Editörler : "eskiyara"Pangaea

serkanarkn
Kapalı
29 Ocak 2015 07:21

malesef öğretmen arkadaşlar haklarını ya bilmiyor yada korkak davranıyorlar hak arama noktasında.veli/öğrenci/müdür...vsbu durumu farkedince saldırıyor öğretmene.ama birkaç dişli hocayla karşılaşınca hemen geri vitese takıyorlar.

KASIRGA80, 9 yıl önce

Teşekürler arkadaşlar. bu süreç benim için stresli olsada, diş te geçiremedi onlar. bu işlerin kolay olmadığını gördüler. aracı bile koydular ama ben kabul etmedim. çünkü ülkede adalet var sandım. ama mutlaka bir yerde adalet vardır. arayıp bulacağım. önce yargıtay, sonra aym en sonunda da aihm ne kadar götüreceğim. benim herkesten istirhamım şu; öğretmen olan her arkadaş lütfen hakkını her zaman arasın. bilsinler bizlerin kurbanlık koyun olmadığımızı. meydanı başkalarına bırakmasın kimse. ancak bu şekilde veli şikayetlerinin önüne geçilebilir...

nympheaceae
Memur
02 Temmuz 2015 12:26

iftiralarda yapılabilecekler ..nelerdir güncel

hem-istanbul
Kapalı
05 Temmuz 2015 05:14

Sizde öğrencinin ailesini Aile Bakanlığına falan şikayet edin çocuğa bakamıyorlar, ruh sağlığı bozuk, evde şiddet görüyor vs. sıralayın bi kaç psikolog gelir bakar belki ÇOCUĞA DEVLET EL KOYSUNDA Görsünler günlerini.

Kucukmoskovali07
Aday Memur
31 Temmuz 2017 01:01

Sınıf içinde darp etmediğim halde bir öğrenci velisi çocuğunu darp ettiğime dair Cumhuriyet karakoluna şikayette bulunmuş aldığı kıytırık darp raporuyla. Emniyetten çağrıldım ifade verdim olayın olduğu gün ve saatle ilgili tuttuğum tutanakla beraber. Ayrıca kendim de şikayetçi oldum bana haksız yere şikayet eden kadından. İdari soruşturma sonucu sınıftaki öğrencilerin yazılı ifadeleri alındı ve yaklaşık 30 kişilik sınıftan 20 kişi darp yapmadığıma dair yazılı ifade verdi benim için. Geriye kalan 10 kişinin ifadesine gerek duyulmadı. Bugün emniyetten arandım siz de şikayetçi olmuşsunuz olmuşsunuz gelin ifade verin dediler. Sorum şu: Ben şikayetçi olduğum kişiyle ilgili yarın ifade vermeye giderken yanımda ailelerinden almış olduğum yazılı izinlerlre beraber bir kaç öğrenciyi de yanımda götürerek lehime şahitlik verdirerek ifademi sonlandırmak istiyorum. Size danışmak istedim. Şahitleri bu aşamada götürmek doğru olur mu yoksa mahkemeyi mi bekliyim duruma göre o da mahkeme olursa tabi? Çünkü darp ettiğim iddia edilen öğrencinin vücudunda oluşan darp izinin başka bir olay ve gün olduğunu gören ve şahit olan öğrenciler var bu açıdan çok önemli. Yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten. Şimdiden teşekkürler.

UcaS
Genel Müdür
06 Aralık 2017 01:14

Mahkeme şahit olarak göstereceğiniz öğrencilerin ifadesinin alınmasına kimlik tespitine ilişkin ilk duruşmada karar verir.

Öğrencilerin ifadesi psikolog eşliğinde alınır.. Sonraki duruşmada iftira suçu unsurunun oluşup oluşmadığına karar verilir. Nihai duruşmada ise kişinin cezası verilir.

Siz ayrıca bu karara istinaden maddi (ücret kaybı) ve manevi tazminat (üzüntü ve diğer sebepler dolayısı ile)cezası talebinde bulunabilirsiniz.

peerless88
Şef
04 Şubat 2023 01:32

elinize sağlık

BayrakHoca
Şef
04 Şubat 2023 03:20

Yıllar önce açılmış çok önemli bir konu.

Güncel tutmak gerekir.

Haddini aşan velilere örnek olmalı.

O kadar çok iftiraya rastladım ki şahsım ve çevredeki meslektaşlarımda.

Yeteri kadar itibarsızlaştırılıp susturuldu öğretmenler

darkodark
Genel Müdür
04 Şubat 2023 10:31

Ben bir olay duydum, bir öğretmene iftira atılıyor, ceza alıyor iftirayı atan 1 yıl sonra pişman oluyor ilgili savcılığa iftira attığını itiraf ediyor ama iftira dan dolayı ceza almıyor çünkü yaşı 18den küçük diye.

Beni bu olay çok korkuttu, şimdi bazen sosyal medyada öğrenciler " hoca! notu yüksek ver yoksa..." diye tehditlerde bulunuyorlarmış, ceza almayacağını bilen kötü niyetli öğrenci neler yapar!.

Buna da bir çare bulunmalı, birçok öğretmen mağdur olmaya başladı, işine geri iade edilse de aile hayatı, psikolojisi mahvoldu hepsinin.

Allah bunlardan korusun

BayrakHoca, 1 yıl önce

Yıllar önce açılmış çok önemli bir konu.

Güncel tutmak gerekir.

Haddini aşan velilere örnek olmalı.

O kadar çok iftiraya rastladım ki şahsım ve çevredeki meslektaşlarımda.

Yeteri kadar itibarsızlaştırılıp susturuldu öğretmenler

anther
Şef
04 Şubat 2023 12:01

öğretmenleri kim bu hale getirdiyse seçimlerde ona göre tepki koyalım.

05 Şubat 2023 16:54

Kendi menfaatlerinden dolayı ve oy gider kaygısı ile öğretmenlik mesleğini bu hale getirenlerin, iktidarı ve muhalefeti bizdendir diyerek bu duruma ne kadar göz yuman varsa......

08 Şubat 2023 02:51

Okul içinde olan olaylar okulu bağladığından disiplin işlemı yapılır.Öğrenci sokakta küfür ederse savcılığa gidebilirsiniz.

MaxPayn, 11 yıl önce

O zaman okulda kendisine küfür eden öğrenciyi öğretmen neden disipline versin ki direk savcılığa. Disipline versek affedecekler nasıl olsa çocuk ceza almayacak.

Eğitim Liderii
Genel Müdür
01 Mart 2023 10:24

kesilikle saçmalamışsınız!

Bence bilmediğiniz konularda yorum yazmayın.

Memleketinogretmeni, 1 yıl önce

Okul içinde olan olaylar okulu bağladığından disiplin işlemı yapılır.Öğrenci sokakta küfür ederse savcılığa gidebilirsiniz.

UcaS
Genel Müdür
02 Mart 2023 05:09

Sokaklar çiftlik değil. 16 yaşındaki çocuğun sabıka yediğini biliyorum. Zannetmiyorum ki polis söz. asker memur olabilsin.

Doğru sanayi çırağı.

Karakolda Şikayet yeterli.

Ha aracı ricacı uzlaşmacı ile şikayetten vazgeçen çok pişman oluyor. Peşin söyleyeyim.

Eğitim Liderii, 1 yıl önce

kesilikle saçmalamışsınız!

Bence bilmediğiniz konularda yorum yazmayın.

02 Mart 2023 07:00

Öğrencinin çok iyi yönetildiği bir okulda görev yapıyorum 9 yıldırlı

2 defa yapmadığım söylemediğim sözler küfür hakaret etmişim çocuğa derstede özel hayatımdan bahsediyormuşum özel hayat cümleside (yükseklisans dyaptım demem)

Mdr yedmcısı eski erkek arkadaşımın akrabası

Artık böyle olayları mobing uygulamak için yapıyorlar bu açıdanda olaya bakmanızı rica edicem

Aylarca okulda konuşuldu ve hatta zümre kurul toplantarında dahi öğrencilere küfür etmeyin şeklimdeki konuşmalarla yalan yanlış yere suçlanıp küçük düşürülmeye çalışıldım

Müfettiş geldiğinde mutlaka doğruyu söyleyen öğrenci ve veliyi bulundurabilirseniz yani çok ciddi takip etmelisiniz olayı

Ben eski erkek arkadaşımdan ve akrabalarından kurtulmak için ve yapmadığım şeylerin müfettişler tarafından dürüstçe araştırılacağını sandığım için olayların üstüne gidemedim

Ama artık en küçük olayda bile eski erkek arkadaşımın akrabası kadın bir müdür yardımcısı onun yaptırdıklarını herşekişde takip edip ortaya çıkaracağım

Toplam 114 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi