Editörler : swat3410
«707172737475767778798081»

ggökmavi
Şef
21 Kasım 2017 23:30

Arkadaşlar zor ve izdidapli bir surecin son etabindayiz inşallah.Kolay degil sabirla bekleyip devletimize guvenerek bekledik . Allah devletimize zeval göstermesin.Masum olan her bir meslektaş im inşallah doner de ailesine ocana huzur gelir inşallah.

mutluhaberler
Genel Müdür
21 Kasım 2017 23:48

Eski hattı kullanman tek başına bir anlam ifade etmez kullandığın hattı il personel şubene kayıt ettirmen gerekir yoksa senin numarandan haberin olmaz emniyetin ; olası bir iade durumumda Yani

vatansever_49, 6 yıl önce

Eski hattınızı kullanabilirsiniz yeni simkart çıkarmanız gerekir...

1481
Aday Memur
22 Kasım 2017 10:21

Mrb. Dün eşim arandı. şube müdürlerinden biri pazartesiye kadar şehir dışına çıkmasın dedi.

Mr Oxygen
Kapalı
22 Kasım 2017 10:36

İnşallah hayırlısı olur...

Bu çıkacak KHK da İnşallah artık bizle alakalı bir düzenleme gelir...

Ne bileyim soruşturmalarının çalışırken devam etmesi gibi...

Ya da aklıma gelmeyen farklı bir düzenleme...

1481, 6 yıl önce

Mrb. Dün eşim arandı. şube müdürlerinden biri pazartesiye kadar şehir dışına çıkmasın dedi.

Şamil Şahin
Şube Müdürü
22 Kasım 2017 11:08

İbrahim Hakkı hazretleri çocukken bir gün hocası İsmail Fakirullah Hazretleri eline bir testi vererek onu mahallenin çeşmesine gönderir. Testiye suyu doldururken bir atlı yanaşır:

- Çekil şuradan be çocuk! diyerek onu azarlar.

Zalim adamdan korkan İbrahim Hakkı Hazretleri, testisini alıp bir tarafa kaçmaya çalışsa da, çocuğun korktuğunu anlayan zalim adam onu bir köşeye sıkıştırır ve iyice korkutmaya çalışır.

İbrahim Hakkı, testisini bırakıp kaçmaya çalışırken, bu arada at testinin üzerine basıp testiyi kırar.

Ağlayarak hocası İsmail Fakirullah Hazretlerinin huzuruna gelir. Hocası:

- Ne oldu sana evladım, niçin ağlıyorsun? diye sorar.

- Efendim, çeşmede su doldururken bir atlı geldi, atını üzerime sürünce korktum. Kaçmaya çalışırken testiyi oraya bırakmak zorunda kaldım. O esnada testi kırıldı. Hocası:

- Testini kıran atlıya sen hiçbir şey söyledin mi? İbrahim Hakkı:

- Hayır, korkumdan hiçbir şey söyleyemedim. Hocası:

- Hemen git o adama "Testimi neden kırdın be zalim adam" de!

İbrahim Hakkı hazretleri çeşmenin başına gider, uzaktan ona bakar, ama yanına gidip de bir şey söylemeye cesaret edemez. Hocasının yanına tekrar döner ve ona çekindiği için o zalim adama bir şey söyleyemediğini söyler. İsmail Fakirullah hazretleri daha kararlı bir ses tonuyla ona şöyle der:

- Çabuk adam oradan ayrılmadan, çeşmenin başına git ve adama bir şeyler söyle. Yoksa çok kötü olacak.

İbrahim Hakkı Hazretleri cesaretini toplar ve çeşmenin başına bir kez daha gider. Bu sefer ona bir çift söz söylemekte kararlıdır. Fakat çeşmenin başına gittiğinde bir de ne görsün, at attığı çiftelerle sahibini öldürmüş ve çeşmenin havuzuna yuvarlamış.

İbrahim Hakkı Hazretleri büyük bir korkuyla hocasının yanına dönmüş ve olan biteni ona anlatmış. Hocası bu duruma çok üzülmüş ve bu durumun hikmetini talebesine şöyle anlatmış:

- O atlı adam seni korkuttu ve sana zulmetti. Sen de ona tek bir cümle bile karşılık vermedin. Zalimi Allah'a havale etmiş oldun. Onun yapmış olduğu zulüm ve senin ona cevap veremeyecek kadar korkman Allah'ın gayretine dokundu ve zalimin cezasını bekletmeden verdi. Sen de onun zulmüne karşılık bir çift söz söylemiş olsaydın ödeşecektiniz. Fakat sen ona cevap vermeyerek büsbütün mazlum durumuna düştün.

22 Kasım 2017 12:10

Hangi il birde kaç aydir acikta

1481, 6 yıl önce

ggökmavi
Şef
24 Kasım 2017 22:40

Arkadaşlar merhaba lar.Bu gün öğleden önce ve sonra çalıştığım kurumumu ve il emn pers atamaya ve evrak belge yönetimi şube müdürlüğü arasında telefon diplomasisi dokudum.geçen haftaki gönderdiğim goreve başlatilma isteğimi belirtir dilekçem ortada yok.ister inanin ister inanmayın.Hepsi bir tarafa yanlış lik olabili insanlık hali ama adamın telefonda yuzume karsi birisi diyerekten ki kendimi sicilimi tanitip ismimi en basta veferek acikta pol.mrmuruyum dedm halde adam sanki sallama birisiyim gibi basindan savmak istemesi cok koydu bana.Sonundav

Patladim dedimki:ben senin meslektasinim terbiyesizlik yapma birisi değilim ben.saygili konusucaksin dedim o zaman kekelemeye basladi abicim mabicim demiye basladi.seni il mdrune sikayet ederim siminti cekersin dedim.adamin dili tutuldu.ordan eski bi memur teli aldiki hemi gonlumu aldi hemi konuyu arastirip sana donum dediler sonunda aksam 16.30 gibi aradilar beni evrak yok p.tesi bakip bilgi verelim dediler.ben en cok meslektasimla dustugum duruma ysniyorum icim yandi.ama cok agrima gitmisti bana hitabi.hem o meslektasima hemde kendime cok uzuldum.Benide onuda bu duruma dusurenleri rabbime havale ediyorum.ne hallare dustuk allah devletime zeval vermesin.masumun her kimse hakkini versin.Hakkinizi helal edin vaktinizi aldim dostlr

ggökmavi
Şef
27 Kasım 2017 00:17

Arkadaşlar şahsi fikrimdir ohal komisyonunu kararindan sonra sanirim KHK ile ihraç ve son iadeleride yapacaklar.Ve bu perşembeden önce bu iş bitecek.Arkasindan takipsizlik kararı alanlarında derhâl başlatılması yapılacak varsa işlemleri görevinde yürütülmesi sağlanacak. rabbim tüm masumlarin yar ve yardımcısı olsunDananin kuyruğu bu hafta kopacak artik bu işin mimi cimi kalmadi.Hak doğrunun yanında dir.Buna inanıyorum gerisi teferruat.

İade7373
Kapalı
27 Kasım 2017 00:58

Çok net konuşuyorsun da devrem bence biz valilik açıkları bir süre daha bekleriz.. Şahsi fikrim bu.. Neyse gereksiz bir yorum yaptım hadi iyi geceler herkese

ggökmavi, 6 yıl önce

Arkadaşlar şahsi fikrimdir ohal komisyonunu kararindan sonra sanirim KHK ile ihraç ve son iadeleride yapacaklar.Ve bu perşembeden önce bu iş bitecek.Arkasindan takipsizlik kararı alanlarında derhâl başlatılması yapılacak varsa işlemleri görevinde yürütülmesi sağlanacak. rabbim tüm masumlarin yar ve yardımcısı olsunDananin kuyruğu bu hafta kopacak artik bu işin mimi cimi kalmadi.Hak doğrunun yanında dir.Buna inanıyorum gerisi teferruat.

cevikpolis21
Aday Memur
28 Kasım 2017 08:11

Herkese hayrli sabahlar. Diyarbakirda iade olan valilik aciklari var miydi aciktaki sure konu vs. 10 ay olacak nerdeyse cok skldım

cevikpolis21
Aday Memur
28 Kasım 2017 08:14

Ayrica adli islemleri olanlara tavsiyem gidin dosyalarinizin pesine dusun sorun sorusturun sahsi fikrim. Ben savciya gidip derdimi anlatmasaydim kim bilir ne zaman dosya onune gelecekti hala takipsizlik cikmadi ama sona dogru yaklaştım ins

nefer42
Memur
28 Kasım 2017 10:51

Öğretmenler sayfası da konya valilik açığı iade olan öğretmen var ..

gul2522
Aday Memur
28 Kasım 2017 13:12

Eşim var 15 ay bekledi. Takipsizlik aldı. Sonra takipsizlik kağıdı ile birlikte dilekce yazdı 3 hafta sonra da iade edildi. Görev Yeri değişti. Şimdi diyarbakir in en berbat karakolunda çalışıyor.

sabirsabirsabir
Daire Başkanı
28 Kasım 2017 13:29

Sizin takipsizlik aldığınız zamani hatırlıyorum yazmıştınız cok sevinmiştiniz gözünüz aydın ... Bende 16. Aya girdim ilk günkü gibi beklemeye devam Rabbim sonunu hayır eylesin

gul2522, 6 yıl önce

Eşim var 15 ay bekledi. Takipsizlik aldı. Sonra takipsizlik kağıdı ile birlikte dilekce yazdı 3 hafta sonra da iade edildi. Görev Yeri değişti. Şimdi diyarbakir in en berbat karakolunda çalışıyor.

ofıca
Şube Müdürü
28 Kasım 2017 13:29

Konu neydi abla sizin

gul2522, 6 yıl önce

gul2522
Aday Memur
28 Kasım 2017 13:46

Adını bile duymadigimiz program.o listeye nasıl girdik sonra nasıl çıkarıldık hiçbir bilgimiz yok 15 ay boşu boşuna eziyet çektik.hiçbir kriter yok ama program kullanmışiz. Halen daha aklıma geldikçe cildiriyorum. Sabirsabirsabir gerçekten sabır gerek öncesi de sonrası da. Allah tüm masumlarin yardımcısı olsun. İade olduk ama takibi birakamiyoruz.

sabirsabirsabir
Daire Başkanı
28 Kasım 2017 13:49

Ozele bakarmisinz ??

gul2522, 6 yıl önce

Adını bile duymadigimiz program.o listeye nasıl girdik sonra nasıl çıkarıldık hiçbir bilgimiz yok 15 ay boşu boşuna eziyet çektik.hiçbir kriter yok ama program kullanmışiz. Halen daha aklıma geldikçe cildiriyorum. Sabirsabirsabir gerçekten sabır gerek öncesi de sonrası da. Allah tüm masumlarin yardımcısı olsun. İade olduk ama takibi birakamiyoruz.

cer43
Aday Memur
28 Kasım 2017 14:29

Manisa 17 aydır bekliyoruz. Arayan soran yok. Sıkıntı had safhada. Sayın valimiz iade bekliyoruz.

28 Kasım 2017 14:35

3 mayıs gözaltı akabinde valilik açığı 4.durusmamiz olcak yakinda ifadede isim gecmesi

KARAELMAS6741.
Şube Müdürü
28 Kasım 2017 14:58

9 kasım açık 15 gün gözaltı daha ortada ne takipsizlik ne mahkeme bar..Ah manisa ah..Hayatımı kararttın..

Toplam 3992 mesaj
«707172737475767778798081»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi