Editörler : swat3410
11 Mayıs 2010 21:30

4/C li Polis Memuru?????????

16 Haziran 2009 Yılında polis Memuru adayı olarak Ağrıda göreve başladım ve Bir kaç gün önce 4/c statüsünde olduğumu öğrendim.Bu nedemek oluyor? 4/c li polis diye bir şey varmı ?Yoksa bi yanlışlık mı var bu işte? Yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden Teşekkürler....

shenel
Genel Müdür
11 Mayıs 2010 22:42

Bildiğim kadarıyla arada bir fark yok biz önceden kurumlar farklı olduğu için emekli sandığı olarak başlamıştık sonradan girenler SGK da toplandığı için o şekilde uygulama yapılıyor,biz sağlık karnesi kullanma zorunda olduğumuz zamanlar onlar kullanmıyordu,özlük haklarında değişklik yok emeklilik yaşı mevzusu var gene de araştırmanı tavsiye ederim.

Arfmin
Kapalı
11 Mayıs 2010 22:53

Polisin 4/C statüsünde çalışması mümkün değil. Sanırım bir yanlış anlama var. 4/C mevsimlik geçici işçilerin durumunu düzenler. Polis 4/A statüsündedir. 4/C lafını eden kişiye Allah akıl fikir versin.

Siz okuldan mezun olduğunuzda 54. madde kapsamında aday memur olarak kadroya atanırsınız ve asalet tastiki sonra asli memur olursunuz.

11 Mayıs 2010 23:55

Yukarda bahsedilen 4-c 657 sayılı devlet memurları kanunu değil 5510 sayılı sosyal güvenlik kanunuyla ilgilidir ve polisler 4-c kapsamındadır.

Arfmin
Kapalı
12 Mayıs 2010 01:12

Konuyu yanlış algılamışım. Kusura bakmayın.

Sayın lojistikçi

Okulu bitiren polis adayları kadroda göreve başlayıp adaylık süresi sonuna kadar 5510 sayılı Kanunun 4/C kapsamındamı oluyor? İlgili maddeyi okudum ve sadece okul dönemini kapsıyor.

12 Mayıs 2010 09:34

Arfmin aynı kanunu ben yeniden gözden geçirdim 5510 sayılı kanun çıktıktan sonra 657 sayılı dmk göre göreve başlayan memurlar emeklilik işlemleri olarak 5510 4/c maddesine tabidir. Ondan öhcekiler ise 5434 sayılı kanuna tabidir. Dikkatli okursan fark edersin.

Arfmin
Kapalı
12 Mayıs 2010 11:15

@lojistikçi

Uyarınız için teşekkür ederim.

OlimPhosun_Prensi
Aday Memur
28 Ocak 2011 21:11

bütün adaylar 4 c mi

kaKara_KikiRi_Kİ
Aday Memur
28 Ocak 2011 23:27

saglam bir kaynaktan aldıgım bilgiye göre 4/C üzerinden emekli olmak daha avantajlıymış, bende müracat edeceğim sevğili arkadaşlar

emremusa
Genel Müdür
29 Ocak 2011 16:41

vallahı gecen sgk ya gıttım saglık hızmetı almam ıcın gıdılecekmıs ne saçma.kac aydır maaşımı alıyorum sgk ya kayıtım yok.bu akdar sacma bir kurum görmedım.banda adam 4c li olarak soylersen hzımet alırsın dedı.ama unutma 4c dicen dedı.bende tamam didim .

mmhhmmtt1
Memur
31 Mart 2011 23:34

...

kütahyali
Şef
13 Nisan 2011 08:50

sgk dan yararlanmadaki 4c sizin bildiğiniz 4c değil. polis devlet memurluğu kadrosunda 4a dır. sgk faydalanma konusunda ise tüm kadrolu memurlar 4c maddesine göre sağlıktan faydalanır. yani ikisi farklı şeyler:)

13 Nisan 2011 09:21

arkadasım ben 657-4/c li olarak bi kurumda çalısıyorum. devlet memurları daha önceden emekli sandığına baglı idiler. işçiler ssk ya vede bagkurlu calısanlar vardı. yeni düzenleömeler kapsamında sskya baglı işçiler 4/A, emekli sandıgına baglı memurlar 4/C ve bagkurlularda 4/B ye gecmiş oldu. anlıcan emekli sandıgı, ssk ve bagkura karsılık gelen terimlerdir bunlar. ancak birde657-4/c diye bir kavram varki ben bu kavrama göre çalısıyorum. özellesen kamu kurum ve kurulusları (yani bunlar tekel fabrikaları tedas gibi kurumlardan bahsediyorum) buralarda işçi olarak alısıpta özellestirmeden dolayı işsiz kalacak calısanlar için olusturulmus veya TÜİK te calısan gecici mahiyetteki personellerin çalısms oldugu istihdam türüdür....

sen 657-4/c li çalısmıyorsun. sadece emekli sandıgı yerine 4/C diye bir kavram getirilmiş. o kavrama göre yine kadrolu olarak çalısıyorsun...

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi