Editörler : oto-danisman-expert
23 Ocak 2022 11:59

Acil yardım dolandırıldım

3 yıl oldu aracımı tüketici kredisi çekerek aldım borcum olduğu için hiç bir araba satış ücreti almadan en yakınıma devir yaptım noter bana parayı aldınız mı dahi diye bile sormadı arkdaşım 2 yıl sonra arabamı alarak kayıplara karıştı sonra onu buldum tabiki hemen şikayet ettim savcılığıa hem arabam hemde 150 bin tl param gitti hala sonuç yok kafayı yemek ve kendimi öldürmmemek için sabır ediyorum napacağım ben yetti canıma

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
24 Ocak 2022 16:58

Geçmiş olsun. Akrabalık ve arkadaşlık ayrı ticaret ayrı malesef. Bundan sonra daha dikkatli olmak lazım. Yasal olarak bir sonuç alacağınızı zannetmiyorum. Mutlaka bir avukatla görüşün. Ancak illegal bir yöntemle geri alırsınız.

24 Ocak 2022 19:50

Benim anladığım haciz gelme durumunda arac elden gitmesin diye devir yapmışsınız, güvendiğiniz kişi guvenilmez çıkmış, geçmiş olsun

Rabia sertkaya
Aday Memur
24 Ocak 2022 19:57

Maaş
derin sessizlik, 2 yıl önce

Benim anladığım haciz gelme durumunda arac elden gitmesin diye devir yapmışsınız, güvendiğiniz kişi guvenilmez çıkmış, geçmiş olsun

25 Ocak 2022 19:41

avukatınız sebepsiz zenginleşme davası açabilirse denesin bence. sonuçta sizin yaptığınız da bir muvazaa. ama sonuca garanti verilemez unutmayın. 

kesinlikle bir avukatla görüşün başka yerden çare bulmaya çalışmayın. yapacağınız bir küçük hata yüzünden tüm emekleriniz zayi olabilir

26 Ocak 2022 16:00

ispatlaman gerek..

ki bunun da ispatı zor değil..

ben şu sase nolu şu plakalı aracımı üzerine haciz konulmasın diye şu şahsa şu tarihte hiçbir ücret almadan güven duyarak devir ettim lakin devir yaptıgım kişi güvenimi kötüye kullanarak aracımı bana geri iade etmiyor..

şu tarihte yapılan devrin iptalini ve aracın bana geri devrini istiyorum şeklinde bir dava dilekçesi ıle ilgili mahkemeye başvurup davanın sonuçlanmasını bekleyeceksin..

tedbir de isteyeceksin , bir avukata vekalet ver gereğini yapsın çözülemeyecek mevzu değil savcılıkta ne işin var..?

nitelikli dolandırıcılığa sokmaya çalışıyorsun gibi sanki..

nurtanes
Genel Müdür
26 Ocak 2022 16:37

yine de siz senet, protokol gibi belge niteliğinde evrak düzenleseydiniz. karşınızda ki arabayı bana sattı da diyebilir.

Jullyoss
Kapalı
26 Ocak 2022 19:39

Gidenin arkasından ağlamak niye yani hayatın hu kadar ucuz mu.. Olan olmuş daha rahat Bi yaşam olurdu ama olmadı ama yaşamaktan vazgeçilmez.. Parayı btc de tosuncuk da kaybettin varsay.. Sağlık olsun de bu da Bi sınav de kendini teselli et bence..

saruk khan
Şef
26 Ocak 2022 20:59

Sonuç çıkmaz. Devri yapmışsın. Arkadaşın senet imzaların maaşından kesilsin.

byyese
Aday Memur
26 Ocak 2022 21:01

Okudumda yorumlari n mantikli bu hocamin yorumu geldi bencede kardesim yarin da git bu cumleleri ispatla kamera kaydi filn bul notere gidip devirr yaptigin gunun kayidi ayriica sahsin kactane banka hesabi varsa o hesaplardan sana xplakali arac icin odeme yaptiguna dair belge iste ki oda veremicek sana. Bunu unutma asla bi vakada onemli olan savcilik makamini ikna etmen hakimlerde savcinin agzina bakiyolar . Nitelikli dolandiriciktan yargilanmasini istiyorumu mutlak yaz dilekcene ve sunu da ekle aracimin bugunukubdegeri ya da aracimi veririse sikayetimden vazgececm de mutlak savcilik tutuklama talep ederse nit dol tan sahis aracini sana devir eder hemen yalvarir hatta ek dsavunma verip sikayetini geri alirsin.. gecmis olsun :) not avk degilim ;))
rurouni kenshin zen, 2 yıl önce

ispatlaman gerek..

ki bunun da ispatı zor değil..

ben şu sase nolu şu plakalı aracımı üzerine haciz konulmasın diye şu şahsa şu tarihte hiçbir ücret almadan güven duyarak devir ettim lakin devir yaptıgım kişi güvenimi kötüye kullanarak aracımı bana geri iade etmiyor..

şu tarihte yapılan devrin iptalini ve aracın bana geri devrini istiyorum şeklinde bir dava dilekçesi ıle ilgili mahkemeye başvurup davanın sonuçlanmasını bekleyeceksin..

tedbir de isteyeceksin , bir avukata vekalet ver gereğini yapsın çözülemeyecek mevzu değil savcılıkta ne işin var..?

nitelikli dolandırıcılığa sokmaya çalışıyorsun gibi sanki..

asd674
Şef
27 Ocak 2022 02:23

Ava giderken avlanmak. Eskiden borçlu evini arabasını satar borcunu öderdi şimdilerde herkes av peşinde.
27 Ocak 2022 11:08

bu arada yazmayı unutmuşuz ekleme yapalım..

borç namustur..

sen kendini uyanık sanarsın lakin bu ülkede sülün osmanlar bitmez..

sen şu anda senin arabayı üstüne alan hakkında ne düşünüyorsan senden alacaklı olanlar da aynısını senin için düşünüyorlardı..

olaya bu gözle de bakmanı tavsiye ederim..

fatih ç.
Genel Müdür
27 Ocak 2022 21:59

Geçmiş olsun da ben aracı alıp kayıplara karışma kısmını anlamadım. Anahtarlar sizde değil mi? Nasıl alıp gidiyor? Anahtar da mı verdiniz?

Kuper
Memur
27 Ocak 2022 23:28

Bu dolandirilma değil , siz noter aracılığı ile aracı devretmissiniz... Artık yasal olarak mal onun sayılır... Kendinizi kurtaracak sözleşme vb imzalatmadiysaniz sonuç çıkmaz... Sonuçta devir sözleşmesinde imzanız var
28 Ocak 2022 21:32

faizin sonu hüsran...

ahmetblk10
Aday Memur
29 Ocak 2022 01:22

Cin olmadan şeytan çarpmakmıydı bunun adı adamı boyle operler ıste

İlterişiş
Aday Memur
29 Ocak 2022 12:48

Çok yardımcı oldun
buraközeleğitim, 2 yıl önce

Geçmiş olsun. Akrabalık ve arkadaşlık ayrı ticaret ayrı malesef. Bundan sonra daha dikkatli olmak lazım. Yasal olarak bir sonuç alacağınızı zannetmiyorum. Mutlaka bir avukatla görüşün. Ancak illegal bir yöntemle geri alırsınız.

awicennaa
Aday Memur
30 Ocak 2022 02:23

Bu arkadaşlara inanıpta sevinme bence yüzde 90 hiç bişey çıkmaz hesap kamera kaydı vs imiş kapı gibi noter düzenlemesi sözleşme var benim anlamadığım sen neden mal kaçırıyon senin niyetin de iyi değil kusura bakma arabayı ora bura kaçıracağına sat borcunu kapa arkadaşım
byyese, 2 yıl önce
Okudumda yorumlari n mantikli bu hocamin yorumu geldi bencede kardesim yarin da git bu cumleleri ispatla kamera kaydi filn bul notere gidip devirr yaptigin gunun kayidi ayriica sahsin kactane banka hesabi varsa o hesaplardan sana xplakali arac icin odeme yaptiguna dair belge iste ki oda veremicek sana. Bunu unutma asla bi vakada onemli olan savcilik makamini ikna etmen hakimlerde savcinin agzina bakiyolar . Nitelikli dolandiriciktan yargilanmasini istiyorumu mutlak yaz dilekcene ve sunu da ekle aracimin bugunukubdegeri ya da aracimi veririse sikayetimden vazgececm de mutlak savcilik tutuklama talep ederse nit dol tan sahis aracini sana devir eder hemen yalvarir hatta ek dsavunma verip sikayetini geri alirsin.. gecmis olsun :) not avk degilim ;))

awicennaa
Aday Memur
30 Ocak 2022 02:24

Aynen valla dostum
asd674, 2 yıl önce
Ava giderken avlanmak. Eskiden borçlu evini arabasını satar borcunu öderdi şimdilerde herkes av peşinde.

sardunyasw
Memur
30 Ocak 2022 13:03

Noter satışında para mı aldım cümlesi yazar bu yüzden çok zor işin
Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi