Editörler : "eskiyara"Pangaea
02 Mart 2013 10:14

okullarda öğrenciler için yapılabilecek etkinlikler sosyal faaliyetler. buyrun herkes görüşünü yazsı

öğrenci başarılarını arttırmak için ödül mü ceza mı etkilidir. okulumuzun en temiz sınıfı en başarılı öğrencisi vb. köşeler yapmak faydalı mıdır. şiir dinletileri okul çıkışlarında. şarkı yarışmaları. futbol turnuvaları... neler olabilir arkadaşlar başka...

chnats
Aday Memur
02 Mart 2013 10:15

tenis turnuvası. satranç turnuvası. resim yarışması . şiir yarışması

chnats
Aday Memur
02 Mart 2013 10:27

öğretmen yok mu hiç yaa

02 Mart 2013 10:36

ceza mı- ödül mü? kararını vermektense ceza olarak neler?ödül olarak neler verilebilir bunlar düşünülmeli;yanlış bir ödül onu şımartıp çalışmasını engelleyebilir ama kendisinn bunu yapabildiği halde yapmadığı anlayacağı bir ceza onun başarısını daha da kamçılayabilir.aslında bu zamnda öğretmen olmak zor allah yardımcınız olsun:),

şunu da hatrlamakda fayda var en başarılı olunan dersler genelde en çok sevilen öğretmenin dersidr,özetle sınıfta öğrenciler için çok önmli bir modelsiniz bir gölge gibi arkanızdalar atacağınız her adıma dikkat:)yapacağınız sosyal faliyetler daha çok öğrencilerin özgüvenını artırıcı falıyetler olmalı ,özgüveni yüksek öğrencler eksikliklerini daha kolay söyler ve o açığı kapatr...

02 Mart 2013 10:38

tiyatro ve sinemayı unutmamak gerek:)

chnats
Aday Memur
02 Mart 2013 10:47

sinema yok ama tiyatro olabilir sanırım. teşekkrler

chnats
Aday Memur
02 Mart 2013 10:49

tiyatro konusunda bilgisi olan var mıdır acaba. çocuklara yönelik tavsiye edecekleri tiyatro metinleri olsa ne güzel olurdu :)

02 Mart 2013 11:08

kaçıncı sınıfa yönelik istiyorsun hocam?

KüL PüSüĞü
Kapalı
02 Mart 2013 22:29

Bir insanın en büyük korkusu eline amaçsızca tutuşturulan mikrofondur :) Bunu çok sık yapıyorum.Gerekirse okullarda kutladığımız o küçük programlarda bile mikrofon veriyorum ellerine.

Bir öğrencimi de şiir dinletisi yoluyla kazandım.Şu an okul birincisi.5 yıldır yapıyorum şiir dinletisini.Kaymakamı,amirleri,diğer okulları da davet ediyoruz.İnanın bu öğrencilerdeki özgüven yoktur çoğu insanda.

Herkes kendini özel hissetmek ister ve bunu hissettirmelisiniz...

chnats
Aday Memur
02 Mart 2013 23:13

evet mikrofonu da yazdım bi kenara .. :) teşekkrler

KüL PüSüĞü, 11 yıl önce

Bir insanın en büyük korkusu eline amaçsızca tutuşturulan mikrofondur :) Bunu çok sık yapıyorum.Gerekirse okullarda kutladığımız o küçük programlarda bile mikrofon veriyorum ellerine.

Bir öğrencimi de şiir dinletisi yoluyla kazandım.Şu an okul birincisi.5 yıldır yapıyorum şiir dinletisini.Kaymakamı,amirleri,diğer okulları da davet ediyoruz.İnanın bu öğrencilerdeki özgüven yoktur çoğu insanda.

Herkes kendini özel hissetmek ister ve bunu hissettirmelisiniz...

umi san
Memur
03 Mart 2013 20:52

yapılacak çok şey var elbette ama yapılmaması gereken etkinlik münazara.dır bence. sınıf rehber öğretmenlerinin egoları, gerek jüri üyelikleri, gerek türkçe öğretmenlerinin benim sınıfım kazanmalı kompleksleri vesaire biçok sebep yüzünden çocukların emekleri gözardı edilip oyuncağa dönüşüyorlar. geçen yıl türkçe öğretmenimiz kendi öğrencilerine konuşma hazırlayıp ezberlemeleri için fotokopi çekip dağıtmış. tabi bunlardan biri müdürün oğluydu. müdür bu yıl münazara yapmayın da ne etkinlik yaparsanız kabul dedi.

bi de bilgi yarışmalarında çocuklar cevaplayamazsa mahçup olurum diyip kolay sorular hazırlama durumu var. gecen yıl bu durumdan ingilizce soruları belirlemişti kazananı.

chnats
Aday Memur
03 Mart 2013 22:59

şırnak tayım. okulumuza tiyatro salonu yapmayı planlıyoruz . umarım gercekleşir. okul dışında çocukları sosyal sktivitelere yönlendirip boş işlerle uğraşmalarının önüne gecip daha faydalı olana yönlendirmek istiyoruz. çocuklar taş atacağına şarkıı şiir tiyatro yapsın.

04 Mart 2013 14:02

biz lisede her gün belirli sınıflara sinema izletiyoruz..ilçe milli eğitim müdürünün hoşuna gitmiş..sizin projeksiyon yok galiba..

chnats, 11 yıl önce

sinema yok ama tiyatro olabilir sanırım. teşekkrler

chnats
Aday Memur
04 Mart 2013 21:56

tiyatro salonu projemiz var. umarım bir ay içinde biterse hersey daha güzel olacakk.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi