Editörler : ayşegül bgm
20 Haziran 2012 22:41

Türkiye halk sağlığı kurumu hakkında bilgisi olan varmı ??

TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU nedir ? ne değildir.. devlet hastanesinden iyimidir, tayin işleri nasıldır.. bunun gibi bir çok soru.. yardımcı olabilirmisiniz acaba !!!!

sihirli._ay
Genel Müdür
21 Haziran 2012 17:04

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu = Halk Sağlığı il Müdürlüğü demek, Toplum Sağlığı Merkezleri demek, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezleri demek, Verem Savaş ve Sıtma Savaş Dispanserleri demek, Sağlık Evleri demektir.

Ve Aile Hekimliğini bünyesinde bulundurur.

Bu tür yerlerde görev yaparsınız.. (Aile Hekimliği sözleşmeli ve anlaşmak şartıyla oluşur oraya direk tayin olmaz..önce bi yere atanırsınız daha sonra bir hekimle anlaşma yaparsınız uygun pozisyona)

Bu kuruma atanan kişiler yukarıda yazdığım yerlerde çalışırlar.

21 Haziran 2012 17:52

Eski adları sağlık ocakları olan yerler mi ?

*labtek*
Yasaklı
21 Haziran 2012 20:28

Adaylar halk sağlığı ve kamu hastane birliği emrine atandıktan sonra PDC deki duruma göre merkezde yada ilçede kalacak. Özellikle laborant, att, radyoloji ve ebe branşlarında merkezlerde aşırı doluluk var. Bu personelin atamasının ilçelere yapılacaktır.

özellikle laborantlar merkezlerde doluymuş

a.amca
Şef
21 Haziran 2012 23:25

eyvallah arkadaslar, sağolun.. peki seçim arifesi kadro dağıtılırsa, tayin vs hakkı nasıl olucak.. ?? aile hekimleriyle çalısanlar hep sözleşmeli diye biliyorum..

sihirli._ay
Genel Müdür
22 Haziran 2012 09:22

Aile hekimliği (aile sağlığı merkezi) eski adı sağlık ocağı olan yerlerdir..

Kimin nereye verileceği belli olmaz ilçe de olur il merkezide olur.

Aile hekimliğinde calısman için öncelikle herhangi bi yerde kadronun olması gerekiyor..Yani örnek x tsm'de görevlisin.. Bi doktor buldun ve doktorlar anlaşmak istiyorsun.doktorun personeli yok ise tabi.

Gidiyorsun işlemlerini başlatıyorsun ve aile hekimliğine basladıgın günden itibaren ücretsiz izinli sayılıyosun esas kurumundan ve gibip aile hekimliğinde sözleşme imzalıyorsun.

Aile hekimi seni kendi kararıyla gönderemez..sen istersen ayrılırsın.

Aile hekimliğinden ayrılan kişi daha sonra eski görev yerine iade edilir. Kaldığı yerden devam eder..

alpi78
Şube Müdürü
22 Haziran 2012 17:22

arkadaşlar eğer devlet hast de sözleşmeli personel iseniz vallaha hiç oynamayın yerinizden. 5 aya kalmaz kadro verecekler tekrar. Sağlık alanında en iyi devlet hastaneleridir.

merve434300
Müsteşar Yardımcısı
22 Haziran 2012 18:28

hepsi tercih yapacakmış alpi bi görsen millet birbirini yiyor sağlık forumlarında :D

23 Haziran 2012 13:38

Çalışan 4/B liler şimdi ki alımdaki yerlerde daha mı rahat olacaklarını sanıyorlar.

merve434300
Müsteşar Yardımcısı
24 Haziran 2012 20:05

ya aydını bırakıp başka yerlere sırf kadro için yazack olanlar var ben gidip başka yerleri sırf kadro için asla yazmam memleketim olsun 4bliye olsun

a.amca
Şef
29 Haziran 2012 23:14

kadroya gecmeye calısanlarda inan memleketlerine daha kolay gidebilmek için uğrasıyor merve... kadrolu olunca tayin işleri daha kolay oluyo 4 b liye göre...

merve434300
Müsteşar Yardımcısı
30 Haziran 2012 09:15

a.amca benim demek istediğim şu ben kendi memleketimde atanmış olsam ve kadroluda doğular olsa gidip yazmam zaten memleketime atanmışım ister 4b olsun ister kadrolu tayin durumum olmaz eş durumum olmaz :D

*labtek*
Yasaklı
30 Haziran 2012 11:45

merve dediğine katılıyorum kadro için doğuya gitmezdim gitmedim de kadroda geldi 4b'lileri kadroya aldılar şimdiki 4b'lileri de %100 kadroya alırlar er yada geç s.bknlğı hep hak yiyor herkese yazık oluyor atanamayanada yazık atanıp orda çakılı kalanada yazık herkes kendince haklı ama ben asla batıyı bırakıp doğua gitmezdim .a.amca kardeşim artık sadece kendi kurumunda geçiş oluyr .

o yüzden güzelim yerlerinizi bırakıpta kadrlu olmak için doğuya gitmeyin siz bilirsiniz yinede ama benden tavsiye.

a.amca
Şef
30 Haziran 2012 14:54

ya gerçekten anlamıyosunuz yada anlıyosunuz ama, işinize gelmiyo.. allah aşkına suan kim memleketinde çalısıyo.. yıl başından bu yana yapılan alımları sızde gördünüz, bırakın memleketi hiç batı varmıydı, iç anadolu varmıydı... ne varsa doğu anadoluya alındı !!!

atanan herkesin mi memleketi doğuydu diye düşünüyosunuz.. bi gidin allah aşkına yaaa...

nerden bukadar emin konusabiliyosunuz kadro dağıtılıcak hemde %100 diye !

milletin iki dudağı arasından çıkıcak bir cümleyi beklemek kolaymı sanıyosunuz.. ondan sonra bi yaygara, yok 4b li kadroluya basvuru yapmasın yok memuriyeti biter, sadece 3-5 kişi duymus bakanlığın bu yöndeki açıklamalarını, geri kalan millet uyumuş sanki..

ben tercih yapmadım kadroluya ama, şimdi keşke yapsaydım diyorum..

merve434300
Müsteşar Yardımcısı
30 Haziran 2012 14:55

bence sen anlamıyrsun memleketinde çalışan çok arkadaşım var sana bişey diyen yokki

merve434300
Müsteşar Yardımcısı
30 Haziran 2012 14:59

ağustos alımında aralık alımında bizde yani önlisans labta doğu yoktu hani bizde lisedeki gibi doğu yoktu son alımda doğu ağırlıklıydı diğerleri genelde batıydı o yzden memleketine atanan arkadaşlarımda var sana da bişey diyen yok ben onları kastediyorum lisede hep doğu alındıysa bilemem 80 kişi liseden alındıında 47si vandı zaten ama ozaman bizden 30 kişi alınmıştı hepsi batıydı bak buna rağmen atanıp gitmeyenler var konya kötü memleket mi yazmış gitmemişler işe başlamamışlar gitmeyende yazıyr ...

*labtek*
Yasaklı
30 Haziran 2012 15:07

geçirmezlerse vanda kalırsın kardeş ne yapalım bu senin seçimin :)

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi