bugünkü mülakatımda beni çagırdılar çağrıların karşılandıgı yerde bir odada toplantı salonuna girdim ve ne göreyim karşımda beş bayan hepsi ağzımın içine bakıyo neyse sakin ve güler yüzlü olmaya çalıştım ne kadar olmasamda bana kendimi tanıtmamamı neden çağrı merkezini tercih ettiğimi kendini ilerde nerelerde görmek istediğim gibi bir takım sorular yönelttiler ardından elime bir boş birde bir takım bilgilerin bulunduğu (candan hanımın x şirketiyle olan internet sözleşmesi 20 gün içinde sonlanacak bende y internet şirketinde çalışan bir olarak candan hanımı arayıp y şirketindeki internet hizmetleri ve kampanyaları hakkında bilgi verip onux şirketindeki sözleşmesi bittiğinde kendi şirketimin müşterisi yapmam için bir konuşma hazırlamam istendi bu kağıtta tüm bilgiler yazıyo y şirketinin avantaşları ücreti ne kadar hızlı oldugu kaç gb olduğu v.s aynı zaman candan hanımın yaşı çocukları medeni durumu gibi etmenleride yazmışlardı )neyse beni dışarı aldılar ve onbeş dakika içinde metni oluşturmamı istediler ben tabiki olayı kavrayıp bilgilerin yazılı oldugu kagıdı okuyana kadar bir on dakikam geçti ve bölük pörçük kısmen beş dakikada bir giriş yazabildim ardından hemen içerden bir bayan gelip süremin bittiğini söyledi ve beni içeri aldı beş kadından biri candan hanımmış gibi karşıma geçti ve ürünü anlatmaya başladım lafımı kesip hayır istemiyorum cevabını verdi karşımdaki bende birkez daha ürünün cazip fiyatından bahsettim ve tekrar hayır teşekkür ederim istemiyorum cevabı olunca üstelemedim ve teşekkür ederim deyip konuşmamı kestim ısrarın yersiz olacağını düşündüm o an benim mülakatım böyle geçti bana 1 hafta 10 ün içerisinde dönüş yapılacagını söyleselerde hiç umudum yok başka işlere bakmaya başladım bile sadece benim gibi merak edipte zaman ayırmayı düşünen planlayan arkadaşlar taze taze mülakat tecrübelerim gitmeden iyi bir düşünün derim ben şuan boşa günümü harcadıgımı düşünüyorum umarım yanılırım diyeceğim ama sanmıyorum olurda cevap gelirse size haber vericem

Hlnbad
Memur
23 Mayıs 2018 15:26

arkadaşlar merhaba. garanti bankası online sınavım olumlu sonuçlandı. video kayıt mülakatına gireceğim. ama yorumları okudukça 2 yıl bile bekleyen arkadaşları görünce umutsuzluğa kapıldım. yani video kayıt sonucu cok mu geç iletilir.o iletilse bile bire bir mülakat sonucu mu çok geç bir tarihte verilir. onu da geçince aylarca eğitim için mi davet beklerim sizce? basvurdugum yer istanbul, bu avantaj mı hızlı işlemesi yönünden. bir de çok uzun süre bekleyenler sizce gişe asistanları vs midir? çağrı merkezi bu kadar uzun sürer mi? tecrübeli arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim

issiz.iibf
Aday Memur
25 Ekim 2018 17:15

arkadaşlar süreç uzun mu sürüyor bilgisi olan var mı?

Yvvz
Kapalı
16 Nisan 2021 13:45

Ben bugün sözlü snava girdşm

Samedo18
Aday Memur
16 Nisan 2021 18:06

Birebir mülakat aşamasına mi girdiniz?Hangi il için girdiniz ?
Yvvz, 3 yıl önce

Ben bugün sözlü snava girdşm

Yvvz
Kapalı
17 Nisan 2021 15:05

Birebir girdim. Mesaj attım

Samedo18
Aday Memur
24 Nisan 2021 04:21

Arkadaşlar video kayıt sınavı olumlu yada olumsuz sonuçlanan var mı geri dönüş oldu mu hiç??

mavericks1
Aday Memur
27 Nisan 2021 16:44

Arkadaşlar 19 Nisanda online yazılı sınava girdim ama henüz olumlu veya olumsuz mail gelmedi. İstanbul 19 Nisan yazılı online sınava giripte olumlu veya olumsuz mail alan var mı? 8 gün geçmesine rağmen hala bi dönüş olmadı. Online sınavı tahmini kaç gündür sonuçlanır?

Samedo18
Aday Memur
01 Mayıs 2021 14:10

Arkadaşlar video kayıt sınavından sonra geri dönüş alan oldu mu ??
Toplam 210 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi