Editörler : "eskiyara"Pangaea
06 Eylül 2019 20:23

Muhtemel boşalacak kadronun tayini çıkmasına rağmen atanamadım.

Tek tercih hakkımız vardı onda da Muhtemel boşalacak yazıyordu. sonuçlar açıklandığında muhtemel boşalacak kadronun tayini çıkmasına rağmen atanamadım. İl milli eğitime gidip sorduğumuzda bakanlığa sorduklarını ve cevap olarak da tayini çıkan arkadaş il emrine gittiği ve bunun özür grubu mevzuatına uygun olmadığı için yerlerine atama yapılamamıştır demişler. Durum ile ilgili dilekçe vermemizi bunu bakanlığa bildireceklerini söylediler. şuan kadro boş ve biz atanamadık. 5 yıldır çektiğimiz çile karşılığı bu olmamalıydı. umarım bakanlığımız bu konu da da bir çalışma yapar.

Muallim003
Aday Memur
06 Eylül 2019 20:26

norm fazlası vardır orda

ugurnaz
Aday Memur
06 Eylül 2019 20:27

hayır öğretmenim norm fazlası yok, tek kadro var. o da eş durumumdan gitti ve oraya bir tek eşim başvurdu.

Muallim003, 5 yıl önce
norm fazlası vardır orda

snf.38
Şef
06 Eylül 2019 21:09

Hocam okişi il emri ile gittiyse ve başkası o kadroya yerleşmediyse sizin tayininizin çıkması gerek

ugurnaz
Aday Memur
06 Eylül 2019 21:11

evet ama maalesef atama yapılmadı. dilekçe hazırlamaktan başka çare yok, cevaba göre de hukuki haklarımızı arayacağız.

snf.38, 5 yıl önce

Hocam okişi il emri ile gittiyse ve başkası o kadroya yerleşmediyse sizin tayininizin çıkması gerek

snf.38
Şef
06 Eylül 2019 21:11

Yani sizden yüksek puanlı biri yazmadıysa kesin sistemsel bir hata vardır.

ugurnaz
Aday Memur
06 Eylül 2019 21:13

tek başvuru var o da eşim. şansızlıklarımıza bu da eklenmiş oldu valla.

snf.38, 5 yıl önce

Yani sizden yüksek puanlı biri yazmadıysa kesin sistemsel bir hata vardır.

snf.38
Şef
06 Eylül 2019 21:16

giden kişi il dışı siz ise il ici tercih yaptınız değil mi hocam?

ugurnaz
Aday Memur
06 Eylül 2019 21:17

evet hocam. biz il içi giden de il dışı ilçe emrine atanmış.

snf.38
Şef
06 Eylül 2019 21:19

Kesinlikle hata var düzeltilmesi lazım dilekçenizi verin.

ugurnaz
Aday Memur
06 Eylül 2019 21:20

dilekçemizi vereceğiz ama inşallah düzeltirler.

snf.38, 5 yıl önce

Kesinlikle hata var düzeltilmesi lazım dilekçenizi verin.

snf.38
Şef
06 Eylül 2019 21:23

Duzeltirler hocam okuldan normundan eminseniz duzeltirler. Bunu ilk defa duydum.

faralorn
Aday Memur
06 Eylül 2019 21:28

Hocam aynı durum benim de başıma geldi. 1. Tercihime puanım yettiği halde ordaki öğretmen arkadaş il emrine gittiği için benim atamam olmadı. Bu konuda nereye dilekçe vereceksiniz. Ben Ankara ilindeyim.

snf.38
Şef
06 Eylül 2019 21:30

Atanmak istediginiz ilin milli eğitimine başvurun oranın boşta kalması da iyi olmaz.

ugurnaz
Aday Memur
06 Eylül 2019 21:31

önce okula silsile yoluyla bakanlığa gidecek bir dilekçe vermemiz gerekiyormuş, biz de manisa dayız. ankaradaysanız, personel genel müdürlüğü daire başkanına izah edebilirseniz süreç hızlanır. burada da bir kaç dilekçe gelmiş bakanlığa iletmişler.

faralorn, 5 yıl önce

Hocam aynı durum benim de başıma geldi. 1. Tercihime puanım yettiği halde ordaki öğretmen arkadaş il emrine gittiği için benim atamam olmadı. Bu konuda nereye dilekçe vereceksiniz. Ben Ankara ilindeyim.

ugurnaz
Aday Memur
06 Eylül 2019 21:32

evet hocam ondan da endişeliyim aslında. pazartesi vereceğiz dilekçemizi. dilekçemizin sonucuna göre de idari mahkeme yolu gözükebilir.

snf.38, 5 yıl önce

Atanmak istediginiz ilin milli eğitimine başvurun oranın boşta kalması da iyi olmaz.

faralorn
Aday Memur
06 Eylül 2019 21:36

Personel genel müdürlüğüne gittim. Yeniden atama hakkı verileceğini söylemişlerdi. Fakat halen bir gelişme olmadı.

ugurnaz
Aday Memur
06 Eylül 2019 21:38

inşallah yaparlar da mağduriyeti olanlar içinde de bizim mağduriyetimiz biter.

faralorn, 5 yıl önce

Personel genel müdürlüğüne gittim. Yeniden atama hakkı verileceğini söylemişlerdi. Fakat halen bir gelişme olmadı.

faralorn
Aday Memur
06 Eylül 2019 21:46

Ben pazartesi günü yeniden personel genel müdürlüğüne gitmeyi düşünüyorum. Şu anda görevlendirme ile çözüm bulmaya çalışıyorlar. Fakat bu da sağlıklı bir çözüm yolu olmaz tabii.

ugurnaz
Aday Memur
06 Eylül 2019 21:49

evet görevlendirme bile yapmışlar, ama oraya atanması gereken bizim haberimiz bile olmadan dilekçeleri toplamışlar .

faralorn, 5 yıl önce

Ben pazartesi günü yeniden personel genel müdürlüğüne gitmeyi düşünüyorum. Şu anda görevlendirme ile çözüm bulmaya çalışıyorlar. Fakat bu da sağlıklı bir çözüm yolu olmaz tabii.

biyolojii_8585
Aday Memur
06 Eylül 2019 22:02

Hocam aynısı bizim de başımıza geldi milli eğitim müdürlüğü cevap olarak norm sayısını bahane etti, ama bakanlık konuyla alakalı dilekçe yazın dedi

ugurnaz, 5 yıl önce

hayır öğretmenim norm fazlası yok, tek kadro var. o da eş durumumdan gitti ve oraya bir tek eşim başvurdu.

Toplam 56 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi